Záhradný domček SOLID EVA 229 x 194 cm + drevená podlaha SOLID + strešná lepenka SOLID (s)

Kód: LG1590
Doprava zadarmo
Značka: Lanit Plast
€927 / ks €766,12 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (25 ks)
Možnosti doručenia

Klasický drevený záhradný domček SOLID EVA so sedlovou strechou, hrúbka steny 12 mm, dvojkrídlové presklené dvere, vonkajšie rozmery š 229 x d 194 cm, zastavaná plocha domčeka 4,45 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

Drevený záhradný domček SOLID EVA so sedlovou strechou v prírodnom prevedení je ideálny pre celoročné uskladnenie záhradného náradia, nábytku, kosačiek a ďalšieho záhradného vybavenia. Domček je široký 229 cm (predná strana s dvermi) a 194 cm dlhý. Drevené domčeky sú šetrné k životnému prostrediu a harmonicky zapadnú do akejkoľvek záhrady. Domčekom zastavaná plocha činí 4,45 m2

Konštrukcia

Konštrukciu domčeka tvoria hranoly a dosky s hrúbkou 12 mm vyfrézované z kvalitného smrekového dreva. Drevo je tlakovo impregnované proti pliesniam. Tento model má sedlovú strechu a dvojkrídlové dvere na pántoch so šírkou 126 cm a výškou 165 cm s veľkým oknom v každom krídle (presklenie z plexiskla). Vďaka petlici je možné domček uzamknúť visiacim zámkom.

Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde steny tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba zasadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvoria celistvé OSB dosky. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý slovenský kutil.

  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • strešná lepenka je súčasť balenia

Základy domčeka

Správne budovanie základov má zásadný vplyv na životnosť celého domčeka. Základ z betónu, dlažby či dreva postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámy ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámov, podložte nosný rošt domčeka páskami z bitumenovej lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Menšie domčeky, ako tento, je možné postaviť na pozdĺžne položené trámy (fošne) ukotvené na systém zemných vrutov.

Strecha

Strecha je zhotovená z drevených OSB dosiek. Aby sa predišlo poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, je nutné ju hneď po stavbe doplniť krytinou. Strešná krytina je obsahom dodávky. Ukážku postupu pokládky si môžete pozrieť v návode.

Povrchová úprava domčeka

Než začnete s montážou je potreba všetky stavebné diely ošetriť hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zmodraniu a plesni a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnú lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť vodoodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná s dostatkom farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutiu dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Ďalší náter urobte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní.

Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. V súboroch na stiahnutie nájdete podrobné informácie k vlastnostiam dreveného materiálu.

Povolenie k stavbe domčeka

Na stavbu dreveného domčeka s pevnými základmi sa môže vzťahovať niektorá z obecne platných vyhlášok. Na miestnom stavebnom úrade sa teda pred samotnou montážou radšej informujte, či sa na stavbu vami vybraného domčeka nevzťahujú niektoré obmedzenia.

Doprava

Domček dopravíme najbližšie k hranici vášho pozemku. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie k vami udanej adrese. Podrobnejšie informácie k doprave nájdete v sekcii doprava a platba.

Balenie

Domček dodávame ako stavebnicu - 1 balík s rozmermi 108 x 183 x 45 cm a s hmotnosťou cca 180 kg. Pozor, balík sa materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladujte vo vykurovanom priestore! 

Prehľadný návod na montáž si môžete s ostatnými dokumentmi stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené domčeky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 180 kg
Dĺžka (vonkajšia): 1,9 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Farba: drevo
Hrúbka steny domčeka: 12 mm
Hrúbka strechy: 12 mm
Materiál domčeka: Drevo
Materiál konštrukcie: drevo
Modelový rad: Solid
Plocha strechy: 4,42m2
Podlaha - súčasť balenia: áno
Presklenie: Plexisklo
Šírka (vonkajšia): 2,3 m
Šírka dverí: 1,26 m
Výška (vonkajšia): 2,0 m
Výška dverí: 1,66 m
Výška dverí domčeka: 161 - 180 cm
Výška steny: 1,71 m
Zaradenie domčeka podľa strany s dverami (šírka): 2,1 - 2,4 m
Zaradenie domčeka pre filtrovanie (hĺbka/dĺžka): 1,6 - 1,9 m
Zastavaná plocha: 4,45 m2
Kování: není v balení
Počet místností: 1
Střešní krytina v balení: ano
Tvar střechy: sedlová
Typ dveří: dvoukřídlé na pantech
Typ záhradného domčeka: Drevený domček
Výškova sečení: LG427
Zaradenie podľa zastavanej plochy: do 5 m2
Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2 - 2,4 m
Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 1,5 - 1,9 m
Zastavěná plocha: 4,45 m2
Zdvih oscilace: LG451

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LanitPlast je českým dodávateľom hliníkových a bioklimatických pergol, oblúkových skleníkov, skleníkov typu A a celého radu príslušenstva pre váš skleník. V sortimente samozrejme nájdete kotviace sady, základne a rošty a ďalej potom vyvýšené záhony, úložné boxy, vchodové striešky.

Skleníky Lanit Plast v našej ponuke: