Krbové kachle GRANDE

Kód: HO3013
€1 310 / ks €1 082,64 bez DPH
Skladom (7 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle VICTORIA Grande s výkonom 14 kW s preskleným ohniskom a praktickým priestorom na skladovanie dreva. Vývod dymovodu - horný. Kachle sú schopné vykúriť priestor s objemom až 280 m3

Detailné informácie

Podrobný popis

Moderné krbové kachle VICTORIA Grande vám ponúkajú jednoduchý štýl, nenáročnú obsluhu a údržbu, vysoké výkony, nízke emisie a dlhodobo preverenú kvalitu - to všetko zaručuje spoľahlivú voľbu pre súčasné náročné požiadavky užívateľov. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti sú vhodné aj do menších priestorov.

Prednosti

Kachle sú z kvalitného oceľového plechu o hrúbke 3-4 mm. Sú lakované špeciálnym lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Kovové kľučky a regulátory sú poniklované. Tým sa znižuje opotrebovanie povrchu na minimum. Vďaka presklenému kúrenisku si užijete dokonalý zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Dvierka ohniska sú opatrené tepelne odolným keramickým sklom, ktoré je odolné teplotám do 850°C. Tesnenie dvierok je zo sklených vlákien. V spodnej časti kachlí nájdete praktický priestor na skladovanie dreva.

Spaľovacia komora kachlí je obložená akumulačnými šamotovými tehlami, ktoré hromadia teplo a zvyšujú teplotu horenia. Primárnou vzduchovou klapkou ovládate prívod vzduchu do kachlí. Sekundárna vzduchová klapka zaisťuje vyššiu teplotu spaľovania, jeho účinnosť a zabraňuje znečisteniu skla. Krbové kachle Victoria spĺňajú najprísnejšie európske normy ako sú BlmSchV-1, BlmSchV-2 a DIN Plus.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je návod na inštaláciu, prevádzku a údržbu kachlí, ktorý nájdete aj v súvisiacich súboroch.

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory s nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku.

Pripojenie krbových kachlí do komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pri výbere vhodných dielov treba poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Redukcie dymovodu využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezužoval.

Vhodnými dielmi na zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodku do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrovej kefy.

Rýchly výber dymovodov k týmto kachliam (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakurovaní si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania určite použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

 

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 147 kg
Hĺbka: 54 cm
Modelový rad: Grande
Šírka: 68 cm
Výška: 98 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 220 - 280 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 280 m3
Vývod dymovodu: horný
Maximálný výkon do priestoru: 18 kW
Menovitý výkon do priestoru: 14 kW
Účinnosť: 0,76
Výměnník: Nie
Plášť kachlí: keramika, oceľový plech
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
VD Avatar autora | 9.3.2022
Zatiaľ spokojní - sú pevné, jednoduché, na pohľad klasické a vďaka vymeniteľným dlaždiciam na boku sa dajú úplne zladiť s dlažbou v miestnosti (3 ks: 30 x 30 cm). Čo je veľké plus. Mínus - madlá sú kovové a čoskoro sa zahrejú, nie sú tepelne odizolované, musia sa vždy používať rukavice na otváranie... Dvierka sa zatvárajú samé, držia len v pozícii plne otvorené (pre niekoho je to možno plus). Pri prvom kúrení sa tesniace šnúry neustále lepia na farbu, ktorá sa vypaľuje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: