Automatická liaheň na vajcia BOROTTO REAL 24 AUTOMATIC

Kód: BS0218
€191 / ks €155,28 bez DPH
Skladom - dodanie do 7 dní (5 ks)
Možnosti doručenia

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 24 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30–40 °C, nádržka na vodu. Ak hľadáte univerzálnu automatickú liaheň na kuriatka, prepelice, husi, kačice, bažanty či exotické vtáctvo, máte pred sebou výbornú voľbu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatická liaheň REAL 24 AUTOMATIC – s doliahnutím hydiny vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny – pre kuriatka, prepelice, kačice, morky, husi, ale aj exotické vtáctvo. S automatickým otáčaním24 ks vajec – možnosť aj ručného otáčania vajec, s digitálnou reguláciou teploty od 30 do 40 °C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s nádržkou na prívod vody a s teplomerom

Špecifikácia

S týmto veľmi kvalitným inkubátorom bude liahnutie aj doliahnutie hydiny hračka. Celý proces liahnutia môžete sledovať cez priehľadné otvory vo veku a na digitálnom displeji pohodlne kontrolovať aktuálnu teplotu v liahni. O otáčanie vajec sa nemusíte vôbec starať vďaka modulu, ktorý vajcia pravidelne otáča v 1-hodinových intervaloch. Vašou úlohou bude len udržiavať vlhkosť, čo je vďaka vonkajším nádržkám úplne jednoduché. Ani údržba a čistenie liahne nebude žiadny problém. Liaheň je totiž vyrobená z veľmi odolného a kvalitného plastu a vydrží Vám dlhé roky.

Súčasťou balenia je slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše, v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s výberom vhodnej liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny. Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis. Na videu môžete vidieť liaheň v praxi.

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita líhně REAL 24 AUTOMATIC

Kapacita s otočným roštom: 24 slepačích, 96 prepeličích, 24 husacích, 24 kačacích alebo 24 bažantích vajec.

Systém otáčania vajec

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec pomocou modulu, ktorý pravidelne otáča vajcia umiestnené v otočnom rošte v 1-hodinovom intervale. Otočný rošt je vybavený unikátnymi lištami vhodnými pre všetky veľkosti vajec vodnej a hrabavej hydiny. V prípade potreby je pri liahni možné otáčať vajcia manuálne (ručne), a to odpojením modulu a vybratím otočného roštu z liahne a vložením vajec priamo na mriežku – základňu na liahnutie. Štandardne sa táto mriežka používa iba počas posledných 2–3 dní inkubácie, keď sa vajcia vyberú z otočného roštu a položia na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa vyliahol.
Systém otáčení vajec REAL 24 AUTOMATIC


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a následne aj regulovať v rozsahu od 30 do 40 °C s presnosťou na 0,1 °C pomocou ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky – viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie liahne.
Regulace  teploty REAL 24 AUTOMATIC


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne pomocou ručného dolievania vody do vonkajších otvorov, ktoré odvádzajú vodu do kanálikov – nádržiek umiestnených pod základňou na liahnutie (plastová mriežka) v spodnej časti liahne. Odparovaním tejto vody z nádržiek vzniká požadovaná vlhkosť v liahni => 45–55 % s vodou v jednej nádržke a 60–65 % s vodou v oboch nádržkách. Optimálna teplota dopĺňanej vody je približne 25–30 °C (studená voda sa neodporúča). Na trvalú kontrolu úrovne vlhkosti a automatické dopĺňanie vody do liahne je možné dokúpiť automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO.
Regulace vlhkosti REAL 24 AUTOMATIC

Otáčanie vajec, teplota a vlhkosť sú veľmi dôležité faktory pri inkubácii hydiny a je dôležité dodržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosť, nájdete v návode.

Inkubace vajec u líhně REAL

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDFAutomatická liaheň na vajcia BOROTTO REAL 24 AUTOMATIC

Dodatočné parametre

Kategória: Automatické liahne
EAN: 8053840870045
Hmotnosť: 4,4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola