Plastový obrubník pre neviditeľné ohraničenie záhrady - použitie

banner-obrubnik

Riešite oddelenie dvoch plôch na vašej záhrade? Vyskúšajte plastový obrubník, ktorý bude vašim skvelým pomocníkom, bez toho aby dokázal poničiť dokonalý vzhľad vašej záhrady. Obdiv si získa velice jednoduchou inštaláciou i demontážou tak u začínajúcich, ako aj u skúsenejších záhradkárov. Plastový obrubník je možné využiť v kombinácii s akýmkoľvek typom povrchu - bežný trávnik, štrk, zatrávňovacie tvárnice či betónová dlažba. Plastové obrubníky sú vo variante v tradičnej čiernej farbe dĺžky 1 meter a výšky 45, 60 a 80 mm.

neviditelne-obrubniky_1

Obrubník, kotviace klince, kliešte, kladivo - a ste pripravení budovať alebo upravovať záhradu. Plastové obrubníky vyrobené z recyklovateľného plastu je možné po nastrihnutí kliešťami ľahko tvarovať (prípadne pomôže horúci vzduch alebo horúca voda). Jednotlivé diely sú opatrené zámkami k jednoduchému napojeniu a vytvoreniu potrebne dlhého obrubníka.

Do zeme sa obrubníky ukotvujú pomocou klincov - plastové použijete na bežnú pôdu, kovové na tvrdšie povrchy - k zatĺkaniu poslúži gumové alebo kovové kladivo. Premýšľate nad počtom klincov? Odporúčané množstvo sú 3 klince na jeden obrubník (1 m).

Neoddeliteľným pomocníkom pri úprave záhonu je mulčovacia textília spolu s mulčovacou kôrou, ktoré zabraňujú prerastaniu nechceného plevelu a znižujú potrebu závlahy. Obrubníky umožňujú tiež ukrytie elektrických káblov i zavlažovacieho systému, aby vzhľad vašej záhrady nebol naozaj ničím narušený.