Kachle s výmenníkom TREVISO II, kachličkový sokel/hnedé kachličky

Kód: HS0433930010000
€2 790 / ks €2 305,79 bez DPH
Skladom (6 ks)
Možnosti doručenia

Kachle s výmenníkom Haas+Sohn TREVISO II s výkonom 8 kW (5 kW do vody/3 kW do vzduchu) s kachličkovým obkladom a soklom v hnedej farbe.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vychlazena-smycka-skhaas-vymenitelny-vymenik-skdoprava-zdarma-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn TREVISO II v čiernom prevedení s kachľovým obkladom a soklom v hnedej farbe nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú nadčasový dizajn s kachľovou klasikou, ktorá zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita 

Kachle TREVISO si môžete vybrať v štyroch farbách. Vo farbe kachličiek buď zelenej, hnedej, medovník a slonová kosť. Všetky farebné varianty sa dodávajú vo verzii s odpojiteľným teplovodným výmenníkom. Spodný sokel je dodávaný v bielej, môžete si ho ale natrieť farbou podľa svojho vkusu.

Uchvátia vás svojím luxusným prevedením a väčšími sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Pod presklenou časťou kachlí nájdete priestor určený pre skladovanie dreva, či drevených brikiet.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak príde vo vašom dome k výpadku elektrického prúdu, hrozí, že dôjde k prehriatiu. Táto nepríjemnosť sa dá ale jednoducho vyriešiť zakúpením ochladzovacej slučky, ktorá v prípade takejto nehody slúži ako poistka, ktorá zabráni prehriatiu výmenníka. Kachle sú na jej dodatočnú montáž prispôsobené.

Radi by ste pridali či vymenili výmenník?

Tieto kachle sú prispôsobené ďalším úpravám. U týchto kachlí tak môžete kedykoľvek výmenník odpojiť a pridať do kachlí túto záslepku. Zároveň túto možnosť oceníte vo chvíli, keď zapájate či odpojujete kachle z vykurovacieho systému a zaistíte tým zjednodušený celkový servis kachlí.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle s teplovodným výmenníkom
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 195 kg
Farba: hnedá
Hĺbka: 48 cm
Modelový rad: Treviso II
Šírka: 75 cm
Výška: 110 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW (výmenník)
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 70 - 79 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 110 - 119 cm
Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 5 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Spotreba paliva: 2,5 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Kachle s výmenníkom, Krbové kachle, Kachle so soklom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 50 - 150 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 150 m3
Výmenník: Áno
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 8 kW
Menovitý výkon do priestoru: 3 kW
Menovitý výkon do vykurovacej sústavy (výmenník): 5 kW
Výměník: Ano
Plášť kachlí: keramika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest