Krbové kachle s rúrou PRITY FM D

Kód: HO997
€568 / ks €469,42 bez DPH
Skladom (4 ks)
Možnosti doručenia

Moderné krbové kachle PRITY s výkonom 12 kW s rúrou na pečenie, preskleným ohniskom a praktickým priestorom pre skladovanie dreva. Kachle sú schopné vykúriť priestor s objemom cca 150 m3 Vývod dymovodu s priemerom 150 mm je umiestnený v hornej časti kachlí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výkonné krbové kachle s rúrou PRITY FM D v čiernom prevedení sú zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú vysoký výkon, kvalitné prevedenie a priaznivé cenyTelo kachlí je vyrobené z 2-3 mm oceľového plechu, vrchná časť pece z 3-4 mm oceľového plechu. Spaľovacia komora pece je obložená akumulačnými šamotovými tehlami a súčasťou kachlí je tiež liatinový rošt na dne spaľovacej komory.

Špecifikácia

Kachle sú vybavené tiež prednou a komínovou komínovou klapkou, ktorá vám zaručí možnosť regulácie intenzity plameňa. Keramické sklo dvierok spaľovacej komory s tesnením zo sklených vlákien je odolné teplotám do 850 °C. V hornej časti kachlí sa nachádza rúra s teplomeromV dolnej časti kachlí nájdete praktický priestor na uskladnenie drevaVarenie a ohrev zároveň – tento problém je vyriešený elegantným a praktickým spôsobom, a to pomocou rúry na pečenie. Vďaka tomu je možné variť alebo piecť nezávisle od elektriny alebo plynu. V priestore na pečenie môžete piecť pizzu, mäso, sladké pečivo alebo chlieb a rožky.

vyhody-kamna-fg-W15-SK

 

Pripomíname, že pri krbových kachliach s príkonom 10-300 kW je nutné vykonať odbornú revíziu aspoň 1x za dva kalendárne roky.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popisku a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky.

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. Čo jednotlivé parametre značia, sa dozviete v nápovede (zelený otáznik pri parametri).

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach PRITY hovoria zákazníci

,,Kachle už máme v prevádzke a sme spokojní. Spĺňajú na 100% naše očakávania. Ďakujeme." (Slavo)

,,Som spokojná, prevedenie kachlí je celkom kvalitné a pekné, lepšie ako som podľa obrázku očakávala. V jednoduchosti je krása. Kachle fungujú, rúra pečie." (Monika)

,,Veľmi výkonné kachle za nízku cenu." (Dagmar)

,,Je to paráda - vykúrim s nimi celý spodok domu! 3 miestnosti 5 * 5 m, vysoké 3,20 m" (Zdena)

,,Kachle sú krásne, robustné a hlavne kúria." (Pavol)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 101 kg
Hĺbka: 46 cm
Šírka: 49 cm
Výška: 93 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Maximálna dĺžka polena: 36 cm
Palivo: kusové drevo, drevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle s rúrou na pečenie
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 12 kW
Kategória pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Kategória pre filtrovanie: Šírka: 40 - 49 cm
Kategória pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Menovitý výkon do priestoru: 12 kW
Rozmery ohniska (Š x H x V): 49 x 43 x 31 cm
Rozmery rúry (Š x H x V): 33 x 37 x 19 cm
Účinnosť: 78 %
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská spoločnosť založená v roku 1995, ktorá sa špecializuje na výrobu krbových kachlí a vložiek a sporákov či kotlov na tuhé palivá. Medzi hlavné výhody produktov Prity patrí vysoký výkon dodávaných výrobkov za veľmi nízke ceny. Všetky produkty značky Prity sú označené emisnou triedou 4, ich prevádzka aj predaj je teda bez obmedzenia možný aj po roku 2022.

Kachle Prity v našom sortimente: