Pre lepšie susedstvo

Našim poslaním je zlepšovať susedstvo na Zemi. Inšpirujte sa aktivitami, ktorými sa staráme o našich susedov a susedstvo, na ktoré si vždy nájdeme čas. Ďakujeme všetkým našim susedom, ktorí sa ku svojmu okoliu a prírode chováte ohľaduplne.
 
 
 
V roku 2020 sem sa zúčastnili upratovania susedstva pod záštitou Ukliďme Česko spolu so skautmi z Jižního kříže, ktorí odviedli naozaj poriadny kus práce. Za to im veľmi ďakujeme. Spoločne sme našli 750kg odpadu v našich lesoch v okolí plzeňského Krkavce.
 

Na stiahnutie - Upracme Slovensko

 


Finančne podporujeme iniciatívu Sázíme stromy, ktorej poslaním je podporiť v ľuďoch vedomie, že jednoduchým spôsobom môžeme urobiť pre prírodu veľa dobrého - spoločne sadíme stromy a kríky na miestach, kde je to najviac potreba. Od roku 2014 sa podarilo vysadiť 12 178 stromov a 11 165 kríkov.

Máte doma prebytočné krabice či obalový materiál? Dajte im druhú šancu. Sme členmi iniciatívy Reduca, ktorej snahou je vytvoriť rázcestník pre všetkých, ktorí sa rozhodnú žiť v domácnosti bez odpadu, alebo hľadajú cesty, ako svoj odpad trochu zredukovať. Na bezodpadovej mape nájdete 1735 takých miest.


The Duke of Edinburgh's International Award Slovakia | LinkedIn

Finančne podporujeme program DOFE, ktorého poslaním je poskytovať mladým ľuďom vo veku od 14 do 24 rokov príležitosť zmysluplne tráviť voľný čas a podporovať ich na ich ceste k nezávislosti, sebavedomiu, budúcemu zamestnaniu a sociálnemu blahobytu.