Krbové kachle s rúrou ZVEZDA MF

Kód: HO297
Ihneď k odoslaniu
Značka: Zvezda
€608 / ks €502,48 bez DPH
Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia

Úsporné a praktické krbové kachle s rúrou na pečenie ZVEZDA MF s optimálnym výkonom 8 kW. Moderný design v čiernej farbe s preskleným ohniskom. Vývod dymovodu - horný s priemerom 130 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle s rúrou ZVEZDA MF v čiernej farbe, sú zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú kvalitné prevedenie za priaznivé ceny. Kachle spájajú tradičný tvar a moderný dizajn, ktorý zapadne do každého interiéru.  

Špecifikácia

Materiál na výrobu kachlí je kvalitný, za studena valcovaný, oceľový plech o hrúbke 2 mm. Kachle sú lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Spaľovacia komora je vyložená šamotovými tehlami, ktoré sú ľahko vymeniteľné. Vnútri nájdete liatinový rošt. Presklené dvierka ohniska zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Priemer dymovodu je 130 mm. Vývod dymovodu je horný a na výstupe z kachlí je pridaná dymová klapka pre reguláciu spalín. Dvierka ohniska sú vybavené tepelne odolným keramickým sklom, ktoré umožňuje dokonalý výhľad na plamene. V spodnej časti nájdete priestor na uskladnenie dreva.

Rúra na pečenie

Varenie a ohrev zároveň – tento problém je vyriešený elegantným a praktickým spôsobom, a to pomocou priestoru na pečenie integrovaného v sporáku. Vďaka tomu je možné variť alebo piecť nezávisle od elektriny alebo plynu. V priestore na pečenie môžete piecť pizzu, mäso, sladké pečivo alebo chlieb a rožky

Palivové drevo

Palivové drevo pre kúrenie v kachliach by malo byť suché s vlhkosťou do 20% - dĺžka polien 35 cm. Ideálne je tvrdé palivové drevo, ako je buk, dub, hrab, jaseň...

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. U lepšie izolovaných domov je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku.

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (Ø 130 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balene a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnená kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach ZVEZDA hovoria zákazníci

,,Sme maximálne spokojní. Vrelo odporúčame." (MT)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 85 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 42 cm
Modelový rad: MF
Šírka: 48 cm
Výška: 104 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 100 - 109 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle s rúrou na pečenie
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 160 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Menovitý výkon do priestoru: 8 kW
Rúra: Áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: