Fínska sauna KARIBU SIIRIN (71376)

Kód: LG1913
Doprava zadarmo
Značka: Karibu
€2 790 / ks €2 305,79 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (36 ks)
Možnosti doručenia

Fínska sauna, hrúbka steny 68 mm, vonkajšie rozmery 196 x 170 x 198 cm, určená pre 2 osoby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Interiérová fínska sauna KARIBU SIIRIN pre dve osoby vám umožní užiť si saunovanie v súkromí vášho domova. Sauna má štvorcový tvar s rozmerom 196 x 170 cm a vstup je zaistený čelnými presklenými dverami. Tento model sauny je určený do temperovaných interiérov domu alebo bytu.

Konštrukcia

Steny sauny sú zložené z vnútornej a vonkajšej vrstvy špeciálne hladených dosiek s perom a drážkou. Medzi doskami je 42 mm hrubá tepelná izolácia v podobe minerálnej vlny. Sauna sa vyznačuje mimoriadnymi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Celková hrúbka steny je 68 mm.

Celosklenené dvere sú z dymového šedého bezpečnostného skla s hrúbkou 8 mm s antracitovou rukoväťou. Dvere je možné namontovať ako z ľavej, tak aj z pravej strany. Priechodné rozmery dverí sú 64 x 173 cm.

Povrchová úprava sauny

Sauna je vyrobená z dreva severského smreku v prírodnom prevedení. Drevo nie je vôbec chemicky ošetrené, nie je namorené, ani nalakované. Neobsahuje teda žiadne problematické látky, ktoré by sa v priebehu saunovania mohli z dreva uvoľňovať.

Podlaha

Sauna nemá vlastnú podlahu a je nutné ju umiestniť výhradne v miestnosti so zodpovedajúcou podlahovou krytinou, ideálne dlažbou.

Výbava a príslušenstvo

Obsahom štandardného balenia je:

  • 2 x lavica z osikového dreva (2 x šírka 57 cm, max 250 kg)
  • 1 x podhlavník
  • drevený ochranný rám na kachle

Odporúčame ďalšie saunové príslušenstvo z našej ponuky.

Pred nákupom sauny

Pred nákupom sauny odporúčame overiť súhlas majiteľa bytu. Potom je nutné zistiť, aké máte možnosti pre pripojenie saunových kachlí, t. j. či je v byte na dostupnom mieste 400 V a či máte istič min 16 A. Podľa toho urobte výber saunovej pece.

Saunové pece od renomovaného nemeckého výrobcu Karibu

Pece 3,6 kW

  • K tomuto modelu sauny je možné dokúpiť úspornú elektrickú pec 3,6 kW, ktorá je opatrená klasickou šnúrou a je možné ju ihneď zapojiť do zásuvky 230 V. Je primárne určená pre fínske sauny malých rozmerov.  Nevýhodou je o niečo dlhšia doba vyhrievania sauny, výhodou jednoduché zapojenie bez nutnosti elektrikára. Saunovú pec 3,6 kW dodávame s integrovaným ovládačom priamo na peci alebo s externým ovládačom (pre montáž zvonku sauny).

Pece 9 kW

  • Oveľa výkonnejšia 9 kW saunová pec. Vyžaduje však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie odporúčame odborníkom. Pec má dostatočný vykurovací výkon aj pre väčšie fínske sauny. V tých malých potom vyniká rýchlosťou vyhrievania, sauna je pripravená krátko po jej zapnutí. Nevýhodou je však prvotne komplikovanejšie zapojenie. Dodávame s integrovaným ovládačom priamo na peci alebo s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny).

Všetky modely saunových pecí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov.

Montáž

Celý postup montáže krok za krokom nájdete v montážnom návode. Ten je aj súčasťou balenia. Pri stavbe odporúčame presne podľa tohto návodu postupovať. Všetky dokumenty na montáž a údržbu sauny si tiež môžete stiahnuť v súvisiacich súboroch.

Balenie

Saunu dodávame ako stavebnicu - balík 1 s rozmermi 204 x 125 x 80 cm s hmotnosťou cca 300 kg. Balík 2 s rozmermi 194 x 84 x 27 cm a hmotnosťou cca 44 kg. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Fólia chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.).

Video

 

Dodatočné parametre

Kategória: Fínske sauny
Hmotnosť: 344 kg
Dvere: Celosklenené - dymové sklo 8 mm
Hĺbka (k stene): 1,70 m
Hrúbka izolácie: 42 mm
Materiál konštrukcie: severský smrek
Materiál lavíc a príslušenstvo: Osikové drevo
Odporúčané kachle: 3,6 kW nebo 9 kW
Počet lavíc: 2
Počet osôb: 2
Podhlavník: 1
Šírka (vonkajšia): 1,96 m
Výška (vonkajšia): 1,98 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nemecký výrobca s dlhoročnou skúsenosťou s výrobou záhradných stavieb ako sú: detské ihriská, detské domčeky, drevené domčeky na náradie, sauny, saunové kachle a príslušenstvo. To je značka Karibu a jej vysoko kvalitná konštrukcia, najlepšia funkčnosť a jedinečný dizajn.

Od roku 1992 vyvíja a stavia záhradné domčeky, zruby, sauny, saunové domčeky a mnoho ďalšieho v závodoch Klosterfelde (Brandenburg) a Brémy. Produkty sa v priebehu času menili, ale vysoké štandardy kvality zo začiatku zostali zachované.