Kompostér JUWEL AEROPLUS 6000

Kód: LG1665
€379 / ks €313,22 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Možnosti doručenia

Viackomorový kompostér, rozmery 78 x 78 x 105 cm, obsah cca 600 L.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výrobca - Juwel H. Wüster GmbH., RAKÚSKO

PRVÝ NA SVETE - JUWEL Aeroplus 6000 je prvý kompostér, ktorý v krátkej dobe vďaka svojej inteligentnej viackomorovej sústave dodáva bez väčšej námahy vynikajúci kompost. Je určený do všetkých moderných záhrad.

Nový kompostér JUWEL Aeroplus 6000 vyniká okrem jedinečného a krásneho dizajnu predovšetkým svojim inteligentným multikomorovým systémom, ktorý "vyrobí" vynikajúci kompost v krátkom čase bez prácneho a zdĺhavého premiestňovania kompostovanej hmoty.

Krátký popis:

  • inteligentný viackomorový systém šetrí prácu s premiešavaním kompostovanej hmoty
  • veľké plniace a odberové klapky s ochranou proti vetru clip-in
  • nastaviteľné vetranie pre letnú / zimnú prevádzku
  • ľahké vybratie kompostu zo spodnej komory
  • rýchle kompostovanie riadeným prevzdušňovaním
  • kompostér Aeroplus 6000 zapadá svojim dizajnom harmonicky do akéhokoľvek záhrady

Premena hmoty v kompost prebieha vnútri kompostéra. Miešanie a prevzdušňovanie sa vykonáva v priebehu vyprázdňovania komôr. Do zbernej komory A je možné umiestniť veľké množstvo hmoty určené na kompostovanie. Potom sa hmota presype do kompostovacie komory B, kde začne vlastný kompostovaci proces. Vzhľadom na konštrukciu kompostéra je umožnený prívod kyslíka zo všetkých strán komory, čím sa zintenzívňuje kompostovací proces. Pri vzniku veľkého množstva odpadového tepla tak dochádza k redukcii objemu a uvoľňovaniu vlhkosti. Kompostovanie môže prebiehať úplne nerušene, pretože čerstvý materiál sa pridáva do oddelenej plniacej komory A a nenarušuje tak kompostovací proces v komore B. Prakticky skompostovaný materiál sa po 6-8 týždňoch môže presypať cez rotačný klapku do komory C, kde prebieha zrenie kompostu.

Kompostovací proces prebieha v niekoľkých fázach:

  1. Kompostový materiál sa umiestni do zbernej komory cez veľkú plniaci klapku (ochrana proti vetru). Tento priestor je utesnený (anaeróbne), takže zabraňuje prístupu lietajúceho hmyzu a súčasne umožňuje kompostovanému materiálu uchovať si svoju vlhkosť.
  2. Po naplnení zbernej komory sa do kompostovacej komory zavedie (presype) väčšie množstvo zelenej hmoty. Budúci kompost je v tejto komore zo všetkých strán prevzdušňovaný (priestor je aeróbny). Vďaka intenzívnemu prívodu kyslíka (letná / zimná regulácia prívodného vzduchu) prebieha rýchle kompostovanie súčasne s intenzívnym ohrevom hmoty. Pritom sa uvoľňuje vlhkosť a objem kompostovacie komory B sa neustále zmenšuje. Zberná komora A tak môže byť až trikrát vyprázdnená.
  3. Po cca 6 až 8 týždňoch, v závislosti na ročnom období a kompostovanej hmote, sa komora B pomocou otočnej kľučky vyprázdni a hmota sa presype do komory C.
  4. V dozrievacej komore sa kompostovací proces zintenzívni vďaka kontaktu kompostovaného materiálu so zemou a s rôznymi pôdnymi organizmy, ktoré sa v krátkom čase dostanú do kompostu. Kompost potom možno postupne odoberať po otvorení spodnej klapky.

Kompostér Aeroplus 6000 bol vyvinutý v úzkej spolupráci s rakúskou mikrobiologickú univerzitou v priebehu niekoľkých rokov skúšok.

Veľkosť: 78 x 78 x 105 cm, obsah cca 600 L

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové kompostéry
Hmotnosť: 26 kg
Dĺžka (vonkajšia): 78 m
Farba: zelená
Materiál konštrukcie: plast
Objem: 600 l
Šírka (vonkajšia): 78 m
Veľkosť záhrady: 500 - 800 m2
Výška (vonkajšia): 105 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie