Záhradný domček SOLID PAVEL 290 x 250 cm + strešná lepenka SOLID (s)

Kód: LG1592
Doprava zadarmo
Značka: Lanit Plast
€1 260 / ks €1 041,32 bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3 MESIACE
Možnosti doručenia

Klasický drevený záhradný domček SOLID PAVEL so sedlovou strechou, hrúbka steny 19 mm, dvojkrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 290 x d 250 cm, zastavaná plocha domčeka 7,27 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Drevený záhradný domček SOLID PAVEL so sedlovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 290 cm (predná strana s dvermi) a 250 cm dlhý. Drevené domčeky sú šetrné k životnému prostrediu a harmonicky zapadnú do akejkoľvek záhrady. Domčekom zastavaná plocha činí 7,27 m2

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky s hrúbkou 12 mm vyfrézované z kvalitného smrekového dreva. Drevo je tlakovo impregnované proti pliesňam. Tento model má sedlovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch so šírkou 161 cm a výškou 168 cm s veľkým oknom v každom krídle (presklenie z plexiskla). Vďaka petlici je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvoria celistvé OSB dosky. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dodávané bez podlahy
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • strešná lepenka je súčasť balenia
  • obsahom balenia sú základové tlakovo impregnované podlahové trámiky, na ktoré je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitumenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Podlaha nie je súčasťou balenia. Pokiaľ domček rovno staviate na dlažbe, betóne alebo inom pevnom a nosnom povrchu, podlahu tak úplne nepotrebujete. Viac menej ju ale odporúčame, je to z užívateľského hľadiska o mnoho príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je súčasťou základného balenia domčeka. Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.), ktorý narežete na požadované rozmery.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených OSB dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť krytinou. Strešná krytina je obsahom dodávky. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete v sekcii doprava a platba.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 116 x 260 x 37 cm a s hmotnosťou cca 390 kg. Pozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Prehľadný návod na montáž si môžete s ostatnými dokumentmi stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 390 kg
Dĺžka (vonkajšia): 2,5 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Hrúbka steny domčeka: 19 mm
Hrúbka strechy: 15 mm
Materiál domčeka: Drevo
Materiál konštrukcie: drevo
Modelový rad: Solid
Plocha strechy: 7,44m2
Podlaha - súčasť balenia: Nie
Presklenie: Plexisklo
Šírka (vonkajšia): 2,9 m
Šírka dverí: 1,61 m
Výška (vonkajšia): 2,1 m
Výška dverí: 1,67 m
Výška dverí domčeka: 161 - 180 cm
Výška steny: 1,80 m
Zaradenie domčeka podľa strany s dverami (šírka): 2,6 - 2,9 m
Zaradenie domčeka pre filtrovanie (hĺbka/dĺžka): 2,5 m
Zastavaná plocha: 7,27 m2
Kování: není v balení
Počet místností: 1
Střešní krytina v balení: ano
Tvar střechy: sedlová
Typ dveří: dvoukřídlé na pantech
Typ záhradného domčeka: Drevený domček
Výškova sečení: LG1151
Zaradenie podľa zastavanej plochy: 5 - 9 m2
Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2,5 - 2,9 m
Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 2,5 - 2,9 m
Zastavěná plocha: 7,27 m2
Zdvih oscilace: LG427
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
P Avatar autora | 9.4.2021
Dovoz az na zahradu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LanitPlast je českým dodávateľom hliníkových a bioklimatických pergol, oblúkových skleníkov, skleníkov typu A a celého radu príslušenstva pre váš skleník. V sortimente samozrejme nájdete kotviace sady, základne a rošty a ďalej potom vyvýšené záhony, úložné boxy, vchodové striešky.

Skleníky Lanit Plast v našej ponuke: