Krbové kachle PRITY K22

Kód: HO103
€413 / ks €341,32 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle s výkonom 10 kW Prity v čiernej farbe s priestorom na uskladnenie dreva. Dvojité dvierka do priestoru na spaľovanie. Spodné - menšie, slúžia na zapálenie, vrchné - presklené, slúžia na prikladanie. Vzniká tým hlboké ohnisko, pri ktorom sa znižuje riziko vypadnutia žeravého dreva pri prikladaní.

doprava-na-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Výkonné krbové kachle PRITY sú zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú vysoký výkon, kvalitné prevedenie a priaznivé ceny. Kachle dosahujú výkon 10 kW a pomôžu vám vykúriť priestor s objemom 120 - 150 m3.

Tieto kachle majú navyše z vrchu svojho tela liatinovú platničku. Telo kachlí je vyrobené z 2 mm plechu, vrchná časť pece z 3-4 mm plechu. Spaľovacia komora pece je vybavená tepelne odolným keramickým sklom a súčasťou kachlí je tiež liatinový rošt. Kachle sú vybavené tiež dymovou klapkou, ktorá vám zaručí možnosť regulácie intenzity plameňa.

Prívod primárneho vzduchu je regulovateľný cez popolník, sekundárny vzduch oplachuje sklo a nemožno ho regulovať. Spaľovacia komora je lemovaná ohňovzdornými telesami, ktoré pomáhajú zhlukovať teplo a zvyšujú teplotu horenia.

Pripomíname, že u krbových kachlí s príkonom 10-300 kW je nutné vykonať odbornú revíziu aspoň 1x za dva kalendárne roky.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popisku a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

AKO VYBRAŤ SPRÁVNE KACHLE?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. U lepšie izolovaných domov je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (Ø 130 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Hmotnosť: 80 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 46 cm
Modelový rad: K22
Šírka: 49 cm
Výška: 81 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Maximálna dĺžka polena: 36 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 100 - 170 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 170 m3
Vývod dymovodu: horný
Emisná trieda: 4
Menovitý výkon do priestoru: 10 kW
Prikladaci otvor (Š x V): 30 x 19 cm
Rozmery ohniska (Š x H x V): 40 x 36 x 47 cm
Účinnosť: 0,75
Výměnník: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie