Krbové kachle FLAMINGO EVENES červená

Kód: FLHSF02-046
€987 / ks €815,70 bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3-4 TÝŽDNE
Možnosti doručenia

Krbové kachle Evenes s výkonom 9 kW v červenej farbe. Vykurovacia schopnosť až 240 m3, horný vývod dymovodu, priemer vývodu 150 mm. Kachle sú vyrobené z plechu s hrúbkou 3 a 5 mm.
doprava-zdarma-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Flamingo Evenes sú vďaka svojej vysokej kvalite a skvelej cene veľmi žiadaným artiklom teplovzdušných kachlí na slovenskom i európskom trhu.
Krbové kachle Flamingo ponúkajú štandardnú možnosť napojenia externého prívodu vzduchu. Pre čo najefektívnejšie spaľovanie je privedený vzduch ďalej rozdelený na primárny (pod rošt), sekundárny na oplach skla a terciárny pre podporu spaľovania plynných častíc.
Komora je konštruovaná tak, aby bola dosiahnutá vysoká účinnosť a malá spotreba paliva, ktorá činí priemerne 2,5 kg na hodinu. Spaľovacia komora je vyrobená zo silného oceľového plechu a pre dokonalejšie spaľovanie je vysadená pravým šamotom. Sekundárne spaľovanie, krásne čisté sklo a externý prívod vzduchu je pri kachliach Flamingo samozrejmosťou. Kachle sú vyrobené z kvalitných materiálov a vďaka tomu Vám môžeme poskytnúť záruku 5 rokov

kamna Flamingo Evenes

Prečo kúpiť krbové kachle Flamingo

U kachlí radu Flamingo je systém spaľovania na najvyššej úrovni a zaisťuje centrálny prísun vzduchu z exteriéru, ktorý zaisťuje bezpečnosť pred výbuchom plynných častí pomocou plynulého prisávania čerstvého vzduchu. Inovatívny prvok zaisťuje vysokú účinnosť, zníženie spotreby paliva až o 40% a najmä šetrnosť k životnému prostrediu. Množstvo popola je minimálne. Celý spaľovací proces je ovládaný dvoma tiahlami, keď prvé slúži na reguláciu primárneho vzduchu, ktorý je potrebný k zakúreniu a rozhoreniu dreva. Druhé tiahlo slúži na podporu sekundárneho spaľovania. Jeho otvorením dochádza k prísunu predhriateho vzduchu do hornej časti spaľovacej komory. Tento vzduch sa používa k úspornému a čo najefektívnejšiemu priebehu horenia dreva. Týmto je zaistená vysoká účinnosť a krásne horenie vrátane čistého skla.

  • Konvekčné krbové kachle
    Krbové kachle Flamingo patria do skupiny konvekčných, teda zaisťujú plynulé prúdenie ohriateho vzduchu a rovnomerné vyhriatie miestnosti.
  • Šamotová výmurovka
    Šamot je základom pre vysokú účinnosť a nízku spotrebu paliva. Zaisťuje vysoké teploty v spaľovacej komore.
  • Popolník
    Jednoduché vysypanie popola
  • Účinnosť až 80,72 %

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 5 rokov
Farba: červená
Hĺbka: 41 cm
Materiál: oceľový plech 3 a 5 mm, šamot
Šírka: 61 cm
Výška: 86 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Maximálna dĺžka polena: 35 cm
Palivo: kusové drevo, drevené brikety
Rozsah výkonov do priestoru: 3 - 12 kW
Spotreba paliva: 2,5 kg/h
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 60 - 240 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Elektronická regulácia: Nie
Emisie CO (pri 13% O2): 0.08
Komínová klapka: Nie
Menovitý výkon do priestoru: 9 kW
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Áno
Prepravné rozmery (paleta): 520 x 750 mm
Prevádzkový ťah: 12 - 14 Pa
Priemer externého prívodu vzduchu: 100 mm
Priemerná teplota spalín: 293 °C
Prikladanie: predné
Rozmery ohniska (Š x H x V): 405 x 310 x 280 mm
Sekundárne spaľovanie: Áno
Trieda energetickej účinnosti: A+
Účinnosť: 80.72
Vychladzovacia slučka: Nie
Vymeniteľná dlažba: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie