Polykarbonátový skleník VITAVIA URANUS 8300, PC 6 mm, zelený + základňa VITAVIA URANUS 8300 zelená

Kód: LG585
Doprava zadarmo
€1 442 / ks €1 191,74 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (4 ks)
Možnosti doručenia

Klasický hliníkový skleník značky URANUS 2,5 x 3,2 m v zelenej farbe. Presklenie je z tepelne-izolačných komôrkových polykarbonátových dosiek hrúbky 6 mm, dvojkrídlové posuvné dvere, 4 x strešné ventilačné okienko s možnosťou prikúpenia automatického otvárača okien. Základňa z pozinkovaného oceľového plechu ako darček zdarma.

doprava-na-skleniky-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Klasický skleník URANUS 2,5 x 3,2 m z polykarbonátu, výborne poslúži všetkým začínajúcim záhradkárom, tak ako už skúseným a náročným pestovateľom. Skleníky radu URANUS sú zaradené do kategórie PREMIUM - skleník je vyrobený značkovým výrobcom z Veľkej Británie - VITAVIA GARDEN LTD. Vyniká svojou veľkosťou a kvalitným spracovaním.

Konštrukcia

Konštrukcia skleníka je vyrobená z kvalitných eloxovaných hliníkových profilov 1,2 mm, pri ktorých poskytuje výrobca zmluvnú záruku 15 rokov na AL konštrukciu. Zasklenie skleníka je tvorené veľmi kvalitným dvojstenným komôrkovým polykarbonátom hrúbky 6 mm MARLON LONGLIFE (výrobca Brett Martin - Veľká Británia), alebo SUNLITE (výrobca Palram Nemecko). Polykarbonát má silný UV filter, takže nekrehne ani nežltne. Svetelná priepustnosť dosiek je cca 80%, čo plne dostačuje pre pestovanie kvetín a zeleniny. Polykarbonát spĺňa všetky podmienky pre udelenie atestácie zdravotnej nezávadnosti toxikologickým centrom vydaným štátnym zdravotným ústavom. Môžete si tak nerušene pestovať zeleninu bez obáv o svoje zdravie. Zmluvná predĺžená záruka 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím je u LANIT PLASTU samozrejmosťou. Presklenie je do hliníkových profilov kotvené pomocou  oceľových sponiek. Pokiaľ by vás tento skleník zaujal, ale skôr by ste uvítali sklenené výplne, pozrite sa na varianty so sklom tu.

184-2

 

zaruka_10rokov_na_krupobiti

vhodne_na_pestovanie

zaruka_15rokov_na_alu

Riešite, či 4 mm alebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozrejme skleník disponuje väčšou celkovou odolnosťou proti vplyvom počasia. Zároveň dochádza k zvýšeniu tepelne-izolačných vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozrejmosťou je vyššia cena skleníka s 6 mm polykarbonátom, konkrétne cca o 20 %. Pokiaľ však nebývate na hrebeňoch hôr, či nepestujete v skleníku veľmi náročné rastliny, je 4 mm variant zasklenia často dostačujúci. 

Presklenie a montáž

Obsah balenia:

  • dvojkrídlové posuvné dvere (š x v otvore = 122 x 191 cm)
  • AL profily zelený farba
  • presklený komôrkový polykarbonát 6 mm
  • 4 x strešné ventilačné okienko s manuálnym otváraním (možnosť objednať automatický otvárač)
  • všetok spojovací materiál

Skleník je možné postaviť buď na murovanú (betónovú, inú) podmurovku alebo priloženú základňu z pozinkovaného plechu. K skleníku je možnosť dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - poličky, regály, ďalšie vetracie strešné i bočné okienka, automatické otvárače k týmto okienkam, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným montážnym návodom, ktorý si môžete stiahnuť spolu s ostatnými dokumentmi v súvisiacich súboroch. Balené v 7 balíkoch v papierovom kartóne.

Upozornenie

1) Pokiaľ máte v úmysle stavbu murovanej alebo betónovej podmurovky, tak ju stavajte až po zakúpení skleníka a po montáži oceľovej základne (alebo konštrukcie skleníka). Uvádzané rozmery skleníka sú max. vonkajšie rozmery skleníka a nemôžu byť použité pre vymeranie a stavbu podmurovky. 

2) V prípade používania prírodných hnojív (konský/kravský hnoj, slepačince, a pod.), umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníka (základňa, skrutky, a pod.).

Príslušenstvo

Dodatočné parametre

Kategória: Polykarbonátové skleníky
Hmotnosť: 107 kg
Čelné okno: nie
Dĺžka: 3,3 m
Dĺžka skleníka (zaradenie do kategórie): Stredný (251 - 500 cm)
Dvere: dvojkrídlové posuvné
Farba: zelená
Hrúbka presklenia: 6 mm
Materiál konštrukcie: eloxovaný hliník
Modelový rad: Uranus
Predĺžená záruka: 15 rokov na konštrukciu
Presklenie: Polykarbonát 6 mm
Stešné okno: 4 ks
Šírka: 2,6 m
Šírka dverí: 1,22 m
Šírka skleníka (zaradenie do kategórie): 260 - 290 cm
Tvar konštrukcie: Hranatá konštrukcia
Ukotvenie presklenie: oceľové sponky
Výška: 2,5 m
Výška dverí: 1,91 m
Základňa pribalená: áno, ako darček
Zastavaná plocha: 8,25 m2
Strešné okienko: 4 ks
Sused vypichuje: Jednoduchá montáž, Zosilnený polykarbonát, Predĺžená záruka, Lakovaná konštrukcia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Za značkou Vitavia stojí tím odborníkov, ktorí majú jasný cieľ, priniesť život do všetkých záhrad sveta. Spoločnosť Vitavia Europe bola založená v roku 2013, aby mohla rozšíriť svoje produkty do celej Európy a USA a priniesť tak viac života do viacerých záhrad.

V našom sortimente nájdete predovšetkým sklenené a polykarbonátové skleníky vrátane originálneho príslušenstva: