Krbové kachle ARKTIC 12 s platničkou, čierne

Kód: HS0470615100000
€1 370 / ks €1 132,23 bez DPH
Skladom (4 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle Haas+Sohn ARKTIC 12 s platničkou s výkonom až 12 kW v čiernej farbe a retro štýle.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vymenitelny-vymenik-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Haas + Sohn ARKTIC 12 s platničkou v čiernom prevedení a retro štýle sa skvele hodia napríklad na horskú chatu, ale nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle s klasickým dizajnom a štýlovými nožičkami pripomínajú staré liatinové kachle z babičkinej chalupy.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita 

Kachle ARKTIC 12 vás zaujmú svojím retro prevedením a veľkými sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Ďalšou výhodou je možnosť bočného prikladania. Aj cez svoje malé rozmery do nich môžete prikladať až polmetrová polená.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania, a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Radi by ste pridali či vymenili výmenník?

Tieto kachle sú prispôsobené ďalším úpravám a je možné ich kedykoľvek doplniť výmenníkom, alebo ho napríklad vybrať a nahradiť záslepkou. Kachľové pece ARKTIC 12 vám dajú dostatok času na rozhodovanie. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušnú pec a časom do nich bez problémov môžete dokúpiť tento výmenník.

V prípade, že uvažujete o zapojení výmenníka, myslite na to, že výmenník možno pripojiť iba ku kachliam, ktoré majú dymovod vyvedený z hornej časti kachlí zvislo nahor.
Túto možnosť úpravy oceníte aj vo chvíli, keď zapájate či odpojujete kachle z vykurovacieho systému a zaistíte tým zjednodušený celkový servis kachlí.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 130 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 55 cm
Modelový rad: Arktic
Šírka: 63 cm
Výška: 83 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW, 12 - 18 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Maximálny výkon do priestoru: 12 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Rozsah výkonov do priestoru: 4 - 12,3 kW
Spotreba paliva: 3,7 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle s platničkou
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 70 - 220 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 220 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: zadný
Menovitý výkon do priestoru: 12 kW
Výměník: Ne
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest