Záhradný stôl LANITPLAST GARDEN3 (SG907)

Kód: LG2395
€350,04 –21 %
Záhradný stôl LANITPLAST GARDEN3 (SG907)
€350,04 –21 % €277 / ks €230,83 bez DPH
Skladom - dodanie do 10 dní (> 3 ks)

Drevený set lavica so stolom LANITPLAST, š 160 x d 180 x v 73 cm, prírodné drevo 45 mm, tlaková impregnácia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Drevený set lavica so stolom LANITPLAST GARDEN1 (SG907) je ideálny pre posedenie pri pive a špekáčikoch. Drevo je ošetrené tlakovou impregnáciou proti plesni, napriek tomu ho odporúčame ošetriť vhodnou povrchovou úpravou pre vonkajšie drevo (podľa vlastnej voľby) - tzn. protiplesňový náter plus napr. lazúra.

Základné vlastnosti

  • prevedenie prírodné drevo
  • tlaková impregnácia proti plesni - zelenkavá farba
  • extrémna hrúbka profilov 45 mm
  • extrémne rýchla montáž
  • vonkajšie rozmery š 160 x d 180 x v 73 cm

Povrchová úprava
Pri výrobe bolo použité tlakovo impregnované drevo. Jedná sa o veľmi účinnú a ekologicky šetrnú metódu pre ochranu dreva. Zriedené impregnačné soli sa vysokým tlakom v priemyselnej pretlakovej komore vtláčajú do vnútornej štruktúry dreva, takže ošetrené drevo má na konci tohto procesu vysokú vlhkosť a veľmi pomaly vysychá. Preto má tlakovo impregnované drevo špecifické vlastnosti, predovšetkým typickú nazelenalú, červenkastú, modrastú alebo sivú farbu. Na povrchu dreva môžu byť často malé šedivé/zelenkavé/biele škvrny. Často sa to najprv klasifikuje ako pleseň. Väčšinou sa jedná o neškodné kryštály soli, ktoré sa na povrchu kombinujú s živicovými zložkami z dreva. Tieto body časom zmiznú a stanú sa nerozpoznateľnými. Kryštály soli na povrchu sú považované za znak kvalitnej tlakovej impregnácie. Väčšie čierne bodky už môžu byť naozaj pleseň, ktorá môže ľahko vzniknúť pri skladovaní impregnovaného dreva v uzavretých priestoroch alebo pri nedostatočnej ventilácii. K ich odstráneniu často stačí kefovanie. Silne postihnuté oblasti vydrhnite domácim čistiacim prostriedkom obsahujúcim chlór. Plesňové bodky sú len na povrchu dreva a sú úplne prirodzenou vlastnosťou tlakovo impregnovaného dreva.

Pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom (preventívna ochrana proti zmodraniu a plesni) a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalší náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť Vášho dreveného výrobku!

Upozornenie

  • výrobok dodávame v rozloženom stave
  • produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia
  • tento produkt je určený výhradne pre nekomerčné domáce použitie

Rozmery balenia

  • balík 200 x 80 x 56 cm/85 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Záhradné stoly
Hmotnosť: 85 kg
Farba: drevo
Hĺbka: 180 cm
Materiál konštrukcie: drevo
Šírka: 160 cm
Výška: 73 cm
Zastavaná plocha: 2,88m2
Kategória pre filtrovanie: Hĺbka: 150 - 200 cm
Kategória pre filtrovanie: Šírka: 150 - 200 cm
Kategória pre filtrovanie: Výška: 60 - 90 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: