Drevený domček Karibu MERSEBURG 5 + prístavok 166 cm, natur

Kód: LG1703
ZADARMOZADARMO
Drevený domček Karibu MERSEBURG 5 + prístavok 166 cm, natur
€1 910 / ks €1 591,67 bez DPH
Skladom - dodanie do 7 dní (1 ks)

Základný model dreveného domčeka s pultovou strechou od nemeckého výrobcu KARIBU, hrúbka steny 14 mm, dvojkrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 408/242 x d 214 cm, zastavaná vonkajšia plocha domčeka 8,73m2. Otvorený prístavok v dĺžke 166 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Upozornenie - domček na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia (typicky podlaha alebo strešná krytina).

Drevený záhradný domček KARIBU MERSEBURG 5 s pultovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 242 cm (predná strana s dvermi) a 214 cm dlhý. K domčeku je možné sprava alebo zľava namontovať prístavok v dĺžke 166 cm. Domčekom zastavaná plocha činí 8,73 m2

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky hrúbky 14 mm vyfrézované zo severského smreku. Tento model má pultovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch o šírke 114 cm a výške 175 cm s dvomi oknami v každom krídle. Okná majú presklenie z plexiskla. Vďaka petlici je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dodávané bez podlahy
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitumenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Položenie podlahy je nutné v prípade, že domček postavíte na mäkkom povrchu. Pokiaľ domček rovno staviate na dlažbe, betóne alebo inom pevnom a nosnom povrchu, tak podlahu tak úplne nepotrebujete. Viacmenej ju odporúčame, je to z užívateľského hľadiska o mnoho príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je súčasťou základného balenia domčeka.

Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.). Máte možnosť taktiež dokúpiť originálnu podlahu s už narezanými dielmi. 

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť krytinou podľa vlastného výberu. Strešná krytina nie je obsahom dodávky. Pre domčeky s plochou strechou je možnosť použiť samolepiacu strešnú hliníkovo-bitumenovú fóliu. Fóliu v rozmeroch 1 x 5 m si môžete objednať v našom e-shope. Pre tento model budete potrebovať 3 roly. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť TU.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. Podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu získate TU.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vašeho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete TU.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1. balík o rozmeroch 245 x 100 x 40 cm a 2. balík o rozmeroch 210 x 100 x 27 s celkovou hmotnosťou cca 325 kgPozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Všetky dokumenty k montáži a údržbe domčeka si taktiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky
Hmotnosť: 325 kg
Dĺžka (vonkajšia): 2,14 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Hmotnosť: 289kg
Hrúbka steny domčeka: 14mm
Hrúbka strechy: 16mm
Materiál domčeka: Drevo
Materiál konštrukcie: drevo
Modelový rad: Merseburg
Plocha strechy: 6,23m2
Podlaha - súčasť balenia: Nie
Šírka (vonkajšia): 2,45 m
Šírka dverí: 1,15 m
Výška (vonkajšia): 2,20 m
Výška dverí: 1,74 m
Výška dverí domčeka: 161 - 180 cm
Výška steny: 1,85m
Zaradenie domčeka podľa strany s dverami (šírka): 2,5 m
Zaradenie domčeka pre filtrovanie (hĺbka/dĺžka): 2,1 - 2,4 m
Zasklenie: Plexisklo
Zastavaná plocha: 5,18 m2
Zaťaženie strechy (max): 75kg/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: