Krbové kachle VICTORIA Ray Max G

Kód: HO7138
€709 / ks €585,95 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Možnosti doručenia

Moderné krbové kachle VICTORIA Ray Max G s výkonom 13 kW. Tieto kachle vám vďaka väčším skleneným dvierkam a luxusnému prevedeniu poskytnú nádherný pohľad na plápolajúci oheň vo vnútri priestranného ohniska. Kachle svojim výkonom skvele poslúžia na vykúrenie stredne veľkých priestorov, a to s objemom až 230 m3. Vývod dymovodu - horný.

doprava-na-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Klasické krbové kachle VICTORIA Taro F v grafitovo sivej farbe vám ponúkajú jednoduchý štýl, nenáročnú obsluhu a údržbu, vysoké výkony, nízke emisie a dlhodobo preverenú kvalitu - to všetko zaručuje spoľahlivú voľbu pre súčasné náročné požiadavky užívateľov.

Kachle sú z kvalitného oceľového plechu s hrúbkou 3-4 mm. Sú lakované špeciálnym lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Kovové kľučky a regulátory sú poniklované. Tým sa znižuje opotrebenie povrchu na minimum. Vďaka presklenému ohnisku si užijete dokonalý zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Dvierka ohniska majú dve krídla a sú opatrené tepelne odolným keramickým sklom, ktoré je odolné teplotám do 850 °C. Tesnenie dvierok je zo sklených vlákien. V spodnej časti kachlí nájdete praktický priestor na skladovanie dreva.

Spaľovacia komora kachlí je obložená akumulačnými šamotovými tehlami, ktoré hromadia teplo a zvyšujú teplotu horenia. Primárnou vzduchovou klapkou umiestnenou na popolníku ovládate prívod vzduchu do kachlí. Sekundárny vzduch zaisťuje vyššiu teplotu spaľovania, jeho účinnosť a zabraňuje znečisteniu skla. Krbové kachle Victoria spĺňajú najprísnejšie európske normy ako sú BlmSchV-1, BlmSchV-2 a DIN Plus.

 

Odporúčané palivo je suché, spracované polenové drevo, najlepšie do 20% vlhkosti, vďaka ktorému si zaistíte najefektívnejšie vykurovanie. Pri vyššej vlhkosti dochádza ku kondenzácii, znečisteniu dymovodu, špineniu skla, účinnosť kachlí sa znižuje a spotreba paliva tým vzrastá.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je návod na inštaláciu, prevádzku a údržbu kachlí, ktorý nájdete aj v súvisiacich súboroch.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky.

AKO VYBRAŤ SPRÁVNE KACHLE?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory s nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. Čo jednotlivé parametre značia, sa dozviete v pomocníkovi (zelený otáznik pri parametri).

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (Ø 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 92 kg
Hĺbka: 44 cm
Modelový rad: Ray Max
Šírka: 67 cm
Výška: 80 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Spotreba paliva: 3,98 kg/hod.
Typ kachlí: Krbové kachle
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 13 kW
Ekodesign: Áno
Kategória pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Kategória pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Kategória pre filtrovanie: Výška: 80 -89 cm
Menovitý výkon do priestoru: 13 kW
Rozmery ohniska (Š x H x V): 57 x 29 x 42 cm
Účinnosť: 77 %

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie