Drevený domček KARIBU DEVIN (23486) natur

Kód: LG2358
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€596 / ks €492,56 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (23 ks)
Možnosti doručenia

Základný model dreveného domčeka s pultovou strechou od nemeckého výrobcu KARIBU. Sila steny 14 mm, dvojkrídlové dvere, vonkajšie rozmery š 177 / 289 x d 98 cm. Zastavaná plocha domčeka 1,73/2,83 m2. Otvorený prístavok v dĺžke 100 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Malý drevený záhradný domček KARIBU DEVIN (23486) natur s pultovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny na celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 177 cm (predná strana s dverami) a 98 cm dlhý. Tento model domčeka obsahuje prístavok o dĺžke 100 cm montovaný sprava. Zastavaná plocha domčeka činí 1,73 m2, celkovo zastrešený priestor činí 2,83 m2.

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria drevené profily so silou 14 mm vyfrézované zo severského smreka. Tento model má pultovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch so šírkou 115 cm a výškou 174 cm s jedným oknom v každom krídle. Okná majú presklenie z plexiskla.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zosadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To všetko garantuje jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dodávané bez podlahy
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu
  • Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámčeka, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámiky (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Pokiaľ domček staviate rovno na dlažbe, betóne alebo inom pevnom a nosnom povrchu, tak podlahu nepotrebujete. Avšak ju odporúčame, je to z užívateľského hľadiska oveľa príjemnejšie. Podlaha vám pomôže vytvoriť oveľa útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Obsahom základného balenia domčeka je podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha. Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.) Dokúpiť možno aj originálnu podlahu s už narezanými dielmi.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju ihneď po stavbe doplniť o krytinu podľa vlastného výberu. Strešná krytina nie je súčasťou dodávky. Pre domčeky s plochou strechou odporúčame samolepiacu strešnú hliníkovo-bitúmenovú fóliu. Odporúčaný počet ALU-bitúmenovej krytiny s rozmerom 1 x 5 m je 1 rolka. Fóliu si môžete objednať v našom e-shope. Ukážku postupu pokládky si môžete prezrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Pred montážou je potrebné všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to ako z vonkajšej tak aj z vnútornej strany dielov. Na konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Lazúra musí mať dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zašednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak. Ďalší náter prevádzajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie na stavbu

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá zo všeobecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa radšej pred nákupom domčeka informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 190 x 126 x 30 cm a s hmotnosťou cca 140 kg. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladuje preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko, atď.) Neskladujte vo vykurovanom priestore.

Všetky dokumenty na montáž a údržbu domčeka si tiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky na náradie
Hmotnosť: 140 kg
Dĺžka (vonkajšia): 2,89 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Hrúbka steny domčeka: 14 mm
Hrúbka strechy: 16 mm
Materiál domčeka: Drevo
Materiál konštrukcie: drevo
Modelový rad: Devin
Plocha strechy: 2,6 m2
Podlaha - súčasť balenia: Nie
Presklenie: Plexisklo
Šírka (vonkajšia): 0,98 m
Šírka dverí: 1,15 m
Výška (vonkajšia): 2,05 m
Výška dverí domčeka: 161 - 180 cm
Výška steny: 1,94 m
Zastavaná plocha: 2,83 m2
Dvere - výška: 1,74 m
Doporučený počet ALU-bitumen rolí na střechu (1x5 m): 1 ks
Kování: není v balení
Počet místností: 1
Postranní střecha: součást balení
Střešní krytina obsahem dodávky: ne
Střešní krytina v balení: Ne
Tvar střechy: sedlová
Typ dveří: dvoukřídlé na pantech
Typ záhradného domčeka: Drevený domček
Zaradenie podľa zastavanej plochy: do 5 m2
Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2,5 - 2,9 m
Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): do 1,4 m
Zastavěná plocha: 2,83 m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.