Krbové kachle DELUXE Sm

Kód: HO3066
€501 / ks €414,05 bez DPH
Skladom - dodanie do 14 dní (1 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle VICTORIA Deluxe Sm sú optimálnym riešením pre súčasné náročné požiadavky užívateľov. Výkon je až 7 kW a vykúri priestor o veľkosti 120 m3.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moderné krbové kachle VICTORIA Deluxe Sm vám ponúkajú jednoduchý štýl, nenáročnú obsluhu a údržbu, vysoké výkony, nízke emisie a dlhodobo preverenú kvalitu - to všetko zaručuje spoľahlivú voľbu pre súčasné náročné požiadavky užívateľov. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú vhodné aj do menších priestorov.

Kachle sú z kvalitného oceľového plechu. Sú lakované špeciálnym lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Spaľovacia komora je vybavená izolačnými doskami. Sklo dvierok je keramické a odolné teplotám do 850 C°! Okolo skla majú kachle tesniacu šnúru, ktorá je vyrobená zo špeciálnych sklených vlákien a neobsahuje azbest. Konštrukcia kachlí je uspôsobená tak, že zabraňuje znečisteniu skla sadzami. Ale len v prípade, že sú dodržané nasledujúce predpoklady: Suché drevo z listnatých stromov o vlhkosti do 20%, zodpovedajúci ťah komína, dostatočné množstvo vzduchu na spaľovanie.

Popis kachlí

Spodná časť spaľovacej komory je vybavená liatinovým roštom. Primárny vzduch je prisávaný cez popolník, rošt a vchádza do spaľovacej komory. Primárny vzduch je nevyhnutný na rýchlejšie zakúrenie. Sekundárny vzduch poskytuje ohňu dostatočné množstvo kyslíka potrebné na spaľovanie paliva. Ovládač prívodu sekundárneho vzduchu je umiestnený nad dvierkami spaľovacej komory. Konštrukcia kachlí dovoľuje predhriatie sekundárneho vzduchu, čo má za následok zvýšenie spaľovacej teploty, tým sa zvyšuje účinnosť kachlí a zabraňuje to znečisteniu skla.

Deluxe Sm

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je návod na inštaláciu, prevádzku a údržbu kachlí, ktorý nájdete aj v súvisiacich súboroch.

Palivové drevo

Palivové drevo pre kúrenie v kachliach by malo byť suché s vlhkosťou do 20% - dĺžka polien 32 cm. Ideálne je tvrdé palivové drevo, ako je buk, dub, hrab, jaseň...

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. 

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach Deluxe SM hovoria zákazníci

,,Malé kachle, ale úplne vyhovujú." (MT)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 47 kg
Hĺbka: 39 cm
Modelový rad: Deluxe
Šírka: 38 cm
Výška: 75 cm
Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 30 - 39 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 0 - 39 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 70 - 79 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 110 - 140 m3
Vývod dymovodu: horný
Maximálný výkon do priestoru: 11 kW
Menovitý výkon do priestoru: 7 kW
Priemerná spotreba dreva: 2,2 kg/h
Rozmery ohniska (Š x H x V): 31 x 26 x 33 cm
Účinnosť: 0,8
Výměnník: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: