Drevený domček SOLID ANITA 2 - 90 x 183 cm (S858-1)

Kód: LG2390
Doprava zadarmo
Značka: Solid
€699 / ks €577,69 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (3 ks)
Možnosti doručenia

Drevený domček na náradie ANITA 2, hrúbka steny 12 mm, jednokrídlové dvere, vonkajšie rozmery š 90 x d 183 cm, zastavaná plocha domčeka 1,65 m2, tlakovo impregnovaný. Dodávame vrátane strešnej krytiny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Drevený domček na náradie SOLID ANITA 2 so sedlovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny na celoročné uskladnenie základného záhradného náradia. Domček je široký 90 cm (predná strana s dverami) a 183 cm dlhý. Drevené domčeky sú šetrné k životnému prostrediu a harmonicky zapadnú do akejkoľvek záhrady. Domčekom zastavaná plocha činí 1,65 m2.

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky so silou 12 mm vyfrézované z kvalitného smrekového dreva. Drevo je tlakovo impregnované proti plesniam. Tento model má sedlovú strechu a jednokrídlové dvere na pántoch. Vďaka petlicu je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria predpripravené stenové panely, ktoré iba zoskrutkujete k sebe a strechu tvoria celistvé OSB dosky. To zaisťuje pomerne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý český kutil.

  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • strešná lepenka je súčasťou balenia

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámiky (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených OSB dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju ihneď po stavbe doplniť krytinou. Strešná krytina je obsahom dodávky. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potrebné všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Na konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Lazúra musí mať dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter prevádzajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie na stavbu domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá zo všeobecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informuje, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúcehoPodrobnejšie informácie k doprave nájdete v sekcii doprava a platba.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 183 x 110 x 35 cm s hmotnosťou cca 110 kg. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore!

Prehľadný návod na montáž si môžete s ostatnými dokumentmi stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky na náradie
Hmotnosť: 85 kg
Kování: součástí balení
Počet místností: 1
Střešní krytina v balení: ano
Tvar střechy: sedlová
Typ dveří: jednokřídlé na pantech
Typ záhradného domčeka: Drevený domček
Zaradenie podľa zastavanej plochy: do 5 m2
Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): do 1,4 m
Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 1,5 - 1,9 m
Zastavěná plocha: 1,65 m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: