Krbové kachle FLAMINGO ESPO I červená

Kód: FLHSF02-007
ZADARMOZADARMO
Krbové kachle FLAMINGO ESPO I červená
€831 / ks €692,50 bez DPH
Expedícia do 48 hodín (> 3 ks)

Krbové kachle ESPO I s výkonom 9 kW v červenej farbe. Vykurovacia schopnosť až 240 m3, horný vývod dymovodu, priemer vývodu 150 mm. Kachle sú vyrobené z plechu s hrúbkou 3 a 5 mm.

doprava-zdarma-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Flamingo Espo I sú vďaka svojej vysokej kvalite a skvelej cene veľmi žiadaným artiklom teplovzdušných kachlí na slovenskom i európskom trhu.
Krbové kachle Flamingo ponúkajú štandardnú možnosť napojenia externého prívodu vzduchu. Pre čo najefektívnejšie spaľovanie je privedený vzduch ďalej rozdelený na primárny (pod rošt), sekundárny na oplach skla a terciárny pre podporu spaľovania plynných častíc.
Komora je konštruovaná tak, aby bola dosiahnutá vysoká účinnosť a malá spotreba paliva, ktorá činí priemerne 2,5 kg na hodinu. Spaľovacia komora je vyrobená zo silného oceľového plechu a pre dokonalejšie spaľovanie je vysadená pravým šamotom. Sekundárne spaľovanie, krásne čisté sklo a externý prívod vzduchu je pri kachliach Flamingo samozrejmosťou. Kachle sú vyrobené z kvalitných materiálov a vďaka tomu Vám môžeme poskytnúť záruku 5 rokov

kamna Flamingo Espo I

Prečo kúpiť krbové kachle Flamingo

U kachlí radu Flamingo je systém spaľovania na najvyššej úrovni a zaisťuje centrálny prísun vzduchu z exteriéru, ktorý zaisťuje bezpečnosť pred výbuchom plynných častí pomocou plynulého prisávania čerstvého vzduchu. Inovatívny prvok zaisťuje vysokú účinnosť, zníženie spotreby paliva až o 40% a najmä šetrnosť k životnému prostrediu. Množstvo popola je minimálne. Celý spaľovací proces je ovládaný dvoma tiahlami, keď prvé slúži na reguláciu primárneho vzduchu, ktorý je potrebný k zakúreniu a rozhoreniu dreva. Druhé tiahlo slúži na podporu sekundárneho spaľovania. Jeho otvorením dochádza k prísunu predhriateho vzduchu do hornej časti spaľovacej komory. Tento vzduch sa používa k úspornému a čo najefektívnejšiemu priebehu horenia dreva. Týmto je zaistená vysoká účinnosť a krásne horenie vrátane čistého skla.

  • Konvekčné krbové kachle
    Krbové kachle Flamingo patria do skupiny konvekčných, teda zaisťujú plynulé prúdenie ohriateho vzduchu a rovnomerné vyhriatie miestnosti.
  • Šamotová výmurovka
    Šamot je základom pre vysokú účinnosť a nízku spotrebu paliva. Zaisťuje vysoké teploty v spaľovacej komore.
  • Popolník
    Jednoduché vysypanie popola
  • Účinnosť až 80,72 %

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (Ø 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 5 rokov
Hmotnosť: 237 kg
Farba: červená
Hĺbka: 43 cm
Materiál: oceľový plech 3 a 5 mm, šamot
Šírka: 59 cm
Výška: 90 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Maximálna dĺžka polena: 35 cm
Palivo: kusové drevo, drevené brikety
Rozsah výkonov do priestoru: 3 - 12 kW
Spotreba paliva: 2,5 kg/h
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 60 - 240 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Elektronická regulácia: Nie
Emisie CO (pri 13% O2): 0.08
Komínová klapka: Nie
Menovitý výkon do priestoru: 9 kW
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Áno
Prepravné rozmery (paleta): 520 x 750 mm
Prevádzkový ťah: 12 - 14 Pa
Priemer externého prívodu vzduchu: 100 mm
Priemerná teplota spalín: 293 °C
Prikladanie: predné
Rozmery ohniska (Š x H x V): 405 x 310 x 280 mm
Sekundárne spaľovanie: Áno
Trieda energetickej účinnosti: A+
Účinnosť: 80.72
Vychladzovacia slučka: Nie
Vymeniteľná dlažba: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: