Polykarbonátový skleník LANITPLAST KYKLOP 3x4 m, PC 4 mm + teplomer / vlhkomer LANITPLAST + skleníkové tesnenie LANITPLAST 12 m

Kód: LG1501
Doprava zadarmo
Značka: Lanit Plast
€548 / ks €452,89 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (8 ks)
Možnosti doručenia

Oblúkový záhradný skleník značky KYKLOP 3 x 4 m vďaka masívnej pozinkovanej konštrukcii s hrúbkou profilov 0,7 mm zaručuje vysokú odolnosť. Zasklený prémiovým britským komôrkovým polykarbonátom 4 mm s UV ochranou. Konštrukcia skleníka nevyžaduje stavbu žiadnych základov. Vyniká predovšetkým svojimi izolačnými schopnosťami a vynikajúcou odolnosťou proti záťaži.

doprava-na-skleniky-sk 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Oblúkový skleník Lanitplast KYKLOP 3 x 4 m z polykarbonátu je vyrobený z masívnych žiarovo zinkovaných profilov. Kyklop dovoľuje zaručene dosahovať skvelé výsledky na malej ploche, bez ohľadu na atmosférické podmienky.

Špecifikácia

  • oblúkový skleník š 300 x d 400 x v 205 cm
  • polykarbonát hrúbky 4 mm
  • plocha 12 m2
  • 2x dvere (horné krídlo možno použiť aj ako okno)
  • farba kovovo strieborná

Konštrukcia

Skleník Kyklop je vyrobený z masívnych žiarovo zinkovaných profilov hrúbky 0,70 - 0,85 mm. Jednotlivé rebrá nosných oblúkov sú od seba vzdialené iba 60 - 80 cm. Predné a zadné čelá skleníka majú vstavané dvojité dvere, takže skleníkom je možné prechádzať z oboch strán. Pokiaľ otvoríte hornú časť dverí na oboch koncoch skleníka, zaistíte tým pohodlné vetranie celého skleníka, bez prístupu detí alebo domácich zvierat. V prípade, že nechcete montovať druhé dvere v zadnej časti skleníku, je možné do steny umiestniť vetracie okienko, do ktorého je možné namontovať automatický otvárač (k zakúpeniu ako doplnkové príslušenstvo).

Polykarbonát

Zasklenie skleníka je tvorené čírym komôrkovým polykarbonátom hrúbky 4 mm britskej výroby MARLON LONGLIFE (výrobca Brett Martin - Veľká Británia). Polykarbonát má silný UV filter, takže nekrehne ani nežltne. Polykarbonát spĺňa všetky podmienky pre udelenie atestácie zdravotnej nezávadnosti toxikologickým centrom vydaným štátnym zdravotným ústavom. Môžete si tak nerušene pestovať zeleninu bez obáv o svoje zdravie. Zmluvná predĺžená záruka 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím.

vhodne_na_pestovanie

Riešite, či 4 mm alebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozrejme skleník disponuje väčšou celkovou odolnosťou proti vplyvom počasia. Zároveň dochádza k zvýšeniu tepelne-izolačných vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozrejmosťou je vyššia cena skleníka s 6 mm polykarbonátom, konkrétne cca o 20 %. Pokiaľ však nebývate na hrebeňoch hôr, či nepestujete v skleníku veľmi náročné rastliny, je 4 mm variant zasklenia často dostačujúci. 

Montáž

Montáž kostry skleníka z profilov vyžaduje relatívne viac času. Použitý materiál profilov a spôsob ich spojenia – skrutky, vytvára veľmi stabilnú kostru skleníka. Skleník nepotrebuje žiadnou podmurovku, pretože konštrukcia skleníka je pripravená na zapustenie do zeme do hĺbky cca 35 cm. Ukotvenie skleníka sa robí zakopaním špeciálnych koncoviek kostry do zeme do obvodového výkopu v zemi. 
Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným montážnym návodom, ktorý si môžete stiahnuť aj s ostatnými dokumentmi v súvisiacich súboroch.

Upozornenie

1) Pozor - u tohto modelu skleníka je nutné presný rozmer predného a zadného čela svojpomocne doformátovať z dodaných polykarbonátových dosiek podľa priloženého návodu.

2) V prípade používania prírodných hnojív, umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníku (základňa, skrutky, a pod.).

3) Doprava - vzhľadom k rozmerom polykarbonátových dosiek (2,1 x 6 m) je pri vykládke nutná asistencia.

Obsah balenia

Obsahom dodávky je kompletná nosná konštrukcia a polykarbonátové dosky. K skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - regály, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenie, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

LANITPLAST KYKLOP 3 x 4 m PC 4 mm
 Profily 1 balík 150 x 7 x 5 cm 10 kg
 Profily 2 balík 155 x 10 x 7 cm 16 kg
 Profily 3 balík 127 x 14 x 13 cm 19 kg
 Polykarbonát 4 mm dosky 210 x 600 cm 31 kg

Užitočné video

Príslušenstvo

Dodatočné parametre

Kategória: Polykarbonátové skleníky
Záruka: 24 mesiacov + predĺžená záruka na vybrané komponenty
Hmotnosť: 77 kg
Dĺžka: 4 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Stredný (251 - 500 cm)
Dvere: 2x jednokrídlové na pántoch
Farba: strieborná
Hrúbka hliníka/oceľového profilu: 0,7 - 0,85 mm
Hrúbka presklenia: 4 mm
Materiál konštrukcie: oceľ - pozinkované profily
Materiál presklenia: komôrkový polykarbonát
Modelový rad: Kyklop
Presklenie: Polykarbonát 4 mm
Rozmer balenia: 80 x 80 x 220 cm / 77 kg
Strešné okno: Nie
Šírka: 3 m
Šírka dverí: 0,70 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 300 cm
Tvar konštrukcie: Oblúková konštrukcia
Výška: 2 m
Výška dverí: 1,70 m
Zastavaná plocha: 12 m2
Sused vypichuje: Nízka cena, Predĺžená záruka
Výška skleníka (zaradenie do kategórie): 2 m
5
2x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JF Avatar autora | 26.4.2024
nie som spokojný s kvalitou ohýbaných a vŕtaných dielov,dvere absolutne nepasujú musel som vyrobiť komplet nové. Hodnotene výrobku 2
4
S Avatar autora | 29.1.2024
Áno, so skleníkom sme spokojní.
4
MV Avatar autora | 5.3.2021
Treba troška zručnosti a hlavne trpezlivosti ???? ale za víkend sa to da poskladať ???? inak som spokojný ,kvalita/cena ????
4
FH Avatar autora | 23.1.2021
Chcelo by to použiť iné pánty, aby sa nemuseli prerezávať také veľké medzery na dverách. Inak ok, som spokojný. AKU vŕtačka plus šikovný pomocník a za víkend hotovo. VĎAKA, F.H.
5
MJ Avatar autora | 9.9.2020
Zatiaľ sme ho postavili, ale sa nám zdá, že je potrebné doriešiť konštrukciu dverí, ktorá je malo pevná, museli sme spevniť dvere, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LanitPlast je českým dodávateľom hliníkových a bioklimatických pergol, oblúkových skleníkov, skleníkov typu A a celého radu príslušenstva pre váš skleník. V sortimente samozrejme nájdete kotviace sady, základne a rošty a ďalej potom vyvýšené záhony, úložné boxy, vchodové striešky.

Skleníky Lanit Plast v našej ponuke: