Plastový obrubník 60 mm pre neviditeľné ohraničenie IGEL

Kód: ZJ1260
€1,39 / ks €1,16 bez DPH
Expedícia do 24 hodín (> 3 ks)

Plastový obrubník pre neviditeľné ohraničenie trávnika alebo zakončenie zatrávňovacích tvárnic a okrajov zámkovej dlažby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastový obrubník pre neviditeľné zakončenie okrajov zámkovej a zatrávňovacej dlažby, alebo pre oddelenie dvoch "záhradných" plôch. Tento plastový obrubník ponúkame vo výške 45, 60 alebo 80 mm. Pre fixáciu zatrávňovacej tvárnice je nutné si dokúpiť plastové klince. Pokiaľ máte pevnejšie (ílovité) podložie, voľte klince kovové. Plastový obrubník sa kotví k zemi pomocou 3 ks kotviacich kolíkov na 1 m, pri vytváraní oblúkov z plastového obrubníka sa kotví 6 ks na 1 m. Po ukotvení sa dosype plastový obrubník zeminou do požadovanej výšky. Pre zatočenie obrubníka je potreba plast nastrihnúť viď detail na obrázku. Plastový obrubník je ideálnym riešením pre rozdelenie záhradných plôch (tráva, mulčovacia kôra, štrk, chodníky).

obrubnik+hreby-popis

Tip: Ak budete obrubníky tvarovať, ponorte ich najskôr do teplej vody alebo nechajte zohriať na slniečku. Materiál sa tak stane ohybnejším a zamedzíte prípadnej deformácii.

Parametre:

  • materiál: recyklovaný plast
  • rozmery: 60 x 1000 mm
  • hrúbka: 4 mm
  • hmotnosť: 0,3 kg/ks
  • v balení: 1 ks 
  • farba: čierna
  • požadované vlastnosti: odolnosť proti mrazu

Montáž: 

Samotná inštalácia obrubníka je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Najprv skyprite zeminu, poprípade ju zavlažte. Potom spojte do seba jednotlivé obrubníkové prvky a na požadovanom mieste ich opatrne zatlčte gumovým kladivom. Pre zatočenie obrubníka je potreba plast nastrihnúť viď detail na obrázku. Ak budete obrubníky tvarovať, ponorte ich najskôr do teplej vody alebo nechajte zahriať na slniečku. Materiál sa tak stane ohybnejším a zamedzíte prípadnému prasknutiu.

plastove-obrubniky-sk[302]

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové neviditeľné obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 0.3 kg
Dĺžka: 1 m
Farba: čierna
Materiál: plast
Typ obrubníka: Nev. obrubník
Výška: 60 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MS Avatar autora | 4.6.2021
na jednotku