Fóliovník SHELTERLOGIC 1,8x1,2 m - 25 mm - 70208EU

Kód: LG1692
€144 / ks €119,01 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (11 ks)
Možnosti doručenia

Prémiový plachtový fóliovník s robustnou konštrukciou z oceľových trubiek od amerického výrobcu ShelterLogic je ideálny pre predpestovanie sadby alebo predĺženie sezóny pestovania na záhrade. Rozmery šírka 180 x dĺžka 120 x výška 183 cm, zastavaná plocha 2,16 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľmi kvalitný a pevný fóliovník SHELTERLOGIC 70208EU 1,8 x 1,2 m je ideálny pre predpestovanie sadby alebo predĺženie pestovateľskej sezóny na záhrade. Fóliovník je široký 180 cm (predná strana so vstupným otvorom) a 120 cm dlhý. Zastavaná plocha činí 2,16 m2.Ide o špičkový produkt americkej spoločnosti ShelterLogic, ktorá patrí medzi renomovaných výrobcov plachtových prístreškov na svetových trhoch. 

Konštrukcia

Masívna konštrukcia z oceľových rúrok s priemerom 25 mm s povrchovou úpravou práškovým nástrekom v prémiové kvalite, ktorá odoláva korózii. Konštrukcia je svojou robustnosťou neporovnateľná s bežnou extrémne lacnou ázijskou produkciou, ktorá zahltila slovenský trh.

Špeciálna pestovateľská trojvrstvová priesvitná tkanina/PE fólia (hmotnosť 155 g/m2) sa vyznačuje úplne výnimočným prestupom optimálneho množstva UV žiarenia tak potrebného pre pestovanie zeleniny. Štruktúra fólie rovnomerne rozptyľuje spektrum slnečného žiarenia do celej plochy skleníka. Súčasne funguje ako dobrá tepelná bariéra chrániaca rastliny pred ranným chladom a zároveň v poludňajších hodinách zabraňuje prehriatiu. Spoje plachty sú vodotesné. Zipsom uzatvárateľný vstupný otvor. Jednoduchá montáž. Otvory na prednej a zadnej stene zaisťujú pohodlné vetranie. Súčasťou balenia sú kotviace skrutky pre správne ukotvenie.

Fóliovník SHELTERLOGIC 1,8x1,2 m - 25 mm - 70208EUŽivotnosť plachty ShelterLogic

Plachta je vyrobená z trojvrstvového tkaného polyetylénu s hmotnosťou 155g/m2. Samozrejmosťou je čiastočná obojstranná UV ochrana, ktorá chráni plachtu pred škodlivým vplyvom slnečného žiarenia. Kvalitná tkanina znižuje riziko pretrhnutia, vyznačuje sa vysokou pevnosťou, je teplotne stabilná. Životnosť plachty Shelterlogic býva v strednej Európe obvykle cca 4 - 5 rokov, môže však byť aj výrazne dlhšia, ale aj kratšia. Vždy najviac záleží od vonkajších vplyvov v mieste inštalácie, ako sú intenzita slnečného žiarenia (vo veľmi slnečných oblastiach je životnosť plachty trochu kratšia ako v oblastiach s malým alebo priemerným množstvom slnečného svitu), miestne poveternostné podmienky (predovšetkým rýchlosť vetra), úroveň znečistenia ovzdušia (exhaláty z áut, spaľovní, vplyv poľnohospodárskych a priemyselných objektov, množstvo prachu vo vzduchu, všeobecná úroveň kyslosti dažďov v danej oblasti, a pod.). Všetky tieto negatívne vonkajšie vplyvy môžu životnosť polyetylénové plachty zásadným spôsobom skrátiť. Údaje o životnosti platí samozrejme iba za predpokladu, že plachta je na skleník pripevnená v súlade s montážnym návodom.

Náhradnú plachtu pre tento fóliovník zakúpite priamo na tomto odkaze.

Základy fóliovníku

Fóliovník je určený ku stavbe na rovnej vonkajšej ploche bez nutnosti budovať základy. Overte si, že vybraná plocha je vhodná pre ukotvenie fóliovníka pomocou kotviacich skrutiek, ktoré sú súčasťou balenia. Správne ukotvenie zabraňuje poškodeniu fólie.

Montáž

Zostavenie fóliovníka vďaka jednoduchej inštalácie zvládne šikovný kutil s pomocníkom vďaka priloženému návodu postaviť svojpomocne približne za 1,5 hodiny, následná manipulácia s fóliovníkom je jednoduchá. Prehľadný návod k montáži si tiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi  130 x 25 x 16 cm a váhou 14 kg.

Dodatočné parametre

Kategória: Plachtové skleníky
Hmotnosť: 14 kg
Dĺžka: 1,2 m
Dvere: rolovacia plachta
Farba: biela
Šírka: 1,8 m
Šírka dverí: 1,02 m
Výška: 1,83 m
Výška dverí: 1,57 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Garáže, prístrešky, skleníky a vonkajší nábytok vyrobený za použitia tých najkvalitnejších materiálov. Americká značka Shelterlogic si svojich zákazníkov získala vďaka svojej dostupnosti, inovatívnym riešeniam a odolnej konštrukcii.