Fínska páková sekera Leveraxe Classic MX

Kód: ZJ34447
€131 / ks €109,17 bez DPH
Skladom - dodanie do 5 dní (> 3 ks)

Sekera Vipukirves je účinný nástroj na sekanie palivového dreva s radom výhod (zahrňujúcich i rýchlosť a bezpečnosť sekania) oproti tradičným sekerám a malým hydraulickým štiepačkám. Leveraxe oddeľuje z guľatiny jednotlivé segmenty s použitím pákového efektu, ktorý umožňuje aj sekanie kmeňov s vetvami na polená v priebehu niekoľkých sekúnd. Sila pákovej sekery vyvíjaná pri sekaní je podstatne vyššia ako u bežných sekier.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fínsky kutil a vynálezca Heikki Kärnä predstavuje inovatívny spôsob či štýl práce so sekerou, ktorý u jeho novej sekery zvanej Vipukirves Leveraxe viedol k asymetrickému umiestneniu poriska a k asymetrickej a komplexnejšej dynamike sekery.

Výsledkom tejto inovácie je schopnosť rozštiepať niektoré kláty menšou silou a oveľa rýchlejšie ako klasickou sekerou, najmä ak sú umiestnené na podložke vysokej okolo pol metra a kusy odsekávaného dreva sú počas štiepania držané pohromade pneumatikou (tento štýl ukázal fínsky vynálezca na rade videí, kedy mu trvalo rozštiepať pomerne veľký klát necelú minútu). Sekera sa tiež nemôže otupiť nárazom na podložku, pretože sa nástroj rýchlo v dreve zastaví a svoj pohyb dopredu zmení na páčenie. 

Parametre:

  • dĺžka: 90 cm
  • celková hmotnosť: 2,5 kg
  • hmotnosť hlavy: 1,9 kg
  • materiál poriska: drevo (americký orech)
  • kryt ostria: top grain leather (pravá kože)
  • záruka: 10 rokov na vybrané vlastnosti hlavy sekery

Páková sekera funguje ako bežná sekera s tým rozdielom, že používateľ musí povoliť zovretie poriska, akonáhle čepeľ sekery zasiahne sekanú guľatinu. Jednotlivé segmenty sa oddeľujú jediným sekom a čepeľ sekery nezostáva visieť v kmeni, ale je hneď uvoľnená a pripravená na ďalšiu prácu.

Ak nemáte po ruke starú pneumatiku, veľmi dobre poslúži aj gumové lano, ktorým jednoducho klát omotáte.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Pestovanie
Hmotnosť: 2.5 kg
Hmotnosť čepele: 1900 g
Násada: Áno
Ty sekery: páková

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: