Krbové kachle MANTA, kachličky medovník, top+sokel

Kód: HS0434215010000
€1 880 / ks €1 553,72 bez DPH
Skladom (5 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle Haas+Sohn MANTA s výkonom až 7 kW s kachličkovým obkladom a vekom vo farbe medovníka.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-privod-vzduchu-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Haas+Sohn MANTA v čiernom prevedení s kachľovým obkladom vo farbe medovníka nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú nadčasový dizajn s tradičným kachľovým obložením bez dekoru, ktorý zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita 

Kachle MANTA si môžete vybrať v troch farebných prevedeniach. Vo farbe kachličiek buď zelenej, hnedej alebo medovník. Všetky farebné varianty sa dodávajú s kachličkovým spodným soklom a vekom. Vďaka kachľovému obkladu bude teplo z kachlí sálať ešte dlho po vyhasnutí ohňa.

Uchvátia vás svojím luxusným prevedením a väčšími sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Staviate nový nízkoenergetický dom? Rekonštruujete a zvyšujete podiel izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás tieto kachle s externým prívodom vzduchu ideálnou voľbou! Vďaka možnosti prívodu vzduchu z vonkajších priestorov nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 126 kg
Farba: medovník
Hĺbka: 55 cm
Modelový rad: Manta
Šírka: 74 cm
Výška: 86 cm
Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 70 - 79 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Maximálny výkon do priestoru: 7,2 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Rozsah výkonov do priestoru: 2,3 - 7,2 kW
Spotreba paliva: 2,4 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle so soklom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 65 - 130 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 130 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Menovitý výkon do priestoru: 7 kW
Výměník: Ne
Plášť kachlí: keramika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest