Fóliovník SHELTERLOGIC 3,0x3,0 m - 35 mm - 70656EU

Kód: LG1554
€289 / ks €238,84 bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3 MESIACE
Možnosti doručenia

Prémiový plachtový fóliovník s robustnou konštrukciou z oceľových trubiek od amerického výrobcu ShelterLogic je ideálny pre predpestovanie sadby alebo predĺženie sezóny pestovania na záhrade. Rozmery š 300 x d 300 x v 240 cm, zastavaná plocha 9,00 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľmi kvalitný a pevný fóliovník SHELTERLOGIC 3,0x3,0 m 70656EU je ideálny pre predpestovanie sadby alebo predĺženie pestovateľskej sezóny na záhrade. Fóliovník je široký 300 cm (predná strana so vstupným otvorom) a 300 cm dlhý. Zastavaná plocha činí 9,00 m2. Ide o špičkový produkt americkej spoločnosti ShelterLogic, ktorá patrí medzi renomovaných výrobcov plachtových prístreškov na svetových trhoch.

Konštrukcia

Masívna konštrukcia z oceľových trubiek  s priemerom 35 mm s povrchovou úpravou práškovým nástrekom v prémiové kvalite, ktorá odoláva korózii. Konštrukcia je svojou robustnosťou (patentovaný systém SHELTERLOCK® 3x STEEL STABILIZERS) neporovnateľná s bežnou extrémne lacnou ázijskou produkciou, ktorá zahltila slovenský trh.

Špeciálna pestovateľská trojvrstvová priesvitná tkanina/PE fólia (hmotnosť 155 g/m2) sa vyznačuje úplne výnimočným prestupom optimálneho množstva UV žiarenia tak potrebného pre pestovanie zeleniny. Štruktúra fólie rovnomerne rozptyľuje spektrum slnečného žiarenia do celej plochy skleníka. Súčasne funguje ako dobrá tepelná bariéra chrániaca rastliny pred ranným chladom a zároveň v poludňajších hodinách zabraňuje prehriatiu. Spoje plachty sú vodotesné. Plachta je pevne uchytená pomocou  rační (Ratchet Tite™). Zipsom uzatvárateľný vstupný otvor. Otvory na prednej a zadnej stene zaisťujú pohodlné vetranie. Rolovateľné bočné steny umožňujú doplnkové vetranie (EasyFlow™). Súčasťou balenia sú kotviace skrutky pre správne ukotvenie. 

plachtovy-sklenik-shelterlogic-3-0-x-3-0-m-35-mm3

Životnosť plachty ShelterLogic

Plachta je vyrobená z trojvrstvového tkaného polyetylénu s hmotnosťou 155g/m2. Samozrejmosťou je čiastočná obojstranná UV ochrana, ktorá chráni plachtu pred škodlivým vplyvom slnečného žiarenia. Kvalitná tkanina znižuje riziko pretrhnutia, vyznačuje sa vysokou pevnosťou, je teplotne stabilná. Životnosť plachty Shelterlogic býva v strednej Európe obvykle cca 4 - 5 rokov, môže však byť aj výrazne dlhšia, ale aj kratšia. Vždy najviac záleží od vonkajších vplyvov v mieste inštalácie, ako sú intenzita slnečného žiarenia (vo veľmi slnečných oblastiach je životnosť plachty trochu kratšia ako v oblastiach s malým alebo priemerným množstvom slnečného svitu), miestne poveternostné podmienky (predovšetkým rýchlosť vetra), úroveň znečistenia ovzdušia (exhaláty z áut, spaľovní, vplyv poľnohospodárskych a priemyselných objektov, množstvo prachu vo vzduchu, všeobecná úroveň kyslosti dažďov v danej oblasti, a pod.). Všetky tieto negatívne vonkajšie vplyvy môžu životnosť polyetylénové plachty zásadným spôsobom skrátiť. Údaje o životnosti platí samozrejme iba za predpokladu, že plachta je na skleník pripevnená v súlade s montážnym návodom.

Náhradnú plachtu pre tento fóliovník zakúpite priamo na tomto odkaze.

Základy fóliovníku

Fóliovník je určený ku stavbe na rovnej vonkajšej ploche bez nutnosti budovať základy. Overte si, že vybraná plocha je vhodná pre ukotvenie fóliovníka pomocou kotviacich skrutiek, ktoré sú súčasťou balenia. Správne ukotvenie zabraňuje poškodeniu fólie.

Montáž

Zostavenie fóliovníka vďaka jednoduchej inštalácie zvládne šikovný kutil s pomocníkom vďaka priloženému návodu postaviť svojpomocne približne za 1,5 hodiny, následná manipulácia s fóliovníkom je jednoduchá. Prehľadný návod k montáži si tiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 111 x 51 x 17,5 cm a váhe 41,2 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Plachtové skleníky
Hmotnosť: 42 kg
Dĺžka: 3 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Stredný (251 - 500 cm)
Dvere: rolovacia plachta
Farba: biela
Materiál konštrukcie: oceľové rúrky - priemer 35 mm
Šírka: 3,0 m
Šírka dverí: 1,0 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 300 cm
Výška: 2,4 m
Výška dverí: 1,9 m
Zastavaná plocha: 9 m2
Výška skleníka (zaradenie do kategórie): 2,4 m
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
DG Avatar autora | 8.4.2021
Po zložení, zistenie že nie sú kolíky k ukotveniu stredných tyčí do zeme, taktiež chýba akékoľvek uchytenie fólie pri zeme okrem rohu, nutné dokúpiť tyče a vsunúť do límca v spodnej časti fólie. Inak ukáže čas, zložený včera.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Garáže, prístrešky, skleníky a vonkajší nábytok vyrobený za použitia tých najkvalitnejších materiálov. Americká značka Shelterlogic si svojich zákazníkov získala vďaka svojej dostupnosti, inovatívnym riešeniam a odolnej konštrukcii.