Ekologický postrek proti chladu a mrazu CROPAID Antifrost, 1l

Kód: ZJ722
Ihneď k odoslaniu
Značka: Cropaid
€35,70 / ks €29,50 bez DPH
Expedícia do 24 hodín (>3 ks)
Možnosti doručenia

Cropaid (NPA - Natural Plant Antifreeze) je celosvetovo patentovaný produkt, ktorý vďaka svojim unikátnym vlastnostiam chráni rastliny proti mrazu a to až do - 7°C. Ako bonus obsahuje viac ako 60 minerálnych živín, ktoré v kombinácii s unikátnou formulou zlepšujú čerpanie živín, a tým zvyšujú celkovú úrodu aj jej kvalitu. Cropaid je vhodný pre všetky druhy rastlín od sadbového ovocia cez papriku a obilniny až po kvetiny či malé kríky a stromy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné informácie:

  • Biologická a ekologická pomoc pre rastliny.
  • Obsahuje živé baktérie a viac než 60 minerálnych živín podporujúcich rast rastliny.
  • Cropaid je prírodný - pre rastliny prirodzený a tak nehrozí zaťaženie ekosystému.
  • Aplikuje sa jemným postrekom. Používa sa 0,5% roztok (1:200).
  • Je vhodný pre vonkajšie i pre vnútorné použitie.
  • Účinok po aplikácii trvá 10 - 14 dní.
  • Cropaid je celosvetovo patentovaný a neexistuje za neho účinnejšia alternatíva.

Ako Cropaid funguje? 

Cropaid sa aplikuje jemným postrekom na celú listovú plochu - využívate 0,5% (Cropaid: voda = 1:200) Enzýmy a minerály vniknú do rastlín cez prieduchy, lenticely a korene. O chvíľu tieto enzýmy indukujú v rastline produkciu jej vlastných protimrazových bielkovín (AFP) a protimrazových aminokyselín (AAA). To pomáha rastlinám chrániť sa pred poškodením chladom a mrazom.

Vo vnútri rastliny sa zvýši fotosyntéza a osmotický tlak. Baktérie pokračujú v aktivite v rastlinách aj v pôde, extrahujú minerály zo vzduchu a pôdy, aby poskytli viac výživy rastlinám. Tieto proteíny rastliny spotrebujú a zakonzervujú do toho, čo potrebujú - napríklad viac cukru, vitamínov, olejov či proteínov.
Cropaid je teda nielen účinná ochrana proti mrazu, ale zároveň výborný pomocník pre zvýšenie kvality a produkcie rastlín.

Na nasledujúcom videu môžete vidieť Cropaid v akcii - obe rastliny boli umiestnené do chladiacej komory a vystavené mrazu. Jedna z rastlín bola ošetrená postrekom Cropaid, druhá nie. 

To isté môžete vidieť aj na nasledujúcom videu, kde prostredná rastlina bola ošetrená prípravkom Cropaid, ďalšia konkurenciou/napodobeninou a posledná nebola ošetrená vôbec.

Antifrost Antifrost MAX Antiheat Antiheat MAX
Balenie 1 l; 5 l 1 l 1 l 1 l
Stimulácia rastu púčikov a listov parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Prevencia zranenia parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Stimulácia hrubších listov a stoniek pre zlepšenie zadržiavania vody  parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Typ ochrany
Odolnosť proti akútnemu poškodeniu chladom a mrazom parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46)
Liečebné účinky po skončení obdobia chladu a mrazu parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46)
Odolnosť proti akútnemu poškodeniu teplom a suchom parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Liečebné účinky po skončení obdobia tepla a sucha parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
vybrať vybrať vybrať vybrať

 

Aplikácia pre jednotlivé druhy rastlín:

Jahody: 
Pred výsadbou:
Namočiť semená/sadenice do roztoku (450 ml Cropaid NPA, ktorý zriedite 100 litrami vody). Aplikuje sa 7. a 17. deň po výsadbe, a akonáhle začnú kvitnúť, mal by sa postrek aplikovať po celej rastline. Ak je zvýšené riziko chladu a mrazu, odporúča sa opakovať postrek každých 7-15 dní, a ak len chcete zvýšiť ich výnosnosť či kvalitu môžete aplikovať každých 15 dní.

Jablká a hrušky:
Tieto typy ovocných stromov by ste mali prvýkrát ošetriť hneď po opadaní lístia na jeseň. Druhú aplikáciu k ochrane pred mrazom by ste mali vykonať, keď sa púčiky menia na kvety či malé plody. Pre aplikácie počas jari je dôležité sledovať predpovede počasia, aby bol Cropaid aplikovaný najneskôr dva dni pred mrazom a jeho účinok bol tak čo najväčší. Použite roztok 500 ml Cropaid, ktorý zriedite so 100 litrami vody. Ak chcete zvýšiť po jarných mrazoch ich kvalitu a schopnosti vstrebávať minerály, odporúča sa aplikovať každé 2  -3 týždne.

Višne, nektárinky a marhule:
Pre tieto plodiny sa odporúča použiť roztok 500ml Cropaid so 100 litrami vody pre všetky aplikácie. Prvé aplikácie by ste mali vykonať na jeseň hneď po opadávaniu listov, ďalšie by ste mali vykonať na jar, až začnú púčiky rásť. Nasledujúca aplikácia bude v čase kvitnutia a pre najlepší účinok aplikujte aspoň 2 dni pred očakávaným chladom alebo mrazom.

Slivky:
Ako už sme spomenuli vyššie, niektoré typy ovocných stromov by mali byť ošetrené prvý krát hneď po opadaní lístia na jeseň. Druhá aplikácia k ochrane pred mrazom by sa mala vykonať, až sa púčiky zmenia na kvety a mladé plody. Najlepší účinok má aplikácia Cropaid 2-3 dni pred mrazom. Použitie: 500ml Cropaid NPA zriediť so 100 litrami vody. Pre lepšiu kvalitu úrody a schopnosť vstrebávať minerály, sa odporúča aplikácia každých 14-20 dní.

Réva vinná:
Prvú aplikáciu vykonajte na jeseň ihneď po opadaní všetkých listov. Ďalšie aplikácie vykonávajte na jar, až vyrašia púčiky. Pre zlepšenie kvality úrody aplikujte každých 15-20 dní. Používajte roztok 500ml Cropaid so 100 litrami vody.

Orech:
Pokiaľ chcete ochrániť orechy pred mrazom, odporúča sa aplikácia na jar, akonáhle začne kvitnúť. Ak je riziko mrazu, aplikujte 2-3 dni vopred a zhruba každých 14 dní. Pre zvýšenie kvality úrody a schopnosti vstrebávať minerály sa odporúča aplikácia každé 2-3 týždne.

Kiwi:
K ich ochrane pred chladom a mrazom aplikujte dvakrát na jeseň po 15-20 dňoch. Na jar aplikujte raz a to hneď ako sa začnú objavovať púčiky. Aplikácia by sa mala vykonávať počas kvitnutia. Ak chcete zvýšiť príjem minerálov aj úrodu, aplikujte každých 15-20 dní. Použite 500 ml Cropaid NPA zriedeného 100 litrami vody.

Citrusové plody a neopadavé ovocné stromy:
Na jeseň sa aplikuje raz počas rastu rastliny. Pri riziku jarných mrazov sa odporúča aplikácia každých 14 dní, zároveň najneskôr týždeň pred zberom. Odporúčaný roztok je 500ml Cropaid na 100 litrov vody.

Paradajky, baklažán a čierne korenie:
Tieto rastliny je potrebné ošetriť už ako semená. Semená by mali byť pred výsadbou ošetrené roztokom 500ml Cropaid so 100 litrami vody na suchej podložke, potom nechajte semená usušiť a dobre ich premiešajte. Ďalší postrek aplikujte, ak je mráz a pre zvýšenie kvality úrody, a udržanie ochranných účinkov, aplikujte postrek každých 14 dní.

Hlávkový šalát:
Prvá aplikácia by mala byť vykonaná po vyklíčení semená, ďalšie postreky aplikujte 2-3 dni pred príchodom mrazu. Používajte roztok (450ml Cropaid na 100 litrov vody) každých 15-20 dní.

Mrkva, paštrnák:
Prvé ošetrenie sa aplikuje už pred výsadbou:
Rozložte semená na suchú podložku a postriekajte ich, pred samotnou výsadbou ich nechajte usušiť a dobre premiešajte. Druhú aplikáciu vykonajte pri nebezpečenstve chladu a mrazu 2-3 dni vopred. Pre zvýšenie kvality úrody a udržanie ochranných účinkov môžete opäť aplikovať postrek každých 14 dní. Používajte roztok 500ml Cropaid na 100 litrov vody.

Fazule, hrach a cícer:
Už pred výsadbou by mali byť semená ošetrené roztokom (450 ml Cropaid NPA na 100 litrov vody). Druhú aplikáciu by ste mali urobiť pred začiatkom mrazov. Pre zlepšenie úrodnosti rastlín aplikujte každých 14 dní.

Hlúboviny:
Aj tieto rastliny by ste mali ošetriť ešte pred tým, než ich zasadíte do pôdy. Pre aplikáciu na listy môžete použiť jemný rozprašovač, tým zaistíte lepšie vstrebanie. Ak chcete zvýšiť kvalitu úrody a schopnosť vstrebávať minerály, odporúča sa aplikácia každých 15-20 dní.

Zemiaky: 
Pred výsadbou:
Odporúča sa namočiť zemiakové hľuzy v roztoku (450 ml Cropaid NPA na 100 litrov vody) alebo ich postriekať jemným aerosólom. Ďalšie aplikácie by ste mali vykonať postrekom na celé listy hneď, akonáhle začnú rásť. Ak sú mrazy, mala by byť aplikácia opakovaná každých 7 - 10 dní.

Pšenica, jačmeň, žito, ovos:
Prvé ošetrenie už pred výsadbou:
Rozložte semená na suchú podložku, postriekajte, pred samotnou výsadbou ich nechajte usušiť a dobre premiešajte. Druhý postrek aplikujte pri vyklíčení rastliny a tretí v období kvitnutia.

Cukrová trstina:
Pred vysadením semien by mali byť umiestnené na suchú a čistú handričku a nastriekané 500 ml Cropaid NPA riedený 100 litrami vody. Pred výsadbou dobre premiešajte a vysušte. Druhá aplikácia by mala byť vykonaná po vzniku, ak existuje nebezpečenstvo chladu a mrazu počas jari. Ak riziko pokračuje, použite raz týždenne. Ak chcete zlepšiť výťažnosť a kvalitu, pokračujte v používaní každých 15 dní.

Rezané kvety:
Rovnaký postup pri otvorených priestoroch alebo skleníkoch, kde je riziko mrazu a chladu: Odporúča sa v každej fáze rastu aplikovať roztok Cropaid (450 ml Cropaid NPA zriedený so 100 litrami vody) pomocou jemného postreku cez celé listy. Taktiež sa odporúča urobiť najskôr na rastlinu test - v prípade, že zmení farbu, nestriekajte púčiky a kvety. Cropaid zároveň predlžuje životnosť rezaných kvetov za predpokladu, že voda vo váze je tiež roztok Cropaidu tak, ako je uvedené vyššie, a ak vykonávate postrek každých 15 dní.

Rastliny v kvetináčoch (domáce i vnútorné):
Môžete ich chrániť pred poškodením mrazom alebo minimalizovať ich poškodenie na minimum tým, že zmiešate 500 ml Cropaid NPA sa 100 litrami vody a rozstriekate ako jemnú hmlu všetkým rastlinám v kvetináčoch. Tento postrek zlepšuje nielen ich vzhľad, ale aj životnosť. Aplikáciu môžete vykonávať každých 15 dní.

Chcete vedieť viac? Pozrite sa na článok v našom blogu.

Dodatočné parametre

Kategória: Biologická ochrana rastlín
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
1
P Avatar autora | 24.4.2022
Úplne na nič. Pri - 4°C za jednu noc zmrzlo všetko. Absolútne zbytočných 6 hodín striekania stromov.
5
JH Avatar autora | 17.3.2022
Ešte som ho nepoužil, nakoľko nebol dôvod. Sezóna len príde. Hl

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie