Skrytý obrubník 12,5cm x 12m

Kód: MA961011
€27,90 / ks €23,06 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (3 ks)
Možnosti doručenia

Plastový neviditeľný obrubník s návinom 12 metrov je ideálny na ohraničenie trávnika, zakončenie zatrávňovacích tvárnic a okrajov zámkovej dlažby alebo na oddelenie dvoch záhradných plôch. Úplne skrytý v zemi. Vyrobený z recyklovaného plastu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastový obrubník Amispol je skvelý prvok pre neviditeľné ukončenie okrajov zatrávňovacej či zámkovej dlažby. Je taktiež vhodný na oddelenie dvoch záhradných plôch, napríklad chodníkov, záhonov s mulčovacou kôrou alebo štrku a trávnika. Tento obrubník sa úplne zapustí do zeme a zostáva skrytý. Je vyrobený z tvarovateľného recyklovaného plastu, ktorý je možné po nahriatí v teplej vode rôzne ohýbať a tvarovať.

Pri montáži obrubníka je nutné ho správne ukotviť k podkladu. Fixáciu vykonáte v bežnom podloží pomocou plastových klincov a v ílovitom či pevnejšom podloží pomocou kovových klincov. Rovné úseky treba ukotviť pomocou 3 kusov klincov na 1 meter dĺžky a oblúky pomocou 6 kusov klincov na 1 meter dĺžky. Po ukotvení sa obrubníky prisypú zeminou do požadovanej výšky. Tento typ obrubníka je vhodný aj pre umiestnenie do svahu, kde udrží štrk, kamienky alebo mulčovaciu kôru.

plastove-obrubniky-sk[302]

Prednosti

 • jednoduchá tvarovateľnosť a inštalácia - bez problémov možno tvarovať od oblúkov až po pravé uhly a to všetko za pomoci pílky na železo a kladivka
 • následná bezproblémová údržba trávnika - na rozdiel od betónových či tehlových palisád sa už pri úprave okrajov trávnika nemusíte báť o svoju kosačku - pri správnom usadení možno obrubník jednoducho prejsť a nič sa mu nestane, a na okrajoch trávnika už nezostane zvyšková vysoká tráva
 • vysoká kvalita použitého materiálu - obrubník je odolný -20 stupňovým mrazom, rovnako ako 30 stupňovej horúčave; výrobca udáva životnosť tohto obrubníka až 30 rokov
 • prepojiteľnosť jednotlivých častí - dva kusy skrytého obrubníka stačí cez seba dostatočne preložiť a prebiť klincom; v prípade potreby možno dve balenia obrubníkov na seba naviazať pomocou zámkov, ktoré sú súčasťou konca každého balenia obrubníka
 • stále usadenie obrubníka a odolnosť voči nepriaznivým vplyvom - vďaka špecificky prispôsobenej konštrukcii nedochádza k vychádzaniu obrubníka nad povrch či jeho prehlbovania ani pri veľkých mrazoch či mohutných dažďoch

Parametre

 • Materiál: recyklovaný plast
 • Výška: 12,5 cm
 • Návin: 12 m
 • Farba: čierna
 • Hmotnosť: 5 kg

Montáž

 1. Po rozbalení obrubníka z obalu ho rozviňte a nechajte niekoľko minút nahriať na slniečku. Obrubník sa narovná a následne sa s ním lepšie pracuje.
 2. Namerajte si potrebnú dĺžku a z celku následne taký kus obrubníka odrežte pomocou pílky na železo či odstrihnite za použitia záhradných nožníc.
 3. Nasledujú dva možné spôsoby ukotvenia obrubníka do zeme:
  A)V mieste, kam chcete obrubník inštalovať vyhĺbte pomocou rýľa zhruba 10 cm hlbokú ryhu. Následne do nej obrubník zasaďte a pomocou kladivka zatlčte do zeme tak, aby nad úroveň terénu vyčnieval iba 1 cm obrubníka.
  B) V druhom prípade vytvorte v mieste inštalácie hlbší a širšiu brázdu tak, aby ste mali rovno hranu na strane trávnika. Taktiež priložte obrubník tak, aby vyčnieval iba 1 cm nad úroveň terénu a následne obrubník pribite klincom do rovnej plochy trávnika.
 4. Na stranu záhona či inej plochy, ktorú oddeľujete od trávnika položte geotextíliu a následne ju zasypte zeminou a navrch pridajte napr. mulčovaciu kôru či kamienky.

Na nasledujúcich videách sa môžete inšpirovať k ďalšiemu využitiu skrytého obrubníka či jeho názornému spôsobu inštalácie.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové neviditeľné obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 5,3 kg
Dĺžka: 12 m
Farba: čierna
Výška: 125 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: