Fínska sauna KARIBU RODIN (75730)

Kód: LG1914
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€2 940 / ks €2 429,75 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (1 ks)
Možnosti doručenia

Interiérová fínska sauna KARIBU RODIN, hrúbka steny 68 mm, vonkajšie rozmery 196 x 196 x 198 cm, určená pre 3 osoby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menšia fínska sauna KARIBU RODIN (74730) pre tri osoby vám umožní užiť si saunovanie v súkromí vášho domova. Sauna má štvorcový tvar s rozmerom 196 x 196 cm a vstup je čelnými presklenými dverami. Sauny z panelov 68 mm sú vhodné do chladnejších priestorov ako sú garáže a temperované miestnosti interiérov domu alebo bytu.

Konštrukcia

Steny sauny sú zložené z vnútornej a vonkajšej vrstvy špeciálne hladených dosiek s perom a drážkou. Medzi doskami je 42 mm hrubá tepelná izolácia v podobe minerálnej vlny. Sauna sa vyznačuje mimoriadnymi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Celková hrúbka steny je 68 mm.

Celosklenené dvere sú z dymového šedého bezpečnostného skla s hrúbkou 8 mm s antracitovou rukoväťou. Dvere je možné namontovať ako z ľavej, tak aj z pravej strany. Priechodné rozmery dverí sú 64 x 173 cm.

Povrchová úprava sauny

Sauna je vyrobená z dreva severského smreku v prírodnom prevedení. Drevo nie je vôbec chemicky ošetrené, nie je namorené, ani nalakované. Neobsahuje teda žiadne problematické látky, ktoré by sa v priebehu saunovania mohli z dreva uvoľňovať.

Podlaha

Sauna nemá vlastnú podlahu a je nutné ju umiestniť výhradne v miestnosti so zodpovedajúcou podlahovou krytinou, ideálne dlažbou.

Výbava a príslušenstvo

Obsahom štandardného balenia je:

  • 3 x lavica z osikového dreva (2 x šírka 57 cm, max 250 kg)
  • 1 x podhlavník
  • drevený ochranný rám na kachle

Saunu dodávame bez strešného venca a bez LED osvetlenia. Aby ste si užili saunovanie naplno, odporúčame ďalšie saunové príslušenstvo z našej ponuky.

Pred nákupom sauny

Pred nákupom sauny je nutné zistiť, aké máte možnosti pre pripojenie saunových pecí, to znamená, či je v byte na dostupnom mieste 400 V a či máte istič min 16 A. Na základe týchto informácií vyberte saunové pece. Pred nákupom taktiež odporúčame súhlas majiteľa bytu.

Saunové kachle

Kachle 3,6 kW

  • K tomuto modelu sauny je možné dokúpiť úsporné elektrické kachle 3,6 kW, ktoré sú opatrené klasickou šnúrou a je možné ich ihneď zapojiť do zásuvky 230 V. Nevýhodou je o niečo dlhšia doba vyhrievania sauny. Výhodou je jednoduché zapojenie bez nutnosti elektrikára. Kachle 3,6 kW dodávame s integrovaným ovládačom priamo na kachliach alebo s externým ovládačom (pre montáž zvonku sauny).

Kachle 9 kW

  • Oveľa výkonnejšie sú 9 kW kachle. Vyžadujem však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie odporúčame odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je komplikovanejšie zapojenie a o niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny).
    Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov.

Montáž

Celý postup montáže krok za krokom nájdete v montážnom návode. Ten je aj súčasťou balenia. Pri stavbe odporúčame presne podľa tohto návodu postupovať. Všetky dokumenty na montáž a údržbu sauny si tiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Balenie

Saunu dodávame ako stavebnicu - balík 1 s rozmermi 204 x 125 x 85 cm s hmotnosťou cca 354 kg. Balík 2: 194 x 84 x 27 cm a hmotnosť 44 kg. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.).

Video

Video

Dodatočné parametre

Kategória: Fínske sauny
Hmotnosť: 398 kg
Dvere: Celosklenené - dymové sklo 8 mm
Hĺbka (k stene): 1,96 m
Hrúbka izolácie: 42 mm
Materiál konštrukcie: severský smrek
Materiál lavíc a príslušenstvo: Osikové drevo
Odporúčané kachle: 3,6 kW nebo 9 kW
Počet lavíc: 3
Počet osôb: 2
Podhlavník: 1
Šírka (vonkajšia): 1,96 m
Výška (vonkajšia): 1,98 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.