Krbové kachle MASTERFLAMME Medie II, hnedá - zamatová

Kód: FLHSF41-018
€1 580 / ks €1 305,79 bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3 MESIACE
Možnosti doručenia

Krbové kachle Medie II s výkonom 12 kW v zamatovo hnedej farbe. Vykurovacia schopnosť až 320 m3, horný vývod dymovodu, priemer vývodu 150 mm.

doprava-zdarma-kamna-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Masterflamme Medie vďaka svojej masívnej konštrukcii zastupujú vysoko kvalitný segment trhu. Rúrkové riešenie spaľovacej komory zaisťuje veľmi nízku rozťažnosť materiálu, vysokú kvalitu a dlhú životnosť celého zariadenia. Rúrky zaručujú maximálne odovzdanie tepla a veľmi rýchle ohriatie vzduchu prúdiaceho v rúrkach. Tento princíp vykurovania zaisťuje rovnomerné rozdelenie teplého vzduchu nielen po miestnosti, kde kachle stoja, ale tiež do ďalších miestností.

Použité materiály pochádzajú od najväčších spracovateľov železa, ktorí zabezpečujú stálu kvalitu. Kachle Masterflamme sa pýšia splnením najprísnejších technických noriem, ktoré určujú najväčšie výrobné krajiny nielen v Európe, ale aj mimo Európy.

Masterflamme Medie

Fénový efekt - teplo do niekoľkých minút

Krbové kachle Masterflamme možno použiť pri vykurovaní obytných a rekreačných objektov. Vďaka rýchlej vykurovacej schopnosti a veľkosti spaľovacej komory sú tiež veľmi obľúbené vo výrobných dielňach, skladoch a iných priemyselných priestoroch. Krbové kachle Masterflamme majú vďaka svojej unikátnej konštrukcii jedinečnú schopnosť rýchlej tvorby tepla a jeho plynulú a rovnomernú distribúciu. Studený vzduch je naspodku nasávaný do trubiek ktoré tvoria priamo spaľovaciu komoru. Tým dochádza k bezprostrednému ohrevu vzduchu a jeho vyfukovanie späť do miestnosti. Vďaka tomuto "Fénovému efektu" vedia kachle Masterflamme počas veľmi krátkej doby odovzdať veľké množstvo tepla a rovnomerne ho distribuovať do vykurovaných priestorov.

Dokonalé spaľovanie
zaisťuje inteligentný prísun primárneho, sekundárneho a terciárneho vzduchu do spaľovacej komory.

Spoľahlivé Troj-bodové zatváranie
bezproblémová obsluha po mnoho rokov je pre nás dôležitá. Troj-bodové zatváranie zaisťuje správne a dlhodobo funkčné zatváranie dvierok spaľovacej komory.

Dvojplášťové konvekčné kachle
v spodnej časti nasávajú rúrky studený vzduch, ktorý sa priechodom plášťa veľmi rýchlo ohrieva a je vyfukovaný do miestnosti.

Možnosť ohrevu jedál
horná platnička môže byť použitá k rýchlemu ohrevu jedál.

Eko-Air-In zaisťuje centrálny prísun vzduchu pomocou externého nasávania zo zadnej časti kachlí. Kompletný spaľovací proces je riadený len jedným ovládacím prvkom v pravom dolnom rohu krbových kachlí. Systém Eko-Air-In rovnako tak zaisťuje bezpečnosť pred výbuchom plynných častí pomocou plynulého prisávania čerstvého vzduchu. Tento inovatívny prvok zaisťuje vysokú účinnosť, zníženie spotreby paliva až o 40% a najmä šetrnosť k životnému prostrediu. Množstvo popola je minimálne.

Krbové kachle Masterflamme spĺňajú najprísnejšie európske CE normy (EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, 15a B-VG, DINplus).

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 5 rokov
Farba: sametovo hnedá
Hĺbka: 60 cm
Materiál: oceľový plech
Šírka: 62 cm
Výška: 112 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW, 12 - 18 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 110 - 119 cm
Maximálna dĺžka polena: 46 cm
Palivo: kusové drevo, drevené brikety
Rozsah výkonov do priestoru: 8 - 16 kW
Spotreba paliva: 3,5 kg/h
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 160 - 320 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Elektronická regulácia: Nie
Emisie CO (pri 13% O2): 0.093
Komínová klapka: Nie
Menovitý výkon do priestoru: 12 kW
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Áno
Prevádzkový ťah: 12 Pa
Priemer externého prívodu vzduchu: 120 mm
Priemerná teplota spalín: 299 °C
Prikladanie: predné
Sekundárne spaľovanie: Áno
Trieda energetickej účinnosti: A
Účinnosť: 79
Vychladzovacia slučka: Nie
Vymeniteľná dlažba: Nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie