Krbové kachle SKARNES čierne, box na drevo

Kód: HS0434818600000
€1 200 / ks €991,74 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle Haas+Sohn SKARNES s výkonom až 8 kW v čiernej farbe s praktickým boxom na drevo.

haas-reflexni-easy-control-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Haas+Sohn SKARNES v elegantnej čiernej farbe sú vďaka svojim kompaktným rozmerom vhodné aj do menších miestností. Kachle spájajú tradičný obdĺžnikový tvar, minimalizmus a moderný dizajn, ktorý zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita

Kachle SKARNES sa dodávajú v čiernej farbe a sú vyrobené z kvalitného 2-5 mm oceľového plechu, lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. 

Uchvátia vás pevné liatinové dvierka so špeciálnym veľkoplošným sklom, ktoré je schopné odolávať teplotám až 800°C, a ktoré zaručuje nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Iste oceníte aj priestranný a praktický box na uloženie dreva.

Komfortné ovládanie vzduchu

Pre docielenie efektívneho spaľovania, a tým pádom aj ušetrenia nákladov na kúrenie, sú tieto kachle opatrené funkciou Easy control, ktorá sa stará o komfortné ovládanie zo všetkých troch prívodov vzduchu. Vďaka páčke na boku kachlí, tak budete schopní jednoducho korigovať prívod vzduchu v rôznych fázach kúrenia tak, aby dochádzalo k čo najefektívnejšiemu spaľovaniu.
Video ukážky funkcie Easy control v praxi nájdete TU.

A-Easy Control _skup_Fi

Štart (Zakúrenie) >> Kúrenie>> Uzavretie

Plánujete rekonštrukciu domu, či zvýšenie podielu izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás tieto kachle ideálnou voľbou! Vďaka možnosti dodatočného doplnenia externého prívodu vzduchu vám doprajú dostatok času k rozhodovaniu. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušné kachle a časom k nim môžete bez problémov dokúpiť a pripojiť prívod vzduchu z vonkajších priestorov, vďaka čomu nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Teplo z kachlí sa vám nebude vytrácať ani vo chvíli, keď zrovna nekúrite - kachle sú vybavené uzatvárateľným prívodom centrálneho vzduchu, ktorý po uzavretí zaistí, že nedochádza k strate ohriateho vzduchu z miestnosti práve skrze kachle.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 124 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 41 cm
Modelový rad: Skarnes
Šírka: 63 cm
Výška: 90 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno, Možno doobjednať
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Maximálny výkon do priestoru: 8,3 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Rozsah výkonov do priestoru: 2,7 - 8 kW
Spotreba paliva: 2,5 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 150 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný, zadný
Menovitý výkon do priestoru: 8 kW
Výměník: Ne
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: