Skrytý obrubník 12,5 cm x 6 m

Kód: MA961015
€17,50 / ks €14,58 bez DPH
Expedícia do 48 hodín (> 3 ks)

Skrytý obrubník perfektne poslúži k oddeleniu záhonov či iných miest na záhrade od vášho trávnika. Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá a jeho využitie je obmedzené len vašou fantáziou. Toto balenie obsahuje 6 metrov skrytého obrubníku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lámete si hlavu nad tým, ako ideálne odlíšiť záhony od trávnika, aby sa vám tieto plochy neprekrývali a ešte ste ušetrili čas pri ich následnej úprave?
Máte už dosť neustáleho odstraňovania buriny a vysekávania trávy na prechode medzi záhonom a trávnikom?
Chceli by ste raz pre vždy tento problém vyriešiť?

Máme pre vás jednoduché, elegantné a praktické riešenie - skrytý plastový obrubník od spoločnosti AMISPOL.

Hlavné výhody tohto obrubníka sú:

 • jednoduchá tvarovateľnosť a inštalácia - bez problémov možno tvarovať od oblúkov až po pravé uhly a to všetko za pomoci pílky na železo a kladivka
 • následná bezproblémová údržba trávnika - na rozdiel od betónových či tehlových palisád sa už pri úprave okrajov trávnika nemusíte báť o svoju kosačku - pri správnom usadení možno obrubník jednoducho prejsť a nič sa mu nestane, a na okrajoch trávnika už nezostane zvyšková vysoká tráva
 • vysoká kvalita použitého materiálu - obrubník je odolný -20 stupňovým mrazom, rovnako ako 30 stupňovej horúčave; výrobca udáva životnosť tohto obrubníka až 30 rokov
 • prepojiteľnosť jednotlivých častí - dva kusy skrytého obrubníka stačí cez seba dostatočne preložiť a prebiť klincom; v prípade potreby možno dve balenia obrubníkov na seba naviazať pomocou zámkov, ktoré sú súčasťou konca každého balenia obrubníka
 • stále usadenie obrubníka a odolnosť voči nepriaznivým vplyvom - vďaka špecificky prispôsobenej konštrukcii nedochádza k vychádzaniu obrubníka nad povrch či jeho prehlbovania ani pri veľkých mrazoch či mohutných dažďoch

plastove-obrubniky-sk[302]

Ako skrytý obrubník nainštalovať?

 1. Po rozbalení obrubníka z obalu ho rozviňte a nechajte niekoľko minút nahriať na slniečku. Obrubník sa narovná a následne sa s ním lepšie pracuje.
 2. Namerajte si potrebnú dĺžku a z celku následne taký kus obrubníka odrežte pomocou pílky na železo či odstrihnite za použitia záhradných nožníc.
 3. Nasledujú dva možné spôsoby ukotvenia obrubníka do zeme:
  A)V mieste, kam chcete obrubník inštalovať vyhĺbte pomocou rýľa zhruba 10 cm hlbokú ryhu. Následne do nej obrubník zasaďte a pomocou kladivka zatlčte do zeme tak, aby nad úroveň terénu vyčnieval iba 1 cm obrubníka.
  B) V druhom prípade vytvorte v mieste inštalácie hlbší a širšiu brázdu tak, aby ste mali rovno hranu na strane trávnika. Taktiež priložte obrubník tak, aby vyčnieval iba 1 cm nad úroveň terénu a následne obrubník pribite klincom do rovnej plochy trávnika.
 4. Na stranu záhona či inej plochy, ktorú oddeľujete od trávnika položte geotextíliu a následne ju zasypte zeminou a navrch pridajte napr. mulčovaciu kôru či kamienky.

Na nasledujúcich videách sa môžete inšpirovať k ďalšiemu využitiu skrytého obrubníka či jeho názornému spôsobu inštalácie.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové neviditeľné obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnosť: 3 kg
Dĺžka: 6 m
Farba: čierna
Typ obrubníka: Obrubník v rolke
Výška: 125 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: