Krbové kachle RAY Max

Kód: HO3070
Akcia
Značka: Victoria
€654 / ks €540,50 bez DPH
Odoslanie do 48 hodín (1 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle Victoria Ray Max s výkonom 13 kW a veľkým preskleným ohniskom. Vývod dymovodu - horný.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moderné krbové kachle VICTORIA Ray Max vám ponúkajú jednoduchý štýl, nenáročnú obsluhu a údržbu, vysoké výkony, nízke emisie a dlhodobo preverenú kvalitu - to všetko zaručuje spoľahlivú voľbu pre súčasné náročné požiadavky užívateľov.

Prednosti

Kachle sú z kvalitného oceľového plechu o hrúbke 3-4 mm. Sú lakované špeciálnym lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Kovové kľučky a regulátory sú poniklované. Tým sa znižuje opotrebovanie povrchu na minimum. Vďaka presklenému kúrenisku si užijete dokonalý zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Dvierka ohniska sú opatrené tepelne odolným keramickým sklom, ktoré je odolné teplotám do 850 °C. Tesnenie dvierok je zo sklených vlákien. V spodnej časti kachlí nájdete praktický priestor na skladovanie dreva.

Spaľovacia komora kachlí je obložená akumulačnými šamotovými tehlami, ktoré hromadia teplo a zvyšujú teplotu horenia. Primárnou vzduchovou klapkou ovládate prívod vzduchu do kachlí. Sekundárna vzduchová klapka zaisťuje vyššiu teplotu spaľovania, jeho účinnosť a zabraňuje znečisteniu skla. Krbové kachle Victoria spĺňajú najprísnejšie európske normy ako sú BlmSchV-1, BlmSchV-2 a DIN Plus.

Vykurovacia schpnosť

U kachlí a krbov výrobcovia udávajú vykurovaciu schopnosť. Tento údaj je potrebné chápať ako orientačný, pretože vykurovacia schopnosť je závislá od energetickej náročnosti nehnuteľnosti. Všeobecne platí, že na nehnuteľnosť s vyššími tepelnými nárokmi (samostatne stojaci dom, chladnejšia oblasť, slabšie murivo, staršie okná) počítajme s potrebou 3 kW na 50 m3, v opačnom prípade stačí 1 kW na 20 m3.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je návod na inštaláciu, prevádzku a údržbu kachlí, ktorý nájdete aj v súvisiacich súboroch.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popise a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 92 kg
Hĺbka: 44 cm
Modelový rad: Ray
Šírka: 67 cm
Výška: 80 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 210 - 260 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 260 m3
Vývod dymovodu: horný
Maximálný výkon do priestoru: 21 kW
Menovitý výkon do priestoru: 13 kW
Priemerná spotreba dreva: 4 kg/h
Účinnosť: 0,76
Výměnník: Nie
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Victoria-05 Ltd. je spoločnosť založená v roku 2004 špecializujúca sa na produkciu kachlí i kotlov na tuhé palivá, vrátane výrobkov s možnosťou pripojenia na vykurovaciu sústavu. Kachle a kotly značky Victoria sa osvedčili svojou kvalitou u zákazníkov po celej Európe, prevažne potom v Nemecku, Francúzsku alebo Veľkej Británii.

Ponúkame: Krbové kachle a sporáky na tuhé palivá

Victoria