Fínska sauna KARIBU JORGEN (86168)

Kód: LG1924
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€3 310 / ks €2 735,54 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (2 ks)
Možnosti doručenia

Vonkajšia fínska sauna KARIBU JORGEN, stena 38 mm, vonkajšie rozmery š 196 x h 146 x v 228 cm, určená až pre 2 osoby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vonkajšia fínska sauna KARIBU JORGEN je ideálnym miestom na saunovanie v súkromí vašej záhrady. Tento model je určený pre dve osoby. Obsahuje 2 lehátka, jedno so šírkou 57 cm, druhé 27 cm, maximálna hmotnosť každého lehátka je 250 kg. Aby ste si saunovanie užili naplno, odporúčame ďalšie saunové príslušenstvo z našej ponuky. Vonkajšie rozmery sauny sú 196 x 146 cm.

Konštrukcia

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave. Konštrukcia sauny je tvorená jednotlivými drevenými profilmi, ktoré iba zosadíte k sebe a zoskrutkujete. Strechu tvorí celistvá doska. To všetko zaručuje jednoduchú montáž, ktorú podľa priloženého návodu zvládne každý domáci majster.

Vstup je zaistený drevenými dverami s čírym izolačným sklom. Dvere zle inštalovať iba z ľavej strany. Priechod je 78 x 175 cm.

Podlaha je tvorená masívnymi doskami so šírkou 96 mm.

Saunové kachle

Odporúčame výkonné 9 kW kachle. Vyžadujem však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie odporúčame odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je komplikovanejšie zapojenie a o niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s integrovaným ovládačom priamo na kachliach alebo s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny).

Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov.

Základy sauny

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého saunového domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie saunové domčeky, ako tento je možné postaviť na pozdĺžne položené trámiky (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených dosiek 16 mm. Strešná krytina nie je obsahom dodávky a je nutné ju ihneď po stavbe doplniť podľa vlastnej voľby. Pre sauny s plochou strechou odporúčame samolepiacu strešnú hliníkovo-bitúmenovú fóliu. Pre tento typ sauny budete potrebovať 1 rolu ALU-bitúmenovej krytiny s rozmermi 1 x 5 m.

Povrchová úprava saunového domčeka

Než začnete s montážou je potrebné všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to iba z vonkajšej strany dielcov. Na konečný náter použite poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Lazúra musí mať dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter prevádzajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť saunového domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

DÔLEŽITÉ - vlastnú saunovaciu miestnosť z vnútornej strany nijako neošetrujeme ani ničím nenatierame, saunu z vonkajšej strany áno. Predsieň saunového domčeka ošetrite aj zvnútra.

Povolenie na stavbu saunového domčeka

Na stavbu dreveného saunového domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá zo všeobecne platných vyhlášok. Pred samotným nákupom sa radšej informujte na miestnom stavebnom úrade, či sa na stavbu nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Balenie

Saunu dodávame ako stavebnicu - balík 1 s rozmermi 241 x 116 x 79 cm s hmotnosťou cca 420 kg. Balík 2 s rozmermi 194 x 84 x 27 cm a hmotnosťou cca 50 kg. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.).

Video

Dodatočné parametre

Kategória: Fínske sauny
Hmotnosť: 486 kg
Dvere: Jednokrídlové na pántoch s izolačným sklom
Farba: drevo
Hĺbka (k stene): 1,46 m
Plocha strechy: 4,1 m2
Podlaha - súčasť balenia: áno
Šírka (vonkajšia): 1,96 m
Výška (vonkajšia): 2,28 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.