Plastový obrubník 45 mm pre neviditeľné ohraničenie LEGI

Kód: ZJ1245
€1,49 / ks €1,23 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia

Plastový neviditeľný obrubník LEGI s výškou 4,5 cm a dĺžkou 100 cm je ideálnou voľbou, pokiaľ potrebujete ohraničiť trávnik, zakončiť zatrávňovacie tvárnice a okraje zámkovej dlažby alebo oddeliť dve záhradné plochy. Obrubník je vyrobený z recyklovaného plastu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastový obrubník pre neviditeľné ohraničenie LEGI je ideálnym prvkom na oddelenie dvoch záhradných plôch, napríklad chodníkov, záhonov s mulčovacou kôrou alebo štrkom a trávniku. 

Parametre

  • Výška: 4,5 cm
  • Dĺžka: 100 cm
  • Hrúbka plastu: ~4 mm
  • Hmotnosť: 0,3 kg
  • Počet ks v balení: 1 ks 
  • Farba: čierna
  • Materiál: recyklovaný plast (polyethylén)
  • Uvedené rozmery môžu vykazovať výrobnú odchýlku +- 1-2 mm

Plastové obrubníky LEGI sú k dostaniu tiež v nasledujúcich výškach:

hodnoceni-obrubniky-sk

Kotvenie

Plastový obrubník je nutné pri pokladaní postupne ukotvovať. Na výber je z dvoch možností - plastové a kovové klince. Plastové kotviace klince využijete predovšetkým pri kotvení do bežného podložia - napríklad do skyprenej zeminy. Oceľové kotviace klince naopak využijete na miestach, kde sa stretnete s hutnejším podložím – napríklad ílovitá pôda.

Pri usadzovaní rovného dielu plastového obrubníka vám postačia na 1 meter 3 kotviace klince. Pokiaľ však obrubník ohýbate a tvarujete, je vhodné diel ukotviť 6 kotviacimi klincami. Na jednom diely obrubníka LEGI dĺžky 1 meter je vždy 6 otvorov na klince. Do týchto otvorov pasujú oba typy uvedených klincov. Na zatlčenie klincov postačí obyčajné kladivo.

obrubnik+hreby-popis_1

Tvarovanie

Plastové obrubníky je vzhľadom na ráz záhradných plôch, záhonov či chodníkov nutné tvarovať. Pred samotným ohýbaním je nutné obrubník nastrihnúť, na to vám postačia klasické štiepačky či kombinačky, a následne môžete začať s tvarovaním. Jeden metrový diel obrubníka sa dá dokonca ohnúť dookola, pričom vznikne kruh s priemerom cca 32 cm. Tento tvar využijete napríklad pri ohraničovaní stromov.

Pre zvýšenie poddajnosti materiálu odporúčame obrubníky ponechať chvíľu na priamom slnku, ponoriť ich do teplej vody alebo ich nahriať teplovzdušnou pištoľou. Vo väčšine prípadov však nie je tento postup nahriatia v dôsledku vysokej fexibility potrebný.

banner-video-obrubniky-igel

Napájanie

Pokiaľ sa pýtate, akým spôsobom je možné jednotlivé metrové diely obrubníka spojiť, máme pre vás dobrú správu. Všetky obrubníky LEGI sú z každej strany vybavené zámkovým systémom, ktorý zaistí spoľahlivé a pevné spojenie. Spojenie prebieha jednoduchým zasunutím, ku ktorému nie je potreba veľkú silu a zvládne ho tak každý a každá z vás. Spojovací systém využijete aj vo chvíli, keď budete chcieť obrubník spojiť do kruhu.

 mceclip0-12

Súvisiace produkty

Okrem samotných obrubníkov a kotviacich klincov využijete pri pokladaní plastových obrubníkov aj záhradné textílie. K najčastejším typom patrí geotextília a netkaná mulčovacia textília. Textília slúži najčastejšie ako separačná vrstva, ktorá zároveň zabraňuje prerastaniu buriny. Textílie nepodliehajú plesni ani hnilobe. Záhradné textílie sa inštalujú pod obrubník a ich uchytenie je zaistené samotnými kotviacimi klincami cez obrubník. Záhradná textília oddeľuje spodnú vrstvu, ktorá je tvorená zeminou, a hornú vrstvu, ktorú tvorí najčastejšie mulčovacia kôra, okrasné kamienky, dlažba a pod.

Obrubník má pozdĺž celej dĺžky vytvorený žliabok na umiestnenie záhradnej hadice či kabeláže, ktorá sa vám vďaka tomu nekrúti a vy viete, kadiaľ presne ju v zemi na svojej záhrade vediete.

Reportáž v programe "Polopatě" na ČT1

Čo o neviditeľných obrubníkoch LEGI hovoria zákazníci

"Plastové obrubníky používam už cca 10 rokov a zatiaľ som veľmi spokojná. Doteraz som nezaznamenala žiadne poškodenie obrubníkov, ani sa na nich nijako nepodpisuje zub času. Kosíme motorovou kosačkou ak poškodeniu okrajov obrubníkov nedochádza. Dajú sa výborne tvarovať. Za mňa 100% spokojnosť." (Jirina W.)

"Výborne sa s obrubníkmi pracuje. Bez prestrihania sú skutočne pevné a stabilné, s prestrihom sa dajú dobre tvarovať. Veľká spokojnosť. Využila som ich na olemovanie detského kútika na záhrade, ktorý je vysypaný okruhliakmi. Určite ešte niekde použijeme." (Lucia H.)

plastove-obrubniky-sk[302]

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové neviditeľné obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 0,27 kg
Dĺžka: 1 m
Farba: čierna
Materiál: plast
Typ obrubníka: Nev. obrubník
Výška: 45 mm
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MN Avatar autora | 8.6.2024
nákup a vybavenie prebehlo OK.
5
KB Avatar autora | 18.4.2024
Výborný a kvalitný, škoda že ho máte teraz nedostupný, objednala som (zdalo sa) rovnaký produkt z inej stránky a kvalitovo je váš jednoznačne lepší.
5
P Avatar autora | 19.1.2024
Obrubník je dobrý pomocník, skvelá cena, jednoduchá práca. Určite ho odporúčam a budeme kupovať ďalšie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

LEGI® je privátnou značkou ZÁHRADY JEŽEK, ktorá ponúka v Európe vyrábané a zákazníkmi preverené produkty pre vašu záhradu a domácnosť.

V našom sortimente nájdete: