Zemný vrták CAPO 100 mm

Kód: CASW-100/ER-CAPO
€25,50 / ks €21,07 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (185 ks)
Možnosti doručenia

Ručný zemný vrták CAPO 100 mm vyrobený z tvrdenej fínskej (borovicovej) ocele s pogumovaným držadlom. Predĺžená záruka 5 rokov. Ideálny pomocník na sadenie kríkov a stromčekov a upevňovanie plotových stĺpikov.

silna-ocel-skovalna-skodolnost-sk
banner-capo-zaruka-5rokov

Detailné informácie

Podrobný popis

Zemný ručný vrták CAPO s priemerom závitu 100 mm je ideálnym pomocníkom, pokiaľ sa práve chystáte sadiť kríky či stromy alebo staviate plot a chystáte sa upevňovať nové stĺpiky.

Pre tento ručný vrták je charakteristický jeho tvar. Vrták tvorí pogumovaná rukoväť, ktorá je k násade a čepeli zvarená do tvaru "T". V kombinácii s tvrdenou borovicovou oceľou umožňuje toto spracovanie zapojiť pri hĺbení dier viac sily. To bude však inak aj vzhľadom na dizajn závitu relatívne jednoduché. 

Parametre vrtáku

  • Priemer závitu: 250 mm
  • Dĺžka vrtáku: 106 cm
  • Dĺžka špičky vrtáku (časť vrtákov pod závitom): 9 cm
  • Dĺžka rukoväte: 51 cm
  • Materiál: borová (fínska) oceľ
  • Hmotnosť: 3 kg
  • Záruka: 5 rokov

Ako sa vrták používa

Špičku vrtáka zabodnete v mieste, kde máte v pláne vyhĺbiť dieru tak, aby sa závit dotýkal pôdy. Otáčaním v smere hodinových ručičiek sa vrták začne zavrtávať do zeme. Vo videu nižšie sa môžete pozrieť, ako sa s vrtákom CAPO pracuje. Oproti ručnému vrtáku so špirálovým tvarom (prvá časť videa) nedochádza k výraznému vysypávaniu hliny. Tá sa vrství v hĺbenej diere. Vďaka tomu bude potrebné menej námahy.

Aktuálne modely vrtáka sú už vybavené ryskou na násade, vďaka ktorej poznáte, či ste už docielili požadovanú hĺbku.

Výber priemeru vrtáku

Vrtáky CAPO sa vyrábajú v 5 rôznych variantoch s priemermi závitu od 100 do 250 mm. Priemer závitu určí, aký široký bude hĺbený otvor. Priemery najpredávanejších plotových stĺpikov sa pohybujú do 50 mm, aj preto si pri upevňovaní stĺpikov vystačíte s rozmermi vrtáka do 150 mm. Na druhej strane pri výsadbe nových kríkov, stromčekov či trvaliek na záhrade sa odporúča hĺbiť jamy s priemermi od 20 cm, v tomto prípade teda zvolíte vrtáky s priemerom vyšším.

Porovnanie vrtákov CAPO Priemer závitu Hmotnosť
CAPO 100 mm 100 mm 1,55 kg
CAPO 130 mm 130 mm 1,6 kg
CAPO 150 mm 150 mm 2,2 kg
CAPO 200 mm 200 mm 2,6 kg
CAPO 250 mm 250 mm 3 kg

Všetky zostávajúce parametre vrtákov sú totožné.

Borová oceľ a predĺžená záruka 5 rokov

Náradie CAPO sa vyrába z ultra tvrdenej borovej ocele (tiež známa ako fínska oceľ). Tá dodáva valcom vynikajúcu pevnosť a dlhodobú odolnosť voči materiálovému opotrebovaniu, čo sa aj pri inak nepriaznivých podmienkach prejavuje výrazne dlhou dobou životnosti.

Aj preto poskytuje výrobca na produkty značky CAPO predĺženú päťročnú záruku. Ak dôjde kedykoľvek v priebehu prvých piatich rokov používania k vade na valci, zašlite nám ho a my Vám obratom pošleme nový nepoškodený výrobok naspäť.

Čo k vrtáku dokúpiť

Ručné vrtáky CAPO sa na rozdiel od vrtákov motorových vyznačujú ľahkým použitím a sú bezúdržbové. Na vyvŕtanie dier nie je potrebné žiadne ďalšie príslušenstvo. Pre väčší komfort pri hĺbení dier však odporúčame zaobstarať si pracovné rukavice. Pre presné premeranie umiestnenia dier pre plotové stĺpiky sa Vám ďalej môžu hodiť vodováha, stáčací meter, pásmo či špagát. S menšími kameňmi v zemi si potom môžete poradiť pomocou páčidla.

Pri vysádzaní rastlín na záhrade sa môže hodiť zemina s potrebnými živinami na rast, ktorú môžete ďalej upravovať lopatou či hrabľami.

Balenie a spôsob doručenia

Produkt Vám doručíme štandardnou balíkovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Samotný spôsob zabalenia závisí od počtu objednaných kusov i ďalších položiek objednávky. Samostatný valec bude najčastejšie zabalený v kartónovej krabici a v strečovej fólii.

Čo o vrtáku CAPO hovoria zákazníci

"Používané v lese na stavbu oplotenia. Použitie v tuhej ílovitej pôde - poradí si aj s drobnými koreňmi. Veľmi robustná konštrukcia. Po vyvŕtaní cca 200 dier stále bez ujmy." (Lukáš Ž.)

"Po vyskúšaní v ťažkej ílovej zemi som spokojný. Oceňujem dva brity a vyššiu stupňovitosť slimáka. Dobrá cena a kvalita." (Karel P.)

"Perfektný vrták, vrelo odporúčam. A najlepšie sa vŕtalo, keď som pôdu polial vodou a potom to išlo doslova ako po masle. Počas chvíľky 80 cm hlboko." (Karel H.)

Dodatočné parametre

Kategória: Zemné vrtáky
Záruka: 5 let
Hmotnosť: 1,6 kg
Dĺžka: 1060 mm
Farba: čierna
Materiál: borová oceľ
Priemer: 100 mm
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 26.4.2021
Odporúčam, používané v lese na stavbu oplotenky. Použité v tuhej ílovitej pôde - poradí si aj s drobnými koreňmi. Veľmi robustná konštrukcia. Po vyvŕtaní cca 200 dier stále bez ujmy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Záhradné náradie Capo, to je tá najvyššia kvalita.
Lopaty, hrable, rýle, vidly a ďalšie náradie pre vašu záhradu vyrobené z tvrdenej vysoko odolnej fínskej ocele v luxusnej čiernej farbe s ergonomicky tvarovanými rukoväťami. Na všetko náradie Capo navyše máte predĺženú záruku na 5 rokov.