Záhradný úložný box LANITPLAST S754

Kód: LG2396
€328 / ks €271,07 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (5 ks)
Možnosti doručenia

Drevený úložný box na smetný kôš LANITPLAST, š 150 x h 82 x v 110 cm, prírodné drevo 16 mm, tlaková impregnácia .

Detailné informácie

Podrobný popis

Drevený úložný box na smetný kôš. Drevo je ošetrené tlakovou impregnáciou proti plesni, napriek tomu ho odporúčame ošetriť vhodnou povrchovou úpravou pre vonkajšie drevo (podľa vlastnej voľby) - tzn. protiplesňový náter plus napr. glazúra.

Základné vlastnosti

  • prevedenie prírodné drevo hrúbky 16 mm
  • tlaková impregnácia proti plesni - zelenkavá farba
  • extrémne rýchla montáž
  • vonkajšie rozmery š 150 x h 82 x v 110 cm

Povrchová úprava
Pri výrobe bolo použité tlakovo impregnované drevo. Jedná sa o veľmi účinnú a ekologicky šetrnú metódu pre ochranu dreva. Zriedené impregnačné soli sa vysokým tlakom v priemyselnej pretlakovej komore vtláčajú do vnútornej štruktúry dreva, takže ošetrené drevo má na konci tohto procesu vysokú vlhkosť a veľmi pomaly vysychá. Preto má tlakovo impregnované drevo špecifické vlastnosti, predovšetkým typickú nazelenalú, červenkastú, modrastú alebo sivú farbu. Na povrchu dreva môžu byť často malé šedivé / zelenkavé / biele škvrny. Často sa to najprv klasifikuje ako pleseň. Väčšinou sa jedná o neškodné kryštály soli, ktoré sa na povrchu kombinujú s živicovými zložkami z dreva. Tieto body časom zmiznú a stanú sa nerozpoznateľnými. Kryštály soli na povrchu sú považované za znak kvalitnej tlakovej impregnácie. Väčšie čierne bodky už môžu byť naozaj pleseň, ktorá môže ľahko vzniknúť pri skladovaní impregnovaného dreva v uzavretých priestoroch alebo pri nedostatočnej ventilácii. K ich odstráneniu často stačí kefovanie. Silne postihnuté oblasti vydrhnite domácim čistiacim prostriedkom obsahujúcim chlór. Plesňové bodky sú len na povrchu dreva a sú úplne prirodzenou vlastnosťou tlakovo impregnovaného dreva.

Montáž

Pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom (preventívna ochrana proti zmodraniu a plesni) a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Glazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby glazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalší náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť Vášho dreveného výrobku!

Upozornenie

  • výrobok dodávame v rozloženom stave
  • produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia
  • tento produkt je určený výhradne pre nekomerčné domáce použitie

Rozmery balenia

  • balík 150 x 82 x 120 cm / 95 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Záhradné úložné boxy
Hmotnosť: 95 kg
Farba: drevo
Hĺbka: 82 cm
Materiál konštrukcie: drevo
Šírka: 150 cm
Výška: 110 cm
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 80 - 89 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 150 - 159 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 110 - 119 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LanitPlast je českým dodávateľom hliníkových a bioklimatických pergol, oblúkových skleníkov, skleníkov typu A a celého radu príslušenstva pre váš skleník. V sortimente samozrejme nájdete kotviace sady, základne a rošty a ďalej potom vyvýšené záhony, úložné boxy, vchodové striešky.

Skleníky Lanit Plast v našej ponuke: