Krbové kachle TREVISO II, kachľový sokel/kachličky medovník

Kód: HS0433920020000
ZADARMOZADARMO
Krbové kachle TREVISO II, kachľový sokel/kachličky medovník
€1 709 / ks €1 424,17 bez DPH
Skladom - dodanie do 7 dní (> 3 ks)

Krbové kachle Haas+Sohn TREVISO II s výkonom 8 kW s kachličkovým obkladom a soklom vo farbe medovníku.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vymenitelny-vymenik-sk

doprava-zdarma-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Haas+Sohn TREVISO II v čiernom prevedení s kachľovým obkladom a soklom vo farbe medovníku, nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú nadčasový dizajn s kachľovou klasikou, ktorá zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita 

Kachle TREVISO si môžete vybrať v štyroch farbách. Vo farbe kachličiek buď zelenej, hnedej, medovník a slonová kosť. Kachle sú doplnené o sokel vo farbe kachličiek. Vďaka kachličkovému obkladu bude teplo z kachlí sálať ešte dlho po vyhasnutí ohňa.

Uchvátia vás svojím luxusným prevedením a väčšími sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Pod presklenou časťou kachlí nájdete priestor určený pre skladovanie dreva, či drevených brikiet.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Radi by ste pridali či vymenili výmenník?

Tieto kachle sú prispôsobené ďalším úpravám a je možné ich kedykoľvek doplniť výmenníkom, alebo napríklad vybrať a nahradiť záslepkou. Krbové kachle Treviso II vám dajú dosť času na rozhodovanie. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušné kachle a časom do nich bez problémov môžete dokúpiť tento výmenník.

V prípade, že uvažujete o zapojení výmenníka, myslite na to, že výmenník možno pripojiť iba ku kachliam, ktoré majú dymovod vyvedený z hornej časti kachlí zvislo nahor.
Túto možnosť úpravy oceníte aj vo chvíli, keď zapájate či odpojujete kachle z vykurovacieho systému a zaistíte tým zjednodušený celkový servis kachlí.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (Ø 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 142 kg
Farba: medovník
Hĺbka: 49 cm
Modelový rad: Treviso II
Šírka: 75 cm
Výška: 110 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 70 - 79 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 110 - 119 cm
Maximálny výkon do priestoru: 8,2 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Rozsah výkonov do priestoru: 2,7 - 8,2 kW
Spotreba paliva: 2,3 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle so soklom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 45 - 160 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 160 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Menovitý výkon do priestoru: 8 kW
Výměník: Ne

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: