Krbové kachle s rúrou PRITY FM D

Kód: HO997
€642 / ks €530,58 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Moderné krbové kachle PRITY s výkonom 12 kW s rúrou na pečenie, preskleným ohniskom a praktickým priestorom pre skladovanie dreva. Kachle sú schopné vykúriť priestor s objemom cca 150 m3 Vývod dymovodu s priemerom 150 mm je umiestnený v hornej časti kachlí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výkonné krbové kachle s rúrou PRITY FM D v čiernom prevedení sú zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú vysoký výkon, kvalitné prevedenie a priaznivé cenyTelo kachlí je vyrobené z 2-3 mm oceľového plechu, vrchná časť pece z 3-4 mm oceľového plechu. Spaľovacia komora pece je obložená akumulačnými šamotovými tehlami a súčasťou kachlí je tiež liatinový rošt na dne spaľovacej komory.

Špecifikácia

Kachle sú vybavené tiež prednou a komínovou komínovou klapkou, ktorá vám zaručí možnosť regulácie intenzity plameňa. Keramické sklo dvierok spaľovacej komory s tesnením zo sklených vlákien je odolné teplotám do 850 °C. V hornej časti kachlí sa nachádza rúra s teplomeromV dolnej časti kachlí nájdete praktický priestor na uskladnenie drevaVarenie a ohrev zároveň – tento problém je vyriešený elegantným a praktickým spôsobom, a to pomocou rúry na pečenie. Vďaka tomu je možné variť alebo piecť nezávisle od elektriny alebo plynu. V priestore na pečenie môžete piecť pizzu, mäso, sladké pečivo alebo chlieb a rožky.

vyhody-kamna-fg-W15-SK

 

Pripomíname, že pri krbových kachliach s príkonom 10-300 kW je nutné vykonať odbornú revíziu aspoň 1x za dva kalendárne roky.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popisku a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky.

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. Čo jednotlivé parametre značia, sa dozviete v nápovede (zelený otáznik pri parametri).

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach PRITY hovoria zákazníci

,,Kachle už máme v prevádzke a sme spokojní. Spĺňajú na 100% naše očakávania. Ďakujeme." (Slavo)

,,Som spokojná, prevedenie kachlí je celkom kvalitné a pekné, lepšie ako som podľa obrázku očakávala. V jednoduchosti je krása. Kachle fungujú, rúra pečie." (Monika)

,,Veľmi výkonné kachle za nízku cenu." (Dagmar)

,,Je to paráda - vykúrim s nimi celý spodok domu! 3 miestnosti 5 * 5 m, vysoké 3,20 m" (Zdena)

,,Kachle sú krásne, robustné a hlavne kúria." (Pavol)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 101 kg
Hĺbka: 46 cm
Šírka: 49 cm
Výška: 93 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Maximálna dĺžka polena: 36 cm
Palivo: kusové drevo, drevené brikety
Typ kachlí: Krbové kachle, Kachle s rúrou na pečenie
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 12 kW
Kategória pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Kategória pre filtrovanie: Šírka: 40 - 49 cm
Kategória pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Menovitý výkon do priestoru: 12 kW
Rozmery ohniska (Š x H x V): 49 x 43 x 31 cm
Rozmery rúry (Š x H x V): 33 x 37 x 19 cm
Účinnosť: 78 %
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: