Drevený domček Karibu TINTRUP, tmavosivý

Kód: LG1781
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€4 370 / ks €3 611,57 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (1 ks)
Možnosti doručenia

Drevený domček s pultovou strechou a dvomi oddelenými miestnosťami od nemeckého výrobcu KARIBU v tmavosivej farbe, hrúbka steny 28 mm, dvojkrídlové a jednokrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 364 x d 244, zastavaná plocha domčeka 8,88 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Upozornenie - domček na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia (typicky podlaha alebo strešná krytina).

Drevený záhradný domček KARIBU TINTRUP s pultovou strechou v sivo-bielom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 364 cm (predná strana s dvermi) a 244 cm dlhý. Domček má dve miestnosti so samostatným vchodom a jeho zastavaná plocha činí 8,88 m2.

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky hrúbky 19 mm vyfrézované zo severského smreku. Tento model má pultovú strechu a  jedny dvojkrídlové dvere na pántoch o šírke 139 cm a výške 175 cm a jedny jednokrídlové dvere na pántoch o šírke 81 cm a výške 173 cm s jedným oknom v každom krídle. Okná majú presklenie z plexiskla. Dvere sú vybavené zámkom a domček je možné bezpečne uzamknúť.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dve miestnosti, každá so samostatným vchodom
  • dodávané bez podlahy
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky cca do 10 m2 je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Položenie podlahy je nutné v prípade, že domček postavíte na mäkkom povrchu. Pokiaľ domček rovno staviate na dlažbe, betóne alebo inom pevnom a nosnom povrchu, tak podlahu tak úplne nepotrebujete. Viac menej ju odporúčame, je to z užívateľského hľadiska o mnoho príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je súčasťou základného balenia domčeka.

Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.). Máte možnosť taktiež dokúpiť originálnu podlahu s už narezanými dielmi. 

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť krytinou podľa vlastného výberu. Strešná krytina nie je obsahom dodávky. Pre domčeky s plochou strechou je možnosť použiť samolepiacu strešnú hliníkovo-bitúmenovú fóliu. Fóliu v rozmeroch 1 x 5 m si môžete objednať v našom e-shope. Pre tento model budete potrebovať 3 roly. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť TU.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. Podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu získate TU.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete TU.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík o rozmeroch 365 x 121 x 58 cm s hmotnosťou cca 700 kg. Pozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Všetky dokumenty k montáži a údržbe domčeka si taktiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky
Hmotnosť: 665 kg
Dĺžka (vonkajšia): 2,44 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: tmavosivá
Hrúbka steny domčeka: 28mm
Hrúbka strechy: 16mm
Materiál domčeka: Drevo
Materiál konštrukcie: drevo
Modelový rad: Tintrup
Plocha strechy: 10,50m2
Podlaha - súčasť balenia: Nie
Presklenie: Plexisklo
Šírka (vonkajšia): 3,64 m
Šírka dverí: 1,40 m
Výška (vonkajšia): 2,34 m
Výška dverí: 1,73 m
Výška dverí domčeka: 161 - 180 cm
Výška steny: 2,10m
Zaradenie domčeka podľa strany s dverami (šírka): 3,6 - 3,9 m
Zaradenie domčeka pre filtrovanie (hĺbka/dĺžka): 2,5 m
Zastavaná plocha: 8,88 m2
Zaťaženie strechy (max): 75kg/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.