Sporák na tuhé palivá ZVEZDA CLASSIC GFS, ľavá

Kód: HO680
€550 / ks €454,55 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Možnosti doručenia

Klasický sporák do kuchyne na tuhé palivá ZVEZDA CLASSIC GFS s výkonom 7 kW, s presklenou rúrou na pečenie a schopnosťou vykúriť priestor o objeme 140 m3. Vývod dymovodu - horný ľavý s priemerom 130 mm. Priestor na uskladnenie dreva. Praktické držadlo na prednej časti platne. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kuchynský sporák ZVEZDA CLASSIC GFS v čiernej farbe má vľavo umiestnenú, presklenú rúru na pečenie. V hornej časti je liatinová varná platnička. V spodnej časti kachlí oceníte priestor na uskladnenie dreva. Tento sporák je zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú kvalitné prevedenie za priaznivé ceny

Špecifikácia

Materiál na výrobu kachlí je kvalitný, za studena valcovaný, oceľový plech o hrúbke 2 mm. Horná doska je vyrobená zo 6 mm ocele. Kachle sú lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Spaľovacia komora je vyložená šamotovými tehlami, ktoré sú ľahko vymeniteľné. Vnútri nájdete liatinový rošt. Priemer dymovodu je 130 mm. Vývod dymovodu je hore vľavo a na výstupe z kachlí je pridaná dymová klapka pre reguláciu spalín. Presklené dvierka ohniska vám umožňujú dokonalý výhľad na plamene. Prívod primárneho vzduchu je regulovateľný cez popolník. Predné držadlo, kľučky a regulátory sú vyrobené z mosadze alebo sú poniklované.

Rúra na pečenie

Varenie a ohrev zároveň – tento problém je vyriešený elegantným a praktickým spôsobom, a to pomocou priestoru na pečenie integrovaného v sporáku. Vďaka tomu je možné variť alebo piecť nezávisle od elektriny alebo plynu. Vďaka teplomeru máte vždy optimálnu teplotu na prípravu pokrmov. V priestore na pečenie môžete piecť pizzu, mäso, sladké pečivo alebo chlieb a rožky

Palivové drevo

Palivové drevo pre kúrenie v kachliach by malo byť suché s vlhkosťou do 20% - dĺžka polien 32 cm. Ideálne je tvrdé palivové drevo, ako je buk, dub, hrab, jaseň...

Ako si vybrať správne kachle či sporák?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. U lepšie izolovaných domov je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku.

Pripojenie krbových kachlí a sporáku ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tento sporák (Ø 130 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa zíde

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balene a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnená kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o sporáku ZVEZDA hovoria zákazníci

,,Sme maximálne spokojní. Vrelo odporúčame." (MT)

Dodatočné parametre

Kategória: Sporáky na tuhé palivá
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 65 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 52 cm
Modelový rad: Classic
Šírka: 85 cm
Výška: 89 cm
Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 80 - 89 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Sporák na tuhá paliva
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 140 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný - ľavý
Menovitý výkon do priestoru: 7 kW
Prikladaci otvor (Š x V): 170 x 140 mm
Rozmery rúry (Š x H x V): 440 x 405 x 235 mm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 190 x 370 x 240 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: