Fóliovník SHELTERLOGIC 1,8x2,4 m - 35 mm - 70652EU

Kód: LG1553
ZadarmoZadarmo €237,19 –25 %
nahradni plachta pro foliovnik shelterlogic 8x2 2
€237,19 –25 % €178 / ks €148,33 bez DPH
Skladom (> 3 ks)

Prémiový plachtový skleník/fóliovník je ideálny pre predpestovanie sadby alebo predĺženie sezóny pestovania na záhrade. Rozmery š 180 x d 240 x v 200 cm, zastavaná plocha 4,32 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ide o špičkový produkt americkej spoločnosti ShelterLogic, ktorá patrí medzi renomovaných výrobcov plachtových prístreškov na svetových trhoch.  

Fóliovník disponuje dvoma dôležitými výhodami:

  1. Masívna konštrukcia z oceľových rúrok s priemerom 35 mm s povrchovou úpravou práškovým nástrekom v prémiové kvalite, ktorá odoláva korózii. Konštrukcia je svojou robustnosťou (patentovaný systém SHELTERLOCK® 3x STEEL STABILIZERS) neporovnateľná s bežnou extrémne lacnou ázijskou produkciou, ktorá zahltila slovenský trh.
  2. Špeciálna pestovateľská trojvrstvová priesvitná tkanina / PE fólia (hmotnosť 155 g/m²) sa vyznačuje úplne výnimočným prestupom optimálneho množstva UV žiarenia tak potrebného pre pestovanie zeleniny. Štruktúra fólie rovnomerne rozptyľuje spektrum slnečného žiarenia do celej plochy skleníka. Súčasne funguje ako dobrá tepelná bariéra chrániaca rastliny pred ranným chladom a zároveň v poludňajších hodinách zabraňuje prehriatiu. Spoje plachty sú vodotesné. Plachta je pevne uchytená pomocou  račien (Ratchet Tite™). Zipsom uzatvárateľný vstupný otvor. Otvory na prednej a zadnej stene zaisťujú pohodlné vetranie. Rolovateľné bočné steny umožňujú doplnkové vetranie (EasyFlow ™). Súčasťou balenia sú kotviace skrutky pre správne ukotvenie. 

Jednoduchá montáž, zostavenie fóliovníka zaberie zhruba 2 hodiny, následná manipulácia s fóliovníkom je jednoduchá, zvládnu ju dvaja ľudia.

Krátky popis:

  • vonkajšie rozmery fóliovníka š 180 x d 240 x v 200 cm
  • vstupný otvor rozmery š 100 x v 160 cm
  • polyethylénová plachta
  • výška steny 160 cm

54969-1_1

Životnosť plachty ShelterLogic
Plachta je vyrobená z trojvrstvového tkaného polyetylénu s hmotnosťou 155g/m². Samozrejmosťou je čiastočná obojstranná UV ochrana, ktorá chráni plachtu pred škodlivým vplyvom slnečného žiarenia. Kvalitná tkanina znižuje riziko pretrhnutia, vyznačuje sa vysokou pevnosťou, je teplotne stabilná. Životnosť plachty Shelterlogic býva v strednej Európe obvykle cca 4 - 5 rokov, môže však byť aj výrazne dlhšia, ale aj kratšia. Vždy najviac záleží od vonkajších vplyvov v mieste inštalácie, ako sú intenzita slnečného žiarenia (vo veľmi slnečných oblastiach je životnosť plachty trochu kratšia ako v oblastiach s malým alebo priemerným množstvom slnečného svitu), miestne poveternostné podmienky (predovšetkým rýchlosť vetra), úroveň znečistenia ovzdušia (exhaláty z áut, spaľovní, vplyv poľnohospodárskych a priemyselných objektov, množstvo prachu vo vzduchu, všeobecná úroveň kyslosti dažďov v danej oblasti, a pod.). Všetky tieto negatívne vonkajšie vplyvy môžu životnosť polyetylénové plachty zásadným spôsobom skrátiť. Údaje o životnosti platí samozrejme iba za predpokladu, že plachta je na skleník pripevnená v súlade s montážnym návodom.

Dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 96 x 51 x 15,5 cm a váhe 31,3 kg.

Dodatočné parametre

Kategória: Plachtové skleníky
Dĺžka: 2,4 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Malý (do 250 cm)
Dvere: rolovacia plachta
Farba: biela
Materiál konštrukcie: oceľové rúrky - priemer 35 mm
Šírka: 1,8 m
Šírka dverí: 1,0 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 0 - 190 cm
Výška: 2,0 m
Výška dverí: 1,6 m
Zastavaná plocha: 4,32 m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
J Avatar autora | 17.4.2020
Super