Polykarbonátový skleník LANITPLAST DODO 210, 3 m PC 4 mm + teplomer / vlhkomer LANITPLAST

Kód: LG2240
Doprava zadarmo
Značka: Lanit Plast
€503 / ks €415,70 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (3 ks)
Možnosti doručenia

Robustný oblúkový skleník od výrobcu LanitPlast DODO s rozmermi 2,1 x 3 m. Vďaka masívnej pozinkovanej konštrukcii z oceľových trubiek zaručuje vysokú odolnosť. Zasklenie prémiovým komôrkovým (dutinkovým) polykarbonátom 4 mm s UV ochranou. Konštrukcia skleníku nevyžaduje stavbu žiadnych základov.

doprava-na-skleniky-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Oblúkový skleník Lanitplast DODO 2,1 x 3 m z polykarbonátu, výborne poslúži všetkým záhradkárom s menšou záhradou, rovnako tak ako už skúsenejším pestovateľom s väčšími možnosťami. Dodo vám umožní zaručene dosiahnuť skvelé výsledky, bez ohľadu na atmosférické podmienky.

Špecifikácia

  • trubková konštrukcia 30 x 30 mm
  • polykarbonát hrúbky 4 mm
  • 2 x dvojdielne dvere s ventilačným oknom - skleník je priechodný
  • farba: kovovo strieborná

Konštrukcia

Konštrukcia je zložená z nosných oblúkov a spojená pozdĺžnymi rúrkami 20 x 15 mm. Nosné oblúky sú vyrobené z galvanicky pozinkovanej oceľovej obdĺžnikovej rúry s prierezom 30 x 30 mm a sú zložené z troch samostatných kusov. Jednotlivé profily sú do seba zasunuté (obdoba stanovej konštrukcie, iba v extrémne masívnom prevedení). Skleník DNEPR má zvýšenú hustotu nosných oblúkov na iba 67 cm od seba. Vďaka týmto parametrom vyniká svojou odolnosťou a robustnosťou. Predné a zadné čelá skleníka majú dvojdielne dvere, ktoré možno spojiť západkou v jeden celok, alebo je možné otvoriť iba hornú časť dverí ako okno. Ak otvoríte hornú časť dverí na oboch koncoch skleníka, zaistíte tým pohodlné vetranie celého skleníka, bez toho, aby do neho mali prístup deti alebo domáce zvieratá. Skleník je priechodný

Polykarbonát

Zasklenie skleníka je tvorené čírym komôrkovým polykarbonátom hrúbky 4 mm britskej výroby MARLON LONGLIFE (výrobca Brett Martin - Veľká Británia). Polykarbonát má silný UV filter, takže nekrehne ani nežltne. Polykarbonát spĺňa všetky podmienky pre udelenie atestácie zdravotnej nezávadnosti toxikologickým centrom vydaným štátnym zdravotným ústavom. Môžete si tak nerušene pestovať zeleninu bez obáv o svoje zdravie. Zmluvná predĺžená záruka 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím.

vhodne_na_pestovanie

zaruka_10rokov_na_krupobiti

Riešite, či 4 mm alebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozrejme skleník disponuje väčšou celkovou odolnosťou proti vplyvom počasia. Zároveň dochádza k zvýšeniu tepelne-izolačných vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozrejmosťou je vyššia cena skleníka s 6 mm polykarbonátom, konkrétne cca o 20 %. Pokiaľ však nebývate na hrebeňoch hôr, či nepestujete v skleníku veľmi náročné rastliny, je 4 mm variant zasklenia často dostačujúci. 

Obsah balenia

Obsahom dodávky je kompletný skleník = nosná konštrukcia o rozmere 3,14 x 4 m (vrátane predných aj zadných dverí a okien v čelách), všetky potrebné spojovacie prvky + polykarbonátové dosky. Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - regály, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy či strešné okno do plášťa skleníka.

Montáž
Montáž kostry skleníku z profilov vyžaduje relatívne viac času. Použitý materiál profilov a spôsob ich spojenie - skrutky, vytvára veľmi stabilnú kostru skleníka. Skleník nepotrebuje žiadnu podmurovku, pretože konštrukcia skleníka je pripravená na zapustenie do zeme do hĺbky cca 35 cm. Ukotvenie skleníka sa vykonáva zakopaním špeciálnych koncoviek kostry do krajiny do obvodového výkopu v krajine. 
Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným montážnym návodom, ktorý si môžete stiahnuť spolu  s ostatnými dokumentmi v súvisiacich súboroch.

Stavba nie je nijako technicky náročná, avšak vzhľadom k robustnosti konštrukcie, presnosti rezania polykarbonátu a predovšetkým potom množstvu skrutiek vyžaduje relatívne viac času. Pre stavbu skleníku odporúčame tri osoby.

Dôležité upozornenia
1) 
Pozor - u tohto modelu skleníku je nutné presný rozmer predného a zadného čela svojpomocne vyrezať z dodaných polykarbonátových dosiek podľa priloženého návodu.

2) Ak máte v úmysle stavbu murovanej alebo betónovej podmurovky (aj napriek tomu, že skleník DNEPR podmurovku nevyžaduje a je možné ho zapustiť priamo do zeme), tak ju vybudujte až po zakúpení skleníka a po postavení oceľovej konštrukcie skleníka. Uvádzané rozmery skleníka sú maximálne vonkajšie pôdorysné rozmery skleníka a nemôžu byť použité pre vymeranie a stavbu podmurovky.

3)  V prípade používania prírodných hnojív, umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníka (základňa, skrutky, a pod.).

4) Doprava - dodaný balík má atypický tvar vysokého valca na palete. Pri vykládke je nutná asistencia. 

banner_prislusenstvo_skleniky

Dodatočné parametre

Kategória: Oblúkové polykarbonátové skleníky
Hmotnosť: 60 kg
Dĺžka: 3 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Stredný (251 - 500 cm)
Dvere: 2x jednokrídlové na pántoch
Farba: strieborná
Hrúbka hliníka/oceľového profilu: 1 mm
Hrúbka presklenia: 4 mm
Materiál konštrukcie: oceľ - pozinkované jokly
Materiál presklenia: komôrkový polykarbonát
Modelový rad: Dnepr
Predĺžená záruka: 2 roky na konštrukciu
Presklenie: Polykarbonát 4 mm
Šírka: 2,1 m
Šírka dverí: 0,89 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 210 - 240 cm
Výška: 2,3 m
Zastavaná plocha: 6,3 m2
Rozmer profilu: 30x30 mm
Sused vypichuje: Robustnosť, Jednoduchá montáž, Zosilnený polykarbonát, Nízka cena, Predĺžená záruka
Tvar prevedenia: Oblúková konštrukcia
Dvere - výška: 1,80 m
Výška skleníka (zaradenie do kategórie): 2,3 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LanitPlast je českým dodávateľom hliníkových a bioklimatických pergol, oblúkových skleníkov, skleníkov typu A a celého radu príslušenstva pre váš skleník. V sortimente samozrejme nájdete kotviace sady, základne a rošty a ďalej potom vyvýšené záhony, úložné boxy, vchodové striešky.

Skleníky Lanit Plast v našej ponuke: