Polykarbonátový skleník VITAVIA TARGET 2500 PC 4 mm strieborný

Kód: LG2187
€325 / ks €268,60 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (11 ks)
Možnosti doručenia

Klasický hliníkový skleník značky TARGET 2500 1,93 x 1,31 metra v striebornej farbe. Presklenie je z tepelne-izolačných komôrkových polykarbonátových dosiek hrúbky 4 mm. Skleník má jednokrídlové posuvné dvere a 1 x strešné ventilačné okienkoZákladňa z pozinkovaného oceľového plechu ako darček zdarma.

doprava-na-skleniky-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Klasický skleník TARGET 2500 1,93 x 1,31 m z polykarbonátu, výborne poslúži všetkým začínajúcim záhradkárom, rovnako tak aj skúsenejším pestovateľom. Skleníky radu TARGET sú zaradené do kategórie PREMIUM - skleník je vyrobený značkovým výrobcom z Veľkej Británie - VITAVIA GARDEN a vyniká predovšetkým kvalitným spracovaním a použitím prémiových a zdravotne nezávadných materiálov.vyhody-vitavia-target-SK

Konštrukcia a výplne skleníku

Konštrukcia skleníka je vyrobená z kvalitných eloxovaných hliníkových profilov 1,0 mm, pri ktorých poskytuje výrobca zmluvnú záruku 15 rokov na AL konštrukciu. Zasklenie skleníka je tvorené veľmi kvalitným dvojstenným komôrkovým polykarbonátom hrúbky 4 mm MARLON LONGLIFE (Veľká Británia), alebo SUNLITE (Nemecko).

Polykarbonát má silný UV filter, takže nekrehne ani nežltne. Svetelná priepustnosť dosiek je cca 80%, čo plne dostačuje pre pestovanie kvetín a zeleniny. Polykarbonát spĺňa všetky podmienky pre udelenie atestácie zdravotnej nezávadnosti toxikologickým centrom vydaným štátnym zdravotným ústavom. Môžete si tak nerušene pestovať zeleninu bez obáv o svoje zdravie. Zmluvná predĺžená záruka 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím je samozrejmosťou.

mceclip5-1

Presklenie je do hliníkových H-profilov zasunuté po obvode, s výnimkou krajných polí a čela skleníka, kde je presklenie zaistené pevnou polykarbonátovou lištou. Jedná sa o veľmi kvalitné riešenie montáže, ktoré významne zvýšilo celkovú pevnosť a stabilitu celého skleníka voči vetru i snehovému zaťaženiu.

Súčasťou konštrukcie skleníka je aj odkvap, ktorý je obojstranný a umožňuje tak zvod dažďovej vodu do suda. Pre ľahký zvod vody odporúčame prikúpiť originálne príslušenstvo v podobe odkvapového setu. Balenie obsahuje 2 kusy zvodu, teda pre obe strany skleníka.

Parametre: Vitavia Target 2500
Šírka 1,93 m
Výška 1,97 m
Výška steny 1,24 m
Dĺžka 1,31 m
Zasklenie Zdravotne certifikovaný polykarbonát 4 mm
UV ochrana ÁNO (jednostranná)
Hmotnosť 31 kg
Materiál konštrukcie Eloxovaný hliník
Rozteč oblúkov 65 cm
Hrúbka profilu 1 mm
Dvere čelné 1 ks jednokrídlové posuvné dvere
Šírka x výška otvoru dverí 61 x 161 cm
Vetracie okno strešné 1 ks (60 x 53 cm)
Základňa ÁNO, výška 6 cm
Automatické otvárače K dokúpeniu TU
Tesniace a ventilačné pásky K dokúpeniu TU
Vývod odkvapu do suda K dokúpeniu TU
Možnosti kotvenia Ukotvenie na pevný základ či do zeme
Záruka 15 rokov na vybrané vlastnosti hliníkovej konštrukcie; 10 rokov na nerozbitnosť polykarbonátu krupobitím

Ďalšie varianty skleníku Vitavia Target TU.

Dodanie a montáž

Skleník Vitavia Target vám dopravíme po celej SR. Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným montážnym návodom, ktorý si môžete stiahnuť ešte pred oddaním skleníka TU. Pokiaľ sa zaujímate o balenie skleníka pri doprave, tak skleník vám dopravca či naše auto zavezie v 3 balíkoch v papierovom kartóne s orientačnými parametrami:

  • balík č 1 - 23 x 190,5 x 13,5 cm / 14 kg
  • balík č 2 - 66 x 193 x 6 cm / 8 kg
  • balík č 3 - 16,5 x 195,5 x 9 cm / 9 kg

Montáž skleníka zvládnu 2 osoby (bežne zruční záhradkári) a pre stavbu budete potrebovať základné kutilské vybavenie (skrutkovač, kliešte, vŕtačku, ochranné pomôcky a pod.). Výhodou skleníka Target je dodanie už naformátovaných polykarbonátových výplní, vďaka čomu je montáž rýchlejšia a jednoduchšia.

Na zachovanie čistoty a zabránenie prenikaniu prachu, machu, hmyzu, riasam či vlhkosti odporúča uzavrieť dutinky polykarbonátu pri montáži pomocou tesniacich a ventilačných pások. Aplikáciou tejto pásky tak polykarbonátu zdvojnásobíte jeho životnosť a zachováte jeho farbu a vzhľad.

Upozornenie: V prípade použitia prírodných hnojív (konský / kravský hnoj, slepačince, a pod.), umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníka (základňa, skrutky a pod.).

Kotvenie skleníku

Skleník Vitavia Target je možné ukotviť ako na pevný, najčastejšie betónový základ, tak aj do zeme. V oboch prípadoch využijeme oceľovú základňu výšky 6 cm (montážny návod TU), ktorú ku skleníku získavate ako darček.

mceclip3-5

V prípade kotvenia na betón na rohy základne neprirobíte zemné kotvy a samotnú základňu ukotvíte do betónového podkladu (skrutky ani hmoždinky nie sú súčasťou balenia). Prípravu podmurovky napríklad zo strateného debnenia je vhodné začať až po zakúpení skleníka a po montáži oceľovej základne (alebo konštrukcie skleníka). Uvádzané rozmery skleníka sú maximálne vonkajšie rozmery skleníka a nemôžu byť použité na vymeranie a stavbu podmurovky. Skleník je možné na betónový podklad kotviť aj bez využitia základne.

Pri kotvení do zeme rohové kotvy pripevníte k základni a následne ich zatlčiete/zahrabete do podkladu. V mieste, kde by následkom silného vetra mohlo dôjsť k vytrhnutiu kotiev zo zeme je vhodné umiestniť kotvy do betónových vreciek.

Čo o skleníku Vitavia Target hovoria zákazníci

Pre mňa osobne to bola dobrá kúpa z hľadiska poskytnutých záruk na konštrukciu a poškodenie krupobitím. Tiež osadenie kvalitným polykarbonátom by malo zaručovať dlhšiu životnosť skleníka. Pomer cena a kvalita sa javí ako dobrý. Skleník podľa môjho názoru je určený pre bežné pestovanie paradajok, paprík, uhoriek a pod. Funkčnosť zatiaľ nemôžem plne posúdiť, pretože sme skleník práve dostavali (Libuše K.)

Za tú cenu ide o celkom slušný skleník. Pri zostavovaní to chce pevné nervy, pretože návod je dosť intuitívny. Po dokončení skleníka je dobré použiť 1-2 tuby silikónu na poistenie polykarbonátových dosiek k rámu. Hotový skleník vyzerá pekne a funguje tak ako má. Zatiaľ spokojnosť (Miloslav S.)

Príslušenstvo

Dodatočné parametre

Kategória: Polykarbonátové skleníky
Hmotnosť: 47 kg
Dĺžka: 1,31 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Malý (do 250 cm)
Dvere: jednokrídlové posuvné
Farba: strieborná
Hrúbka hliníka/oceľového profilu: 1,0 mm
Hrúbka presklenia: 4 mm
Materiál konštrukcie: eloxovaný hliník
Materiál presklenia: komôrkový polykarbonát
Modelový rad: Target
Predĺžená záruka: 15 rokov na konštrukciu, 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím
Presklenie: Polykarbonát 6 mm
Stešné okno: 1 ks
Šírka: 1,93 m
Šírka dverí: 0,61 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 200 cm
Tvar konštrukcie: Hranatá konštrukcia
Ukotvenie presklenie: presklenia zasunuté v AL profile
Výška: 1,97 m
Výška dverí: 1,61 m
Základňa pribalená: áno, ako darček
Zastavaná plocha: 2,53 m2
Strešné okienko: 1 ks
Sused vypichuje: Jednoduchá montáž, Nízka cena, Predĺžená záruka, TOP zákaznícke hodnotenie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Za značkou Vitavia stojí tím odborníkov, ktorí majú jasný cieľ, priniesť život do všetkých záhrad sveta. Spoločnosť Vitavia Europe bola založená v roku 2013, aby mohla rozšíriť svoje produkty do celej Európy a USA a priniesť tak viac života do viacerých záhrad.

V našom sortimente nájdete predovšetkým sklenené a polykarbonátové skleníky vrátane originálneho príslušenstva: