Najrýchlejšie rastúce bylinky

banner-rastuce-bylinky

Už ste si na našich stránkach mohli prečítať článok o najrýchlejšie rastúcich druhoch zeleniny. Teraz nastal správny čas sa zamerať na najrýchlejšie rastúce bylinky.

Bazalka

Bazalke trvá len 8 - 14 dní, kým vyklíči a listy sa objavia asi len 2 - 3 týždne po tom. Ale aby sa dosiahlo dobrej úrody, pôda by mala mať ideálne 21 stupňov. A čo viac, pôda by mala byť vlhká a dobre odvodnená, a semená vysádzajte na mieste, na ktoré sa dostane 6 - 8 hodín slnečného svetla denne.

bazalka

Koriander

Ak je vysadený na začiatku jari, kedy je teplota pôdy medzi 13 - 22 °C, semená vyklíčia behom 2 - 3 týždňov a budú produkovať úrodné listy  v priebehu štyroch týždňov.

koriandr

Mäta

Mäta vyrastie do zrelej rastliny iba za 90 dní. V tomto momente môžete rezať mätu až do 2 cm nad povrchom a po ďalších 1 - 2 mesiacoch vám mäta vyrastie až o 60 cm.

mata

Tip: Pretože mäta rastie a rozširuje sa tak rýchlo, odporúčame ju rovno umiestniť do väčšieho kvetináča.

Trebuľka

Trebuľka sa má vysadiť vonku na chladnom a tienistom mieste, kedykoľvek v období od marca do augusta. Sadenice vyklíčia po troch týždňoch, ale bude trvať deväť týždňov, než bude bylina pripravená na zber.

kerblik

Oregano

Pri výsadbe semien si vyberte miesto, ktoré je slnečné a má mierne hnojenú pôdu. Zasaďte semienka ideálne 6 - 10 týždňov pred posledným predpokladaným mrazom a počas 5 - 10 týždňov začne klíčenie. Najlepší čas pre zber oregana je 3 - 5 mesiacov po zasadení, kedy oregano chutí najlepšie.

oregano

Kôpor

Ak zasadíte semená kôpru v období od druhej polovice jari do polovice leta, tak svojou úrodu budete môcť zbierať už o 90 dní neskôr.

kopr

Tip: Ak chcete zvýšiť rast a spomaliť kvitnutie, pravidelne vyberajte mladé lístky.

Dúfame, že ste v článku našli užitočné informácie ohľadom byliniek a budeme radi za vašu spätnú väzbu. Ďalší článok pripravujeme a už veľmi skoro ho zverejníme na našich stránkach, medzitým sa tiež môžete pozrieť na iné články z nášho blogu.

 

Team Od Suseda