Vyvýšený záhon LANITPLAST POTTING6 (S7278)

Kód: LG2383
€159,80 –20 %
Vyvýšený záhon LANITPLAST POTTING6 (S7278)
€159,80 –20 % €128 / ks €106,67 bez DPH
Skladom - dodanie do 10 dní (> 3 ks)

Vyvýšený schodový záhon LANITPLAST, š 140 x d 140 x v 60 cm, prírodné drevo 16 mm, tlaková impregnácia, vnútorná geotextília.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyvýšený záhon LANITPLAST POTTING6 (S7278) ponúka perfektné riešenie pre umiestnenie Vašich byliniek alebo kvetín. Kvety, bylinky, zeleninu, to všetko môžete slobodne umiestniť prakticky kdekoľvek na záhrade. Záhon má vonkajšiu výšku 40 cm. Záhon je v prírodnom vyhotovení z borovicových profilov hrúbky 16 mm, takže sa určite prispôsobí Vašej záhrade. Drevo je ošetrené tlakovou impregnáciou proti plesni, napriek tomu ho odporúčame ošetriť vhodnou povrchovou úpravou pre vonkajšie drevo (podľa vlastnej voľby) - tzn. protiplesňový náter plus napr. lazúra. Záhon nemá dno. Pri vrstvení pôdy vo vyvýšenom záhone odporúčame štruktúru pôdy prispôsobiť rastlinám.

Povrchová úprava
Pri výrobe bolo použité tlakovo impregnované drevo. Jedná sa o veľmi účinnú a ekologicky šetrnú metódu pre ochranu dreva. Zriedené impregnačné soli sa vysokým tlakom v priemyselnej pretlakovej komore vtláčajú do vnútornej štruktúry dreva, takže ošetrené drevo má na konci tohto procesu vysokú vlhkosť a veľmi pomaly vysychá. Preto má tlakovo impregnované drevo špecifické vlastnosti, predovšetkým typickú nazelenalú, červenkastú, modrastú alebo sivú farbu. Na povrchu dreva môžu byť často malé šedivé/zelenkavé/biele škvrny. Často sa to najprv klasifikuje ako pleseň. Väčšinou sa jedná o neškodné kryštály soli, ktoré sa na povrchu kombinujú s živicovými zložkami z dreva. Tieto body časom zmiznú a stanú sa nerozpoznateľnými. Kryštály soli na povrchu sú považované za znak kvalitnej tlakovej impregnácie. Väčšie čierne bodky už môžu byť naozaj plesne, ktorá môže ľahko vzniknúť pri skladovaní impregnovaného dreva v uzavretých priestoroch alebo pri nedostatočnej ventilácii. K ich odstráneniu často stačí kefovanie. Silne postihnuté oblasti vydrhnite domácim čistiacim prostriedkom obsahujúcim chlór. Plesňové bodky sú len na povrchu dreva a sú úplne prirodzenou vlastnosťou tlakovo impregnovaného dreva.

Pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom (preventívna ochrana proti zamodraniu a plesni) a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalší náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť Vášho dreveného výrobku!

Základné vlastnosti

 • prírodné borovicové drevo
 • drevo je proti plesniam ošetrené tlakovou impregnáciou - zelenkavá farba
 • sila profilov 16 mm
 • vnútorné rozmery s geotextíliou
 • extrémne rýchla montáž
 • záhon nemá dno
 • vonkajšie rozmery š 140 x d 140 x v 40 cm
 • vnútorné rozmery 3 schody š 124 x h 38-44 cm

Upozornenie

 • výrobok dodávame v rozloženom stave
 • produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia
 • tento produkt je určený výhradne pre nekomerčné domáce použitie

Rozmery balenia

 • balík 112 x 60 x 60 cm/21 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené vyvýšené záhony
Hmotnosť: 35 kg
Farba: drevo
Hĺbka: 140 cm
Materiál konštrukcie: drevo
Šírka: 140 cm
Výška: 60 cm
Zastavaná plocha: 1,96m2
Kategória pre filtrovanie: Hĺbka: 100 - 150 cm
Kategória pre filtrovanie: Šírka: 100 - 150 cm
Kategória pre filtrovanie: Výška: 30 - 60 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: