Ekologický postrek proti chladu a mrazu CROPAID Antifrost, 1l

Kód: ZJ722
€54,60 / ks €45,12 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (3 ks)
Možnosti doručenia

Cropaid AntiFrost® je prírodný biostimulant, ktorý stimuluje produkciu nemrznúcich proteínov v rastline. Tieto nemrznúce proteíny zabraňujú tvorbe kryštálov ľadu, a tým poškodeniu rastlinných tkanív chladom a mrazom. Zároveň dodáva rastlinám potrebné oleje, vitamíny a bielkoviny. Vďaka tomu sa zvyšuje výnos a kvalita rastlín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Biologická a ekologická pomoc pre rastliny

  • Biologická a ekologická pomoc pre rastliny.
  • Obsahuje živé baktérie a viac než 60 minerálnych živín podporujúcich rast rastliny.
  • Cropaid je prírodný - pre rastliny prirodzený, a tak nehrozí zaťaženie ekosystému.
  • Aplikuje sa jemným postrekom. Používa sa 0,5% roztok (1:200).
  • Je vhodný pre vonkajšie i pre vnútorné použitie.
  • Účinok po aplikácii trvá 10 - 14 dní.
  • Cropaid je celosvetovo patentovaný a neexistuje za neho účinnejšia alternatíva.

Ako Cropaid funguje? 

Rastliny sa prirodzene chránia pred mrazom a chladom produkciou vlastných nemrznúcich bielkovín. Niektoré rastliny tohto hormónu produkujú viac ako iné na základe svojich genetických vlastností a prostredia, v ktorom rastú.

CropAid AntiFrost® obsahuje baktérie thiobacillus a ich produkciu rusticaninu, kyseliny oxalooctovej a kyseliny pyrohroznovej. Tie sú v zložení zmiešané so špeciálnou zmesou minerálov.

Pri aplikácii na rastliny je Cropaid absorbovaný prieduchmi listov, stoniek a koreňov, čo stimuluje fotosyntézu a biochemické reakcie prirodzeného Krebsovho cyklu rastliny. To potom vedie k produkcii vlastných nemrznúcich proteínov a glykoproteínov rastliny. Tieto proteíny interagujú s vodou v rastlinných bunkách, čo znižuje alebo zastavuje tvorbu ľadu, čím predchádza prasknutiu a smrti buniek.

Po odznení stresu z chladu a mrazu sa prebytočné nemrznúce bielkoviny premenia na cukry, oleje, vitamíny a bielkoviny, ktoré rastlina spotrebuje. To stimuluje rast viacerých púčikov a listov, čím sa zvyšuje kvalita a výnos rastliny.

Účinok môže trvať až 14 dní, ale najúčinnejší je do 48 hodín po aplikácii a na povrchu, kde je produkt aplikovaný.

Vylepšená verzia AntiFrost MAX® má navyše terapeutické účinky aj po období chladu a mrazu.

CropAid AntiFrost® je ekologický a prírodný.

Aplikácia

Cropaid sa aplikuje jemným postrekom na celú listovú plochu. Ideálne sú 3 postreky do jedného týždňa, aby sa zaručilo pokrytie celej rastliny. Prípravok je koncentrát miešateľný s vodou v pomere 1:200 l (0,5% roztok). Pred aplikáciou prípravok dostatočne rozmiešajte.

Výhody

Cropaid je teda nielen účinná ochrana proti mrazu, ale zároveň výborný pomocník na zvýšenie kvality a produkcie rastlín.

Na nasledujúcom videu môžete vidieť Cropaid v akcii - obe rastliny boli umiestnené do chladiacej komory a vystavené mrazu. Jedna z rastlín bola ošetrená postrekom Cropaid, druhá nie.

 

Antifrost Antifrost MAX Antiheat Antiheat MAX
Balenie 1 l; 5 l 1 l 1 l 1 l
Stimulácia rastu púčikov a listov parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Prevencia zranenia parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Stimulácia hrubších listov a stoniek pre zlepšenie zadržiavania vody  parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Typ ochrany
Odolnosť proti akútnemu poškodeniu chladom a mrazom parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46)
Liečebné účinky po skončení obdobia chladu a mrazu parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46)
Odolnosť proti akútnemu poškodeniu teplom a suchom parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
Liečebné účinky po skončení obdobia tepla a sucha parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ne.png (46×46) parametry-ano.png (46×46)
vybrať vybrať vybrať vybrať

Aplikácia na jednotlivé druhy rastlín

Jahody
Pred výsadbou:
Namočiť semená/sadenice do roztoku (450 ml Cropaid NPA, ktorý zriedite 100 litrami vody). Aplikuje sa 7. a 17. deň po výsadbe, a akonáhle začnú kvitnúť, mal by sa postrek aplikovať po celej rastline. Ak je zvýšené riziko chladu a mrazu, odporúča sa opakovať postrek každých 7-15 dní, a ak len chcete zvýšiť ich výnosnosť či kvalitu môžete aplikovať každých 15 dní.

Jablká a hrušky
Tieto typy ovocných stromov by ste mali prvýkrát ošetriť hneď po opadaní lístia na jeseň. Druhú aplikáciu k ochrane pred mrazom by ste mali vykonať, keď sa púčiky menia na kvety či malé plody. Pre aplikácie počas jari je dôležité sledovať predpovede počasia, aby bol Cropaid aplikovaný najneskôr dva dni pred mrazom a jeho účinok bol tak čo najväčší. Použite roztok 500 ml Cropaid, ktorý zriedite so 100 litrami vody. Ak chcete zvýšiť po jarných mrazoch ich kvalitu a schopnosti vstrebávať minerály, odporúča sa aplikovať každé 2  -3 týždne.

Višne, nektárinky a marhule
Pre tieto plodiny sa odporúča použiť roztok 500 ml Cropaid so 100 litrami vody pre všetky aplikácie. Prvé aplikácie by ste mali vykonať na jeseň hneď po opadaní listov, ďalšie by ste mali vykonať na jar, až začnú púčiky rásť. Nasledujúca aplikácia bude v čase kvitnutia a pre najlepší účinok aplikujte aspoň 2 dni pred očakávaným chladom alebo mrazom.

Slivky
Ako už sme spomenuli vyššie, niektoré typy ovocných stromov by mali byť ošetrené prvý krát hneď po opadaní lístia na jeseň. Druhá aplikácia k ochrane pred mrazom by sa mala vykonať, až sa púčiky zmenia na kvety a mladé plody. Najlepší účinok má aplikácia Cropaid 2-3 dni pred mrazom. Použitie: 500 ml Cropaid NPA zriediť so 100 litrami vody. Pre lepšiu kvalitu úrody a schopnosť vstrebávať minerály, sa odporúča aplikácia každých 14-20 dní.

Réva vinná
Prvú aplikáciu vykonajte na jeseň ihneď po opadaní všetkých listov. Ďalšie aplikácie vykonávajte na jar, až vyrašia púčiky. Pre zlepšenie kvality úrody aplikujte každých 15-20 dní. Používajte roztok 500 ml Cropaid so 100 litrami vody.

Orech
Pokiaľ chcete ochrániť orechy pred mrazom, odporúča sa aplikácia na jar, akonáhle začne kvitnúť. Ak je riziko mrazu, aplikujte 2-3 dni vopred a zhruba každých 14 dní. Pre zvýšenie kvality úrody a schopnosti vstrebávať minerály sa odporúča aplikácia každé 2-3 týždne.

Kiwi
K ich ochrane pred chladom a mrazom aplikujte dvakrát na jeseň po 15-20 dňoch. Na jar aplikujte raz a to hneď ako sa začnú objavovať púčiky. Aplikácia by sa mala vykonávať počas kvitnutia. Ak chcete zvýšiť príjem minerálov aj úrodu, aplikujte každých 15-20 dní. Použite 500 ml Cropaid NPA zriedeného 100 litrami vody.

Citrusové plody a neopadavé ovocné stromy
Na jeseň sa aplikuje raz počas rastu rastliny. Pri riziku jarných mrazov sa odporúča aplikácia každých 14 dní, zároveň najneskôr týždeň pred zberom. Odporúčaný roztok je 500 ml Cropaid na 100 litrov vody.

Paradajky, baklažán a čierne korenie
Tieto rastliny je potrebné ošetriť už ako semená. Semená by mali byť pred výsadbou ošetrené roztokom 500 ml Cropaid so 100 litrami vody na suchej podložke, potom nechajte semená usušiť a dobre ich premiešajte. Ďalší postrek aplikujte, ak je mráz a pre zvýšenie kvality úrody, a udržanie ochranných účinkov, aplikujte postrek každých 14 dní.

Hlávkový šalát
Prvá aplikácia by mala byť vykonaná po vyklíčení semena, ďalšie postreky aplikujte 2-3 dni pred príchodom mrazu. Používajte roztok (450 ml Cropaid na 100 litrov vody) každých 15-20 dní.

Mrkva, paštrnák
Prvé ošetrenie sa aplikuje už pred výsadbou:
Rozložte semená na suchú podložku a postriekajte ich, pred samotnou výsadbou ich nechajte usušiť a dobre premiešajte. Druhú aplikáciu vykonajte pri nebezpečenstve chladu a mrazu 2-3 dni vopred. Pre zvýšenie kvality úrody a udržanie ochranných účinkov môžete opäť aplikovať postrek každých 14 dní. Používajte roztok 500 ml Cropaid na 100 litrov vody.

Fazule, hrach a cícer
Už pred výsadbou by mali byť semená ošetrené roztokom (450 ml Cropaid NPA na 100 litrov vody). Druhú aplikáciu by ste mali urobiť pred začiatkom mrazov. Pre zlepšenie úrodnosti rastlín aplikujte každých 14 dní.

Hlúboviny
Aj tieto rastliny by ste mali ošetriť ešte pred tým, než ich zasadíte do pôdy. Pre aplikáciu na listy môžete použiť jemný rozprašovač, tým zaistíte lepšie vstrebanie. Ak chcete zvýšiť kvalitu úrody a schopnosť vstrebávať minerály, odporúča sa aplikácia každých 15-20 dní.

Zemiaky
Pred výsadbou:
Odporúča sa namočiť zemiakové hľuzy v roztoku (450 ml Cropaid NPA na 100 litrov vody) alebo ich postriekať jemným aerosólom. Ďalšie aplikácie by ste mali vykonať postrekom na celé listy hneď, akonáhle začnú rásť. Ak sú mrazy, mala by byť aplikácia opakovaná každých 7 - 10 dní.

Pšenica, jačmeň, žito, ovos
Prvé ošetrenie už pred výsadbou:
Rozložte semená na suchú podložku, postriekajte, pred samotnou výsadbou ich nechajte usušiť a dobre premiešajte. Druhý postrek aplikujte pri vyklíčení rastliny a tretí v období kvitnutia.

Cukrová trstina
Pred vysadením semien by mali byť umiestnené na suchú a čistú handričku a nastriekané 500 ml Cropaid NPA riedený 100 litrami vody. Pred výsadbou dobre premiešajte a vysušte. Druhá aplikácia by mala byť vykonaná po vzniku, ak existuje nebezpečenstvo chladu a mrazu počas jari. Ak riziko pokračuje, použite raz týždenne. Ak chcete zlepšiť výťažnosť a kvalitu, pokračujte v používaní každých 15 dní.

Rezané kvety
Rovnaký postup pri otvorených priestoroch alebo skleníkoch, kde je riziko mrazu a chladu: Odporúča sa v každej fáze rastu aplikovať roztok Cropaid (450 ml Cropaid NPA zriedený so 100 litrami vody) pomocou jemného postreku cez celé listy. Taktiež sa odporúča urobiť najskôr na rastlinu test - v prípade, že zmení farbu, nestriekajte púčiky a kvety. Cropaid zároveň predlžuje životnosť rezaných kvetov za predpokladu, že voda vo váze je tiež roztok Cropaidu tak, ako je uvedené vyššie, a ak vykonávate postrek každých 15 dní.

Rastliny v kvetináčoch (domáce i vnútorné)
Môžete ich chrániť pred poškodením mrazom alebo minimalizovať ich poškodenie na minimum tým, že zmiešate 500 ml Cropaid NPA sa 100 litrami vody a rozstriekate ako jemnú hmlu všetkým rastlinám v kvetináčoch. Tento postrek zlepšuje nielen ich vzhľad, ale aj životnosť. Aplikáciu môžete vykonávať každých 15 dní.

Chcete vedieť viac? Pozrite sa na článok v našom blogu.

Balenie a spôsob doručenia

Produkt Vám doručíme štandardnou balíkovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Samotný spôsob zabalenia závisí od počtu objednaných kusov i ďalších položiek objednávky.

Čo o produkte CROPAID hovoria zákazníci

,,Dva prízemné mrazíky nepoškodili ani stromy, ani kvety, ani jahody a čučoriedky. Zdá sa, že dobrý a účinný výrobok. Oceňujem, že je to bio výrobok." (ET)

,,Porovnávaním s neošetrenými rastlinami, ošetrené rastliny podstatne lepšie prosperujú nielen voči chladu. Nemá konkurenciu." (LB)

,,Konečne je produkt na zohnanie aj v SR. Mám len najlepšie skúsenosti!" (D)

blog-cropaid

Dodatočné parametre

Kategória: Biologická ochrana rastlín
Hmotnosť: 1 kg
5
8x
4
1x
3
0x
2
0x
1
3x
Nevypĺňajte toto pole:
1
Avatar autora | 30.4.2024
Všetko zmrzlo"!!!
5
LS Avatar autora | 24.4.2024
Všetko bolo ok, postrek je super
5
ĽŽ Avatar autora | 5.1.2024
Zatiaľ som ho nepoužil, tak nemám čo hodnotiť
5
E Avatar autora | 31.12.2023
Dva prízemné mrazíky nepoškodili ani stromy, ani kvety, ani jahody a čučoriedky. Zdá sa, že dobrý a účinný výrobok. Oceňujem, že je to bio výrobok.
5
MC Avatar autora | 29.12.2023
Zatiaľ ich čoskoro hodnotiť, ale postrekujem rašiace stromy aj zeleninu každých 14 dní podľa návodu, takže verím. že aj keď príde prízemný mrazík, moje rastliny budú ochránené a možno sa prvýkrát dočkám úrody marhúľ, pri ktorých mi vždy mrazíky zjari kvety spálili. Dúfam, že obchod zaradí do predaja aj cropaid antifrost MAX, ktorý zatiaľ nie je tu dostupný, ale v Anglicku sa ponúka už niekoľko rokov.
1
RO Avatar autora | 25.4.2023
Zbytočne vyhodené peniaze! Pri -4 všetko pomrzlo. Ak by to len trochu účinkovalo, tak by to predsa používali všetci ovocinári v sadoch namiesto sviečok, zadymovania, kropenia a pod.
5
Ľ Avatar autora | 6.3.2023
Použil som, všetko v pohode
5
VP Avatar autora | 24.10.2022
Spokojný
1
P Avatar autora | 24.4.2022
Úplne na nič. Pri - 4°C za jednu noc zmrzlo všetko. Absolútne zbytočných 6 hodín striekania stromov.
5
JH Avatar autora | 17.3.2022
Ešte som ho nepoužil, nakoľko nebol dôvod. Sezóna len príde. Hl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Existuje niekoľko spôsobov ochrany plodín pred poškodením chladom, mrazom a teplom, ale nič sa nevyrovná jedinečným produktom, ktoré navždy zmenia smerovanie poľnohospodárstva na celom svete.

Produkty CROPAID obsahujú poddruh baktérií Thiobacillus a minerálne látky, ktoré tieto baktérie využívajú. Z tohto dôvodu sú výrobky ekologické a prírodné.

CropAid International Ltd