Drevený domček KARIBU MERSEBURG 4 + prístavok 166 cm (14439) SET + drevená podlaha KARIBU MERSEBURG 4 (54193)

Kód: LG2136
€1 310 / ks €1 082,64 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Základný model dreveného domčeka s pultovou strechou od nemeckého výrobcu KARIBU, hrúbka steny 14 mm, dvojkrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 378/212 x d 214 cm, zastavaná vonkajšia plocha domčeka 8,09 m2. Otvorený prístavok v dĺžke 166 cm. Teraz dodávané s podlahou a strešnou lepenkou úplne ZDARMA.

Detailné informácie

Podrobný popis

Upozornenie - domček na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia (typicky podlaha alebo strešná krytina).

Drevený záhradný domček KARIBU MERSEBURG 4 s pultovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 212 cm (predná strana s dvermi) a 214 cm dlhý. K domčeku je možné sprava alebo zľava namontovať prístavok s dĺžkou 166 cm. Domčekom zastavaná plocha činí 8,09 m2

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky s hrúbkou 14 mm vyfrézované zo severského smreku. Tento model má pultovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch so šírkou 114 cm a výškou 175 cm s dvomi oknami v každom krídle. Okná majú presklenie z plexiskla. Vďaka petlici je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dodávané s podlahou a bitúmenovou lepenkou
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Nemusíte riešiť výber správnej podlahy pre váš záhradný domček. Originálna podlaha s už narezanými dielmi je súčasťou tohto výhodného balenia. Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.). 

Položenie podlahy je nutné v prípade, že domček postavíte na mäkkom povrchu. Z užívateľského hľadiska je to aj o mnoho príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je súčasťou základného balenia domčeka.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť strešnou krytinou. Strešná krytina je obsahom dodávkyPre domčeky s plochou strechou je v tomto balení samolepiaca bitúmenová lepenka. Lepenka je v rozmeroch 0,5 x 5 m. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete v sekcii doprava a platba.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - paleta s rozmermi 242 x 100 x 43 cm s celkovou hmotnosťou cca 315 kg. Pozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Všetky dokumenty k montáži a údržbe domčeka si taktiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky na náradie
Hmotnosť: 323 kg
Dĺžka: 2,14 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Materiál domčeka: Drevo
Modelový rad: Merseburg
Plocha strechy: 5,69 m2
Podlaha - súčasť balenia: áno
Šírka: 3,78 m
Šírka dverí: 1,15 m
Výška: 2,20 m
Výška dverí: 1,74 m
Výška steny: 1,85m
Strešná krytina (obsah dodávky): áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: