Drevený domček KARIBU DAHME 3 (14517) SET

Kód: LG2076
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€792 / ks €654,55 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (20 ks)
Možnosti doručenia

Základný model dreveného domčeka so sedlovou strechou od nemeckého výrobcu KARIBU, hrúbka steny 14 mm, dvojkrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 180 x d 184 cm, zastavaná plocha domčeka 3,31 m2. Teraz dodávané s podlahou a strešnou lepenkou úplne ZDARMA.

Detailné informácie

Podrobný popis

Upozornenie - domček na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia (typicky podlaha alebo strešná krytina).

Drevený záhradný domček KARIBU DAHME 3 so sedlovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 180 cm (predná strana s dvermi) a 184 cm dlhý. Domčekom zastavaná plocha činí 3,31 m2

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky s hrúbkou 14 mm vyfrézované zo severského smreku. Tento model má sedlovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch so šírkou 114 cm a výškou 175 cm s oknom 50 x 50 cm v každom krídle (presklenie z plexiskla). Vďaka petlici je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • dodávané s podlahou a bitumenovou lepenkou
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Podlaha

Nemusíte riešiť výber správnej podlahy pre váš záhradný domček. Originálna podlaha s už narezanými dielmi je súčasťou tohto výhodného balenia. Na podlahový rám je možné priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.). 

Položenie podlahy je nutné v prípade, že domček postavíte na mäkkom povrchu. Z užívateľského hľadiska je to aj o mnoho príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť útulnejší a čistejší vnútorný priestor domčeka. Podlahový rám (rošt) z tlakovo impregnovanej severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je súčasťou základného balenia domčeka.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť strešnou krytinou. Strešná krytina je obsahom dodávky. Pre domčeky s plochou strechou je v tomto balení samolepiaca bitúmenová lepenka. Lepenka je v rozmeroch 0,5 x 5 m. U striech so sklonom >15o je vhodný i bitumenový šindeľ. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete v sekcii doprava a platba.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 180 x 45 x 90 cm s hmotnosťou cca 190 kg. Pozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Všetky dokumenty k montáži a údržbe domčeka si taktiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky na náradie
Hmotnosť: 235 kg
Dĺžka: 1,84 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Materiál domčeka: Drevo
Modelový rad: Dahme
Plocha strechy: 4,5 m2
Podlaha - súčasť balenia: áno
Šírka: 1,80 m
Šírka dverí: 1,15 m
Výška: 2,19 m
Výška dverí: 1,74 m
Výška steny: 1,82m
Strešná krytina (obsah dodávky): áno
Doporučený počet ALU-bitumen rolí na střechu (1x5 m): 3 ks
Kování: není v balení
Počet místností: 1
Podlaha přibalena: ano
Střešní krytina v balení: ano
Tvar střechy: sedlová
Typ dveří: dvoukřídlé na pantech
Typ záhradného domčeka: Drevený domček
Zaradenie podľa zastavanej plochy: do 5 m2
Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 1,5 - 1,9 m
Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 1,5 - 1,9 m
Zastavěná plocha: 3,13 m2
Zatížení střechy na sníh: 75 kg/m2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.