Krbové kachle PASSAT

Kód: HO3041
€408 / ks €337,19 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Možnosti doručenia

Malé krbové kachle Passat s výkonom 5 kW v grafitovo sivej farbe s preskleným ohniskom a praktickým priestorom na skladovanie dreva. Vývod dymovodu - horný. Sú schopné vykúriť priestor s objemom až 100 m3.

doprava-na-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Moderné krbové kachle VICTORIA Passat vám ponúkajú jednoduchý štýl, nenáročnú obsluhu a údržbu, vysoké výkony, nízke emisie a dlhodobo preverenú kvalitu - to všetko zaručuje spoľahlivú voľbu pre súčasné náročné požiadavky užívateľov. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú vhodné aj do menších priestorov.

Kachle sú z kvalitného oceľového plechu o hrúbke 3-4 mm. Sú lakované špeciálnym lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Kovové kľučky a regulátory sú poniklované. Tým sa znižuje opotrebovanie povrchu na minimum. Vďaka presklenému kúrenisku si užijete dokonalý zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Dvierka ohniska sú opatrené tepelne odolným keramickým sklom, ktoré je odolné teplotám do 850 °C. Tesnenie dvierok je zo sklených vlákien. V spodnej časti kachlí nájdete praktický priestor na skladovanie dreva.

Spaľovacia komora kachlí je obložená akumulačnými šamotovými tehlami, ktoré hromadia teplo a zvyšujú teplotu horenia. Primárnou vzduchovou klapkou ovládate prívod vzduchu do kachlí. Sekundárna vzduchová klapka zaisťuje vyššiu teplotu spaľovania, jeho účinnosť a zabraňuje znečisteniu skla. Krbové kachle Victoria spĺňajú najprísnejšie európske normy ako sú BlmSchV-1, BlmSchV-2 a DIN Plus.

VYKUROVACIA SCHOPNOSŤ

U kachlí a krbov výrobcovia udávajú vykurovaciu schopnosť. Tento údaj je potrebné chápať ako orientačný, pretože vykurovacia schopnosť je závislá od energetickej náročnosti nehnuteľnosti. Všeobecne platí, že na nehnuteľnosť s vyššími tepelnými nárokmi (samostatne stojaci dom, chladnejšia oblasť, slabšie murivo, staršie okná) počítajme s potrebou 3 kW na 50 m³, v opačnom prípade stačí 1 kW na 20 m³.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je návod na inštaláciu, prevádzku a údržbu kachlí, ktorý nájdete aj v súvisiacich súboroch.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popise a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste všetko potrebné, alebo sa chcete ešte pred výberom pre istotu poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 342 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a odpovieme vaše otázky.

AKO VYBRAŤ SPRÁVNE KACHLE?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory s nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pri výbere vhodných dielov treba poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Redukcie dymovodu využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezužoval.

Vhodnými dielmi na zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodku do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrovej kefy.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOU K TÝMTO KACHLIAM (Ø 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA ZÍDE

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakurovaní si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania určite použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

 

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 50 kg
Hĺbka: 38 cm
Modelový rad: Passat
Šírka: 36 cm
Výška: 70 cm
Celkový výkon (skupina): do 5 kW, 5 - 7 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 30 - 39 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 0 - 39 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 70 - 79 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 90 - 110 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 110 m3
Vývod dymovodu: horný
Maximálný výkon do priestoru: 7 kW
Menovitý výkon do priestoru: 5 kW
Priemerná spotreba dreva: 1,5 kg/h
Rozmery ohniska (Š x H x V): 28 x 24 x 30 cm
Účinnosť: 0,8
Výměnník: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie